PODPOWIEDZI:

Samsung GALAXY S4 – pierwszy na świecie smartfon z certyfikatem TCO

Samsung GALAXY S4 – pierwszy na świecie smartfon z certyfikatem TCO

Samsung GALAXY S4 jako pierwszy na świecie smartfon uzyskał certyfikat TCO. Telefon wyróżniono nagrodą za właściwości zgodne z zasadami zrównoważonego rozwoju.

Niezależna organizacja TCO Development, która monitoruje stosowanie zasad zrównoważonego rozwoju w branży IT uznała, że model GALAXY S4 zaprojektowano i wyprodukowano w zgodzie z powyższymi zasadami, spełniając tym samym zapotrzebowanie klientów na ekologiczne, mobilne produkty.

Na proces podejmowania decyzji przy projektowaniu GALAXY S4 miało wpływ zapotrzebowanie na produkty przyjazne dla środowiska. Z radością przyjęliśmy wiadomość, że nasz smartfon jako pierwszy otrzymał certyfikat TCO, ponieważ ten fakt potwierdza nasze zaangażowanie w kwestię zrównoważonego rozwoju. To już drugi tak ważny certyfikat przyznany GALAXY S4 od czasu jego premiery – wcześniej otrzymaliśmy certyfikat Platinum ECOLOGO od UL. Nasi klienci mogą mieć pewność, że każde trafiające na rynek urządzenie jest przyjazne dla środowiska rozwoju – powiedział JK Shin, prezes i dyrektor działu IT & Mobile Communications w Samsung Electronics.

Samsung GALAXY S 4

Aby uzyskać certyfikat TCO, smartfon musi spełnić szereg wymogów, m.in. w zakresie efektywności społecznej, ekologicznej i ekonomicznej. W kategorii kryteriów społecznych firma Samsung wykazała zgodność z założeniami społecznie odpowiedzialnej produkcji oraz z konwencjami ONZ i Międzynarodowej Organizacji Pracy (ILO). Pod względem bezpieczeństwa ekologicznego stwierdzono, że GALAXY S4 nie zawiera szeregu niebezpiecznych substancji takich jak nikiel, beryl czy rtęć, które – jeżeli występują w danym urządzeniu – znacznie ograniczają możliwość poddania go recyklingowi po zakończeniu okresu eksploatacji. W kategorii efektywności ekonomicznej doceniono wydajność ładowarki, a także jego niezawodność.

Smartfony z certyfikatem TCO projektuje się z myślą o użytkownikach, by zapewnić im łatwiejszy wybór produktów, tworzonych z myślą o ekologii. Poddając swoje urządzenia procesowi certyfikacji, wiodące marki – m.in. Samsung – zyskują realną możliwość wykazania, że ich produkty promują bardziej zrównoważone rozwiązania mobilne - powiedział Sören Enholm, prezes TCO Development.

blog comments powered by Disqus
Samsung GALAXY S4 – pierwszy na świecie smartfon z certyfikatem TCO