PODPOWIEDZI:

Napęd optyczny i stacja dokująca w jednym

Napęd optyczny i stacja dokująca w jednym

Gdy w urządzeniach mobilnych jak tablet lub ultrabook brakuje nam funkcji zapisu i odczytu płyt DVD wystarczy sięgnąć po zewnętrzny napęd optyczny. Technologia idzie jednak o krok dalej – nowy ASUS VariDrive jest jednocześnie stacją dokującą, wyposażoną w porty USB 3.0, co zapewnia wyjątkowo szybki transfer. Urządzenie wyróżnia się również designem wykorzystującym kręgi, nawiązującym do innych produktów firmy ASUS jak np. ZENBOOK. Produkt otrzymał niedawno nagrodę 2013 CES Innovations Award.

Atrakcyjny i innowacyjny design

Z urządzenia można korzystać zarówno w ustawieniu pionowym, jak i poziomym. Kompaktowych wymiarów obudowa o grubości 15mm zapewnia dużą wygodę i ułatwia przenoszenie. Opracowanie i wprowadzenie w życie tej koncepcji nie było łatwym zadaniem dla projektantów, ponieważ duża liczba komponentów musiała zmieścić się w bardzo niewielkiej przestrzeni.

2

Duża funkcjonalność w jednym urządzeniu

VariDrive wyposażony jest w napęd combo 8X Super-Multi DVD oraz różnorodne złącza. Posiada cztery porty w technologii USB 3.0, która zapewnia nawet 10-krotnie szybszy transfer danych, niż USB 2.0. Trzy z nich znajdują się na tylnym panelu – w tym dwa przeznaczone są do ogólnego użytku, a jeden do połączenia z urządzeniem mobilnym. Natomiast czwarty port USB 3.0 znajduje się z boku urządzenia i umożliwia bardzo szybkie ładowanie urządzeń mobilnych, nawet gdy są one wyłączone. Dodatkowo VariDrive został wyposażony w porty HDMI, VGA i Ethernet, dzięki czemu użytkownicy poza zapisywaniem i odczytywaniem danych z nośników mogą podłączać zewnętrzne monitory oraz nawiązywać szybkie i stabilne połączenie z innymi urządzeniami.

3

Zdobywca nagrody 2013 CES Innovations Award

Nowy napęd optyczny z funkcją stacji dokującej jest urządzeniem innowacyjnym i łączy w sobie zaawansowaną inżynierię, użyteczność oraz artystyczny design. To kolejny produkt, który podkreśla misję firmy ASUS, która opiera się na zapewnianiu użytkownikom lepszego i wygodniejszego życia. VariDrive otrzymał niedawno prestiżową nagrodę CES 2013 Innovations Design and Engineering Award. Ten fakt jest kolejnym potwierdzeniem uznania, jakim firma ASUS cieszy się wśród mediów i organizacji branżowych.

blog comments powered by Disqus
Napęd optyczny i stacja dokująca w jednym