PODPOWIEDZI:

Funkcjonalne monitory do biura w formacie 16:10

Funkcjonalne monitory do biura w formacie 16:10

Firma MMD zajmująca się globalną sprzedażą i marketingiem monitorów PHILIPS informuje o poszerzeniu portfolio marki o monitory formatu 16:10 należące do serii profesjonalnej i biznesowej. Dedykowane są one przede wszystkim do zastosowań biurowych. 24-calowe monitory wyposażone są w czujnik PowerSensor, który zmniejsza zużycie energii elektrycznej nawet o 80%. Monitory te wyróżniają się prostym designem oraz funkcjonalnym panelem zapewniającym obraz o najwyższym kontraście, nasyceniu kolorów i ostrości.

Trzy nowe modele o formacie 16:10 dostępne są w srebrnej i czarnej wersji kolorystycznej. Monitory zaprojektowane zostały z troską o środowisko naturalne. Dzięki czujnikowi PowerSensor jasność wyświetlacza automatycznie zmniejsza się, kiedy użytkownik oddala się od monitora. Takie rozwiązanie nie tylko zmniejsza zużycie energii o 80%, ale również wydłuża żywotność monitora. Co więcej, 25% materiałów wykorzystanych do produkcji monitorów pochodzi z recyklingu, a całość konstrukcji wolna jest od szkodliwej substancji PVC-BFR.

Format 16:10 oraz unikalne funkcje PHILIPS

Za sprawą podświetlenia LED monitory są mniej męczące dla oczu. Kluczową innowacją w nowych monitorach jest format 16:10, dzięki któremu zwiększa się robocza przestrzeń ekranu przy zachowaniu tej samej przekątnej. Użytkownik może skorzystać z unikalnych technologii PHILIPS „Smart”, które pomagają w uzyskaniu jeszcze lepszych efektów i wydajności podczas pracy z monitorem. Wymienić można tutaj funkcję SmartImage, która optymalizuje jakość obrazu w zależności od wyświetlanej treści oraz SmartContrast – funkcję zwiększającą kontrast, co znacząco wpływa na przykład na czytelność tekstu. Dostosowywanie ustawień do indywidualnych potrzeb możliwe jest dzięki oprogramowaniu SmartControl.

Philips 240P4QPYNB00

Osoby spędzające wiele godzin przed monitorem i troszczące się o zdrowie docenią również zastosowane w modelach z serii B i P funkcje podnoszące ergonomię pracy. Podstawa SmartErgoBase pozwala między innymi na optymalne dostosowanie wysokości monitora. Dzięki specjalnemu otworowi w podstawie można łatwo ukryć kable, by nie przeszkadzały na biurku.

Szybkość i opcje podłączania

Komfort pracy z urządzeniem podnosi szybkość z jaką wyświetlany jest obraz – przesyłanie sygnału przez złącze DisplayPort pozwala na transfer danych z szybkością do 10.8 GB na sekundę za pomocą kabla o długości do 15 metrów. Serie B i P oferują dodatkowo 4-portowy hub USB 2.0, dzięki któremu do monitora można podłączyć na przykład pendrive’a czy drukarkę.

Gwarancja i cena:

Wszystkie modele objęte są trzyletnią gwarancją w systemie door-to-door. Sugerowane przez producenta ceny poszczególnych 24-calowych modeli monitorów PHILIPS 16:10 wynoszą:

240P4QPYNB/00 (czarny): 1300 PLN bez VAT (1599 PLN z VAT)

240B4LPYNB/00 (czarny): 953 PLN bez VAT (1172 PLN z VAT)

240S4LPSB/00 (czarny): 953 PLN bez VAT (1172 PLN z VAT)

240S4LPMS/00 (srebrny, z regulacją wysokości): 1045 PLN bez VAT (1285 PLN z VAT) (dostępny od kwietnia 2013)

blog comments powered by Disqus
Funkcjonalne monitory do biura w formacie 16:10