PODPOWIEDZI:

Wyróżnienie iF product design award dla monitora PHILIPS Gioco Ambiglow

Wyróżnienie iF product design award dla monitora PHILIPS Gioco Ambiglow

Firma MMD odpowiedzialna za produkcję oraz sprzedaż monitorów LCD marki PHILIPS poinformowała, że monitor Gioco Ambiglow otrzymał prestiżowe wyróżnienie iF product design award 2013. Jest to jedna z najważniejszych nagród będąca wyrazem uznania za innowacyjny design produktów, przyznawana od 1953 roku.

W tegorocznym konkursie wzięło udział 192 uczestników z 51 krajów, którzy dostarczyli łącznie 4352 zgłoszenia. Wyróżnienia dla najlepszych produktów przyznało międzynarodowe jury składające się z 49 ekspertów w dziedzinie wzornictwa. Uroczyste wręczenie nagród odbędzie się 22 lutego w Monachium.

Nagrodzony w konkursie 27-calowy monitor Gioco Ambiglow przykuwa uwagę eleganckim designem ze stylową podstawką, oryginalnie wyrzeźbioną tylną obudową w kolorze bordowym oraz cienką ramką (2,5 mm). Oznaczony symbolem 278G4DHSD PHILIPS Gioco to dedykowany graczom monitor 3D o 27-calowej przekątnej i matrycy AH-IPS (Advanced High Performance IPS). Model ten wyposażony jest w innowacyjne podświetlenie Ambiglow – umieszczone z tyłu obudowy diody emitują światło, którego kolor i jasność dzięki specjalnemu procesorowi dostosowywane są do zawartości obrazu wyświetlanego na ekranie. Uzyskany w ten sposób efekt odbicia światła powoduje efekt powiększenia obszaru widzenia oraz intensyfikuje wrażenia widza. Monitor wyposażony jest także w SmartBias – dodatkowe podświetlenie aktywowane w ciemnych pomieszczeniach oraz nocą, zapewniające białe światło o temperaturze 6500 K. Minimalizuje ono odbicia pochodzące z innych źródeł światła obecnych w pomieszczeniu, dzięki czemu oczy użytkownika mniej się męczą.

12

Komfort oglądania filmów lub grania w gry 3D zapewni zastosowana w monitorze Gioco Ambiglow technologia polaryzacyjna. Tryb 3D aktywuje się automatycznie jeśli wspiera go odtwarzacz lub urządzenie podłączone za pomocą HDMI 1.4a. Na bezpośrednie przechodzenie między trybami 2D i 3D pozwala umieszczony na obudowie monitora dedykowany przycisk, a do transformacji obrazu 2D na 3D służy dołączone oprogramowanie DDD: Tridef 3D. W zestawie z monitorem znajdują się lekkie okulary.

Z myślą o graczach PHILIPS zaimplementował predefiniowane tryby ustawień dostosowane do różnych rodzajów gier. Za pomocą dedykowanego przycisku użytkownik może aktywować między innymi tryb FPS (First Person Shooters), który poprawia widzenie obiektów na ciemnym tle, RTS (Real Time Strategy) podświetlający wybrany fragment ekranu czy Racing, który charakteryzuje się szybszym czasem reakcji i lepszym nasyceniem kolorów.

13

Zastosowana w modelu PHILIPS 278G4DHSD matryca AH-IPS gwarantuje bardzo wierne odwzorowanie kolorów oraz szerokie kąty widzenia wynoszące 178° zarówno w poziomie, jak i w pionie. Monitor wyświetla obraz o rozdzielczości 1920×1080 (Full HD), formacie 16:9, maksymalnej jasności 250 cd/m2 oraz typowym kontraście wynoszącym 1000:1, którego szczytowa wartość dynamiczna osiąga wartość 20 000 000:1. Monitor Gioco można podłączyć do 4 urządzeń multimedialnych jednocześnie, gdyż wyposażony jest on w trzy porty HDMI i jeden port D-Sub, a także posiada zintegrowany koncentrator USB, pozwalający na dołączenie 4 urządzeń.

W typowym trybie pracy monitor ten pobiera zaledwie 25,94 W (test EnergyStar 5.0).

PHILIPS 278G3DHSD waży 5,44 kg przy wymiarach 623×471×197 mm (z podstawą).

blog comments powered by Disqus
Wyróżnienie iF product design award dla monitora PHILIPS Gioco Ambiglow