PODPOWIEDZI:
VideoTesty.pl
Jaka drukarka do 500 zł? | TOP 3 |

Stylowe fotografowanie – Canon przedstawia modele: IXUS 510 HS i IXUS 240 Stylowe fotografowani

Stylowe fotografowanie – Canon przedstawia modele: IXUS 510 HS i IXUS 240 Stylowe fotografowani

Firma Canon uzupełniła linię IXUS o dwa nowe modele aparatów kompaktowych z dotykowymi ekranami – IXUS 510 HS i IXUS 240 HS. Połączenie najwyższej klasy designu z gwarantowaną jakością obrazu Canon i nowym funkcjonalnym Wi-Fi sprawia, że robienie zdjęć jest łatwiejsze niż kiedykolwiek, a filmy w technologii Full HD są wyjątkowo szczegółowe, dzięki czemu można dzielić się nimi z rodziną i przyjaciółmi. Połączenie wysokiej jakości 12-krotnego zoomu optycznego z niewielką, luksusową i modną obudową, sprawia, że IXUS 510 HS jest doskonałym urządzeniem dla świadomych swego stylu użytkowników. Z kolei cienki i elegancki IXUS 240 HS, dzięki swym licznym funkcjonalnościom, to doskonały sprzęt do robienia zdjęć i dzielenia się nimi w każdym miejscu i w każdym czasie.

Spotkanie jakości z designem Zaawansowana technologia zapewnia znakomite efekty bez względu na fotografowany obiekt czy warunki. Oba modele posiadają nowoczesne i oryginalne obiektywy Canon umożliwiające ujęcie szerokiej perspektywy, a dzięki dużemu zoomowi - odległych szczegółów. Imponujący 28-mm szerokokątny obiektyw aparatu IXUS 510 HS z 12-krotnym zoomem optycznym zmieszczono w obudowie o grubości jedynie 19,8 mm. Z kolei w cienkiej obudowie modelu IXUS 240 HS znajduje się obiektyw 24-mm z 5-krotnym zoomem wysokiej jakości. Technologia ZoomPlus pozwala użytkownikom dodatkowo powiększać zoom, co sprawia że można być jeszcze bliżej wydarzeń, utrzymując wyższą jakość obrazu niż w tradycyjnych zoomach cyfrowych. Dzięki temu rozwiązaniu zoom w modelu IXUS 510 HS wzrasta z 12- do 21-krotnego, natomiast w aparacie IXUS 240 HS z 5- do 10-krotnego.

Oba modele wyposażone są w zaawansowany system stabilizacji obrazu (Intelligent IS), który daje jeszcze większą swobodę w fotografowaniu. Zastosowany 3,5-stopniowy stabilizator optyczny błyskawicznie analizuje fotografowaną scenę i automatycznie reguluje ustawienia aparatu, wybierając spośród 7 różnych opcji stabilizacji, tak by zapewnić zdjęciom i filmom wyjątkową jakość z minimalnymi rozmyciami. Dzięki systemowi HS, który stanowi połączenie matrycy CMOS z procesorem najnowszej generacji DIGIC 5, oba modele oferują wyjątkową jakość obrazu. Efektem tego połączenia są znakomite fotografie w każdych warunkach, szczególnie przy słabym świetle. Modele IXUS 510 HS i IXUS 240 HS pozwalają użytkownikom na robienie zdjęć na niewiarygodnym poziomie szczegółów i jasności.

Udostępnianie zdjęć nigdy nie było takie proste

Nowe modele posiadają zintegrowaną łączność Wi-Fi , która umożliwia użytkownikom natychmiastowe udostępnianie swoich ulubionych zdjęć i filmów, gdziekolwiek się znajdują. Dodatkowo nowa aplikacja CameraWindow pozwala na bezprzewodowe przesyłanie zdjęć i filmów bezpośrednio do rozwiązań mobilnych Apple iOS. Używając tej samej aplikacji można również wysyłać zdjęcia mailem, publikować je na Facebooku z własnymi komentarzami, a nawet dodawać filmy do portalu YouTube. Całkowita kontrola w zasiegu ręki Oba modele posiadają duże, jasne i czułe ekrany dotykowe 8,0 cm (3.2”) PureColor II o rozdzielczości 460 000 punktów oraz nadzwyczajnych kolorach i odpowiednim kontraście. Są one idealne do przeglądania wykonanych zdjęć i filmów oraz pokazywania ich przyjaciołom. Bardzo wygodna, dotykowa nawigacja i dostosowane ikony zapewniają szybki i łatwy dostęp do ustawień aparatu, menu i całej kolekcji zdjęć. Ułatwia to wybieranie oraz dodawanie ich do portali społecznościowych, a także ich komentowanie. Dodatkowo za pomocą jednego dotknięcia ekranu LCD można uruchomić funkcję Touch Shutter, która umożliwia w trakcie fotografowania wyzwalanie migawki dotykowej.

Kadruj i fotografuj kreatywnie

Dla tych, którzy chcą robić fantastyczne zdjęcia, Canon przygotował najnowszą wersję funkcji Smart Auto, która teraz potrafi rozpoznać 58 różnych scen. Nowa funkcja wykrywania twarzy (Face ID), działająca nawet bez opcji Smart Auto, umożliwia użytkownikom wykonywanie możliwie najlepszych zdjęć przyjaciół i rodziny. Opcja Face ID pozwala użytkownikom na zapamiętywanie twarzy członków rodziny i ich daty urodzin oraz przechowywanie tych informacji w aparacie, a funkcja Smart Auto umożliwia dostosowanie do nich indywidualnych ustawień. Przykładowo, gdy fotografowane jest śpiące dziecko, Face ID zidentyfikuje obiekt, następnie automatycznie wyłącza lampę i dostosuje czas naświetlania, by wykonane zdjęcie było jaśniejsze. Jeśli natomiast rozpozna dziecko powyżej drugiego roku życia, które jest trudne do uchwycenia ze względu na jego ruchliwość, aparat automatycznie włączy tryb Servo AF oczekujący na ruch, dzięki czemu zdjęcie będzie miało odpowiednią ostrość. Użytkownicy mogą także przeglądać swoje zdjęcia w aparacie według nazwy, co sprawia, że łatwo i szybko można znaleźć i przejrzeć ujęcia przyjaciół oraz rodziny. Każdy model posiada także wieloobszarowy balans bieli, który wykrywa wiele źródeł światła i indywidualnie koryguje balans kolorów, zapewniając naturalność ujęć wykonanych w trudnych warunkach. W obu modelach wachlarz opcji został poszerzony o dwa nowe tryby, które pozwalają użytkownikom na kreatywne fotografowanie. Do opcji kamery zabawki (Toy Camera), efektu miniatury (Miniature) i rybiego oka (Fish-eye Effect), dodano nowy efekt gładkiej cery (Smooth Skin). Poprawia on teksturę skóry poprzez jej wygładzenie, natomiast opcja Soft Focus Effect daje efekt rozmycia, sprawiając że zdjęcie traci swą ostrość. Oba nowe tryby występują w trzech stopniach natężenia, umożliwiając użytkownikowi wybranie odpowiedniego poziomu, dopasowanego do fotografowanego obiektu.

Zdjęcia i filmy w wysokiej rozdzielczości

Ponadto nowe modele IXUS 510 HS i IXUS 240 HS umożliwiają nagrywane filmów Full HD (1080p) z dźwiękiem stereo. Specjalny przycisk do nagrywania pozwala na natychmiastowe przełączenie z trybu robienia zdjęć, a zoom optyczny może być wykorzystywany zarówno podczas fotografowania, jak i nagrywania. Dzięki złączu HDMI, zdjęcia i filmy mogą być prezentowane na telewizorach HD. W nagrywaniu filmów pomocny będzie tryb Movie Digest, który rejestruje 4 sekundy filmu przed każdym nagraniem, a następnie łączy wszystkie pliki razem w jakości HD (720p), co stanowi doskonałą zabawę i pozwala przypomnieć wydarzenia mijającego dnia.

IXUS 510 HS: Poważny aparat kompaktowy, styl jak z pokazu mody

Wysoka jakość zdjęć i filmów modelu 510 HS to wyróżniający element najnowszego aparatu serii IXUS. Dzięki rozdzielczości 10.1 MP, wysokiej czułości matrycy CMOS oraz nadzwyczajnemu 12-krotnemu zoomowi optycznemu, aparat oferuje wyjątkową jakość fotografii, a z pomocą Wi-Fi pozwala udostępniać materiały wszystkim zainteresowanym. Nowy model nawiązuje do klasycznego stylu oryginalnych aparatów IXUS, a ostre krawędzie wiernie odzwierciedlają filozofię projektowania luksusowej linii Canon, oferując stylowy, kompaktowy korpus, który można wszędzie zabrać ze sobą. Futurystyczna osłona obiektywu i matowe wykończenie, dostępne w czerni lub bieli, sprawiają, że IXUS 510 HS jest może stać się eleganckim dodatkiem. IXUS 240 HS: Wyjątkowy styl i łatwość użytkowania IXUS 240 HS łączy zaawansowane funkcje z prostą obsługą, jest więc idealnym rozwiązaniem dla każdego, kto poszukuje aparatu łączącego styl z funkcjonalnością. Rozdzielczość 16.1 MP gwarantuje wyjątkową szczegółowość, podczas gdy jego ultraszerokokątny 24 mm obiektyw i 5-krotny zoom optyczny oferuje jakość i możliwości urządzenia, które zmieści się w praktycznie każdej kieszeni. Dostępny w pięciu kolorach IXUS 240 HS jest idealnym aparatem do fotografowania podczas wakacji czy wieczornych wyjść z przyjaciółmi – pozwalając dzielić się wysokiej jakości obrazami chwilę po ich wykonaniu.

a

IXUS 510 HS - specyfikacja produktu
 • 12-krotny zoom optyczny w cienkiej, eleganckiej i metalowej obudowie
 • HS System: matryca światłoczuła CMOS 10,1 MP i procesor DIGIC 5
 • Inteligentny stabilizator obrazu IS
 • Wi-Fi dla łatwego przesyłania danych
 • Wyświetlacz o przekątnej 8.0 cm (3.2") z dotykowym Touch Shutter
 • Filmy HD, HDMI
 • Tryb Smart Auto (58 scen)
 • Funkcja Face ID (Wykrywanie twarzy)
 • Szybka seria zdjęć
 • Funkcja Movie Digest (720p)

IXUS 240 HS – specyfikacja produktu

 • Smukła metalowa obudowa; 24 mm z 5-krotnym optycznym zoomem
 • HS System: matryca światłoczuła CMOS 16,1 MP i procesor DIGIC 5
 • Inteligentyny stabilizator obrazu IS
 • Wi-Fi
 • Wyświetlacz o przekątnej 8.0 cm (3.2")
 • Filmy HD i HDMI
 • Tryb Smart Auto (58 scen)
 • Funkcja Face ID (Wykrywanie twarzy)
 • Szybka seria zdjęć
 • Funkcja Movie Digest (720p)
blog comments powered by Disqus
Stylowe fotografowanie – Canon przedstawia modele: IXUS 510 HS i IXUS 240 Stylowe fotografowani