PODPOWIEDZI:

Xperia Z – to, co najlepsze od Sony w najwyższej klasy smartfonie

Xperia Z – to, co najlepsze od Sony w najwyższej klasy smartfonie

Sony Mobile ogłasza dziś swój nowy flagowy smartfon działający na platformie Android – Xperia Z. Model Xperia Z posiada wszystkie parametry, jakich można spodziewać się od smartfona najwyższej klasy, czyli wyświetlacz Full HD 1080p typu Reality Display, o przekątnej 5 cali, procesor quad-core Snapdragon S4 Pro, aparat fotograficzny z funkcją “fast capture” o rozdzielczości 13 megapikseli oraz standard przesyłu danych 4G LTE. Dodatkowo, skupia on w sobie najlepsze rozwiązania firmy Sony w zakresie technologii, treści multimedialnych, wzornictwa i możliwości łączenia z innymi urządzeniami, co dostarcza użytkownikowi niezwykle bogatych wrażeń. Smartfon Xperia Z zostanie wprowadzony na rynki całego świata w 1 kwartale 2013 r.

Inteligentna technologia Sony

Niezwykła ostrość i jasność wyświetlacza Reality Display w smartfonie Xperia Z, zasilanym Mobile BRAVIA Engine 2, jest wynikiem przeniesienia na smartfon wieloletniego doświadczenia firmy Sony w produkcji telewizorów. Dzięki temu wrażenia odbiorców z oglądania treści multimedialnych przy super jasnym i wyraźnym obrazie będą dogłębne. Smartfon Xperia Z posiada te same możliwości, co kamery cyfrowe Sony. Zastosowano w nim czujnik obrazu Exmor RS for mobile, czyli pierwszy czujnik obrazu z technologią video HDR (High Dynamic Range), jaki pojawił się w smartfonie. Technologia HDR zapewnia doskonałą ostrość obrazu nawet przy rejestrowaniu obrazu pod intensywne światło, tak aby użytkownicy mogli wykonywać bardzo ostre zdjęcia i tworzyć filmy video w każdych warunkach.

Xperia Z posiada również tryb baterii STAMINA, który może przedłużyć czas trybu czuwania nawet czterokrotnie i więcej, dzięki automatycznemu wyłączaniu aplikacji zużywających baterię gdy ekran jest wyłączony, a następnie przywracaniu ich ponownie, kiedy ekran jest znów włączony.

1

Odkrywaj, ciesz się i dziel rozrywką z aplikacjami multimedialnymi Sony i funkcjom One-touch

Aplikacje multimedialne Sony oferują użytkownikowi te same wrażenia z rozrywki na różnego rodzaju urządzeniach Sony. Fabrycznie zainstalowane w smartfonie Xperia Z aplikacje „WALKMAN”, Album oraz Filmy, umożliwiają odkrywanie treści on-line i off-line za pomocą jednego punktu dostępu. Dzięki temu dostarczają nowych wrażeń i sposobów dzielenia się nimi z innymi osobami. Aplikacja „WALKMAN” zapewnia dostęp do wszystkich utworów muzycznych, które użytkownik ma zapisane w swoim smartfonie oraz do biblioteki Music Unlimited z 18 milionami utworów, jak również umożliwia integrację z portalem społecznościowym Facebook. Aplikacja Filmy zapewnia użytkownikom dostęp do ponad 100.000 filmów i seriali telewizyjnych poprzez Video Unlimited, a dodatkowo ułatwia przeglądanie imponującej biblioteki filmów i programów TV oraz pobieranie informacji o nich. Aplikacja Album umożliwia łatwy dostęp do zdjęć przyjaciół z Facebooka, jak również posiada opcję przeglądania zdjęć według lokalizacji.

Funkcje One-touch umożliwiają odbiorcom łatwe dzielenie się muzyką, zdjęciami i filmami video z ich smartfona, przenosząc je na cały szereg innych urządzeń Sony posiadających technologię NFC, w tym takich jak: głośniki, słuchawki, a obecnie także telewizory. Mając nowy telewizor BRAVIA TV, również zaprezentowaną w dniu dzisiejszym, wystarczy na chwilę przyłożyć smartfon Xperia Z do pilota telewizora, aby móc natychmiast oglądać swoje zdjęcia i filmy video na dużym ekranie.

W dniu dzisiejszym wprowadzono również dwa nowe akcesoria z linii słuchawek Sony wyposażonych w technologię NFC: Stereo Bluetooth Headset SBH20 oraz Wireless Headset DR-BTN200M. Wystarczy przyłożyć na chwilę smartfon Xperia Z do któregokolwiek z tych zestawów słuchawkowych, a natychmiast można słuchać nagrań.

2

Wyróżniające się wzornictwo i trwałość

Łącząc precyzję wykonania z najwyższej klasy materiałami, smartfon Xperia Z wprowadza unikalne wzornictwo OmniBalance, którego charakterystyczną cechą jest subtelne zaokrąglenie rogów smartfona oraz gładkie, odbijające światło powierzchnie ze wszystkich stron. Pomimo swojej smukłości, tj. 7,9 mm, smartfon Xperia Z jest bardzo trwały – zastosowano w nim hartowane szkło i położono warstwę zapobiegającą pękaniu na przedniej i tylnej jego powierzchni. Ma on także najwyższy stopień odporności na kurz i wodę (normy IP55 i IP57), jaki można spotkać w najwyższej klasy smartfonie.

Na wybranych rynkach będzie można także zakupić wariant smartfona Xperia Z odmienny pod względem wzornictwa, tj. model Xperia ZL. Również i on ukaże się na rynku w 1 kwartale 2013 r. Smartfon Xperia ZL zapewni użytkownikowi ten sam rodzaj dogłębnych wrażeń, jeżeli chodzi o treści rozrywkowe, co Xperia Z, jednakże przy innych gabarytach.

Smartfony Xperia Z i Xperia ZL zostaną wprowadzone na rynek na platformie Android 4.1 (Jelly Bean), a w krótkim czasie po wprowadzeniu zostaną zaktualizowane do wersji 4.2, tj. do najnowszej wersji oferowanej przez system Android.

blog comments powered by Disqus
Xperia Z – to, co najlepsze od Sony w najwyższej klasy smartfonie