PODPOWIEDZI:

NEXUS 4 wkracza na polski rynek

NEXUS 4 wkracza na polski rynek

Nexus 4, opracowany wspólnie przez LG i Google najnowszy smartfon z linii Nexus od Google, zadebiutował na polskim rynku. Dzięki innowacyjnym rozwiązaniom od LG, najnowszej wersji systemu Android Jeally Bean 4.2.2, łatwiejszemu dostępowi do ulubionych aplikacji, Nexus 4 od LG oferuje to co Google ma najlepszego na wyciągniecie ręki.

Szybkość, moc i płynność

Nexus 4 jest wyposażony w najlepszy procesor Qualcomm Snapdragon S4 Pro, który gwarantuje szybkość i niespotykaną moc. Użytkownicy mają możliwość przeglądania stron internetowych, cieszenia się bogatymi animacjami w 3D, a dzięki wydajności procesora mają gwarancję, że mogą zupełnie bez wysiłku przełączać się pomiędzy wieloma aplikacjami, nie tracąc płynności. 2 GB pamięci RAM oraz najszybsza z dotychczasowych wersji systemu Android sprawiają, że Nexus 4 od LG jest najbardziej wydajnym smartfonem z rodziny Nexus, jaki dotychczas powstał.

Utrwal i podziel się swoim światem

Nexus 4 został wyposażony w aparat o rozdzielczości 8 megapikseli umożliwiający wykonywanie zdjęć sferycznych (funkcja Photo Sphere). Aparat Nexus 4 jest inny niż wszystkie dotychczasowe, ponieważ pozwala na fotografowanie dosłownie we wszystkich kierunkach, a następnie połączenie zdjęć w fascynującą panoramę. Ponadto, dzięki funkcji Instant Upload zdjęcia zapiszą się automatycznie w chmurze, więc żadne z nich nie zginie.

Informacje w zasięgu ręki – Google Now

Nexus 4 został wyposażony w najnowsze aplikacje Google, co gwarantuje łatwy dostęp do najlepszych rozwiązań tej firmy. Najnowsza wersja aplikacji Google Now ułatwia planowanie i organizowanie aktywności – przypomina o godzinach odlotów, zarezerwowanym stoliku w restauracji, potwierdzeniu rezerwacji hotelu, a nawet okazjach do fotografowania wydarzeń – wszystko w odpowiednim miejscu i o odpowiednim czasie.

Usługa Google Maps dla systemu Android pomaga w szybkim dotarciu do ważnych miejsc. Nawigacja GPS, bieżące informacje o ruchu drogowym oraz wbudowane wskazówki dla kierowców, pieszych i osób poruszających się komunikacją publiczną sprawiają, że dotarcie z punktu A do punktu B jest łatwiejsze niż kiedykolwiek wcześniej. Dzięki mapom 3D oraz zdjęciom satelitarnym można uzyskać realistyczne wyobrażenie o otoczeniu, natomiast funkcje, takie jak Street View i Indoor Maps, zapewniają dodatkowe informacje o obiektach, przed którymi stoi użytkownik.

1

Niezwykła jakość obrazu dzięki True HD IPS Plus

Wyświetlacz True HD IPS Plus o przekątnej 4,7 cala i rozdzielczości 1280 x 768, wspomagany jest przez technologię Zerogap Touch, która zupełnie wyeliminowała przestrzeń między panelem LCD a szklaną powłoką, dzięki czemu użytkownik ma wrażenie, że bezpośrednio dotyka obrazów na ekranie. Łagodnie zaokrąglone krawędzie szkła pozwalają na płynne przesuwanie palców po ekranie o rozdzielczości 320 pikseli na cal, a nowoczesna technologia daje wrażenie, że można dotknąć każdego piksela zabezpieczonego przez odporne na zarysowania szkło Corning Gorilla Glass 2.

Nexus 4 od LG będzie dostępny w przedsprzedaży w sieci Play od 18 marca.

W nadchodzących tygodniach będą je mogli nabyć również abonenci sieci Orange oraz klienci indywidualni na rynku otwartym w sieciach Komputronik, Euro RTV AGD, Media Expert.

2

Podstawowe dane techniczne:

• Chipset: procesor Qualcomm Snapdragon S4 Pro z czterema rdzeniami Krait 1,5 GHz

• System operacyjny: Android 4.2, Jelly Bean

• Sieci komórkowe: 2G/3G (WCDMA), HSPA+DC 42Mbps

• Wyświetlacz: 4,7 cala True HD IPS Plus, , WXGA (1280 x 768 pikseli)

• Pamięć wewnętrzna: 16 GB

• Pamięć RAM: 2 GB

• Aparat: 8 megapikseli z tyłu / 1,3 megapiksela (HD) z przodu

• Akumulator: 2100 mAh litowo-polimerowy (wbudowany) / czas rozmów: 15,3 godziny / czas gotowości: 390 godzin

• Wymiary: 133,9 x 68,7 x 9,1mm

• Masa: 139 g

• Inne: Ładowanie bezprzewodowe, łączność NFC

blog comments powered by Disqus
NEXUS 4 wkracza na polski rynek