PODPOWIEDZI:
Sharp FQ8EG - Telewizor 65cali, QLED za mniej niż 4000 zł 💰

Powstała książeczka dla dzieci o kryptowalutach

Powstała książeczka dla dzieci o kryptowalutach

Brett Biery stworzył ilustrowaną książeczkę o wdzięcznym tytule „A Place in the Blockchain”. Dzięki temu dziełu nawet najmłodsi mogą zrozumieć czym jest Bitcoin i na czym polega technologia Blockchain.

Brett jest programistą i wielkim entuzjastą kryptowalut, co zainspirowało go do napisania tej opowiastki. Jej głównym bohaterem jest Blocky – mały, cyfrowy bloczek, który chciałby stać się częścią czegoś większego. W trakcie swojej przygody spotyka postacie reprezentujące elementy cyfrowego świata, które stopniowo tłumaczą mu zasady obowiązujące w takiej rzeczywistości.

Książeczka nie zawiera żadnych kontrowersyjnych haseł ani treści. Jest napisana w lekkim, zabawnym tonie, co czyni z niej świetny materiał na dobranockę. Sam autor zapewnia, że czyta ją swoim własnym dzieciom każdej nocy i przyjemnie przy niej zasypiają. Dzieło jest dostępne do pobrania za darmo w wersji cyfrowej lub do zakupu w wersji papierowej.

Blocky to główny bohater nowej książeczki o kryptowalutach

Czytniki e-booków - duży wybór i przystępne ceny >>>

Warto wspomnieć, że nie jest to pierwszy tego typu pomysł. W styczniu tego roku 11-letni chłopiec z USA opublikował kilkudziesięciostronicowy poradnik "Early Bird Gets the Bitcoin: The Ultimate Guide to Everything About Bitcoin". Książka była pisana w stylistyce kierowanej do dzieci, jednak jej autor ma bardzo ambitne plany - chce zarobić na niej przynajmniej 20 milionów dolarów i rzucić szkołę w wieku 14 lat...

Co kupić dziecku na komunię? Najlepsze prezenty komunijne 2018 >>>

Moim zdaniem takie utwory to całkiem ciekawy pomysł, dzięki któremu dzieciaki nie będą musiały zostawać w tyle za dzisiejszą technologią. A co Wy myślicie o lekkim i przyjemnym literackim hołdzie dla technologii?

Źródło: reddit

blog comments powered by Disqus
Powstała książeczka dla dzieci o kryptowalutach