PODPOWIEDZI:
VideoTesty.pl
Najwydajniejsze wzmacniacze Wi-Fi |TOP 4|

Computex 2013: ASUS Republic of Gamers prezentuje nowy sprzęt dla graczy

Computex 2013: ASUS Republic of Gamers prezentuje nowy sprzęt dla graczy

Na dzisiejszej konferencji prasowej podczas tajwańskich targów Computex 2013 zespół ASUS Republic of Gamers zaprezentował szereg innowacyjnych i nowych w portfolio firmy produktów. To między innymi płyty główne Maximus VI Formula z nowym chłodzeniem i Maximus VI Impact, karta graficzna Poseidon, komputer stacjonarny Tytan G30 oraz notebook dla graczy G750. Wszystkie te propozycje zaprojektowane zostały w myśl zasady, by zwiększyć możliwości entuzjastów gier oraz dostarczać im dostęp do najlepszych rozwiązań i technologii.

"ASUS ROG to nie tylko ekstremalny sprzęt", mówi Jonney Shih, prezes firmy ASUS. "To również zapewnianie nowego poziomu możliwości poprzez przemyślany design, wygodny format i autorskie oprogramowanie, które ma dać graczom pełną kontrolę".

Maximus VI Formula z chłodzeniem CrossChill

Do tej pory niepokazwana ROG Maximus VI Formula to potężna płyta główna dla graczy wyposażona w stylową pokrywę ROG Armor oraz tylną płytę SECC z podkładkami termicznymi zwiększającymi wytrzymałość i chłodzenie. Wykorzystuje hybrydowy system chłodzenia CrossChill, który korzysta zarówno z powietrza, jak i cieczy. Zintegrowany radiator żebrowy jeszcze lepiej odprowadza ciepło, a bliźniacze złączki G ¼ cala obsługują każdy standardowy system chłodzenia płynnego. Testy wykazały, że chłodzona płynem płyta główna Maximus VI Formula z rozwiązaniem CrossChill uzyskuje niższą o nawet 23 stopnie Celsjusza temperaturę pracy w porównaniu z systemami wykorzystującymi jedynie powietrze. System zasilania Extreme Engine Digi+ III zwiększa potencjał podkręcania. Wspierają go dławiki BlackWing 60A, kondensatory Black Metallic 10K oraz tranzystory NexFET, których wydajność kształtuje się na poziomie 90 proc. Dołączona do zestawu karta rozszerzeń mPCIe Combo II umożliwia niezwykle sprawne tworzenie nowych połączeń bez zajmowania gniazd PCI Express. Posiada wbudowany moduł 802.11ac Wi-Fi (standard sieci trzykrotnie szybszy, niż 802.11n) i Bluetooth 4.0. Złącze M.2 Next Generation Form Factor (NGFF) obsługuje najszybsze, ultracienkie dyski SSD. Maximus VI Formula po raz kolejny podnosi poprzeczkę z wbudowanym rozwiązaniem audio SupremeFX. Zapewnia ono współczynnik SNR rzędu 120dB na wyjściu słuchawkowym, wzmacniacz słuchawkowy obsługujący słuchawki do 600 omów oraz kondensatory audio WIMA i ELNA. Wzmacniacz Op-Amp odpowiada za zmienne przetwarzanie sygnału, a osłona EMI redukuje zakłócenia
elektromagnetyczne.

ASUS_ROG_Maximus_VI_Formula

Mini-ITX Maximus VI Impact z innowacyjnymi rozwiązaniami Impact Power i SupremeFX Impact

Maximus VI Impact to pierwsza płyta główna mini-ITX opracowana przez zespół ROG, która przypadnie do gustu entuzjastom małych obudów. Posiada dołączoną kartę rozszerzeń Impact Power z zasilaniem procesora i pamięci w układzie 8+2. Karta dźwiękowa SupremeFX Impact dostarcza wysokiej jakości dźwięk w grach komputerowych dzięki kondensatorom ELNA, współczynnikowi SNR rzędu 115dB oraz wzmacniaczowi słuchawkowemu. Do zestawu dołączona jest również karta mPCIe Combo II z łącznością 802.11ac Wi-Fi i Bluetooth 4.0.

ASUS_ROG_Maximus_VI_Impact_Mini-ITX_Motherboard

Karta graficzna ROG Poseidon z hybrydowym chłodzeniem DirectCU H2O

Nowa karta graficzna ROG Poseidon oparta jest na procesorze NVIDIA® GeForce® GTX 700. Zastosowano w niej hybrydowy system chłodzenia DirectCU H2O, który korzysta zarówno z powietrza, jaki cieczy. Opracowany przez firmę ASUS wentylator CoolTech łączy w sobie wentylatory śmigłowe i osiowe w jednej konstrukcji. Kieruje powietrze na radiator w różnych kierunkach jednocześnie, co maksymalizuje rozpraszanie ciepła. Chłodzenie cieczą redukuje temperaturę pracy nawet o 31 stopni Celsjusza, zwiększając potencjał przetaktowywania. Karta Poseidon posiada charakterystyczny dla ROG wyjątkowy design i czerwone, pulsujące logo.

ASUS_ROG_Poseidon_GraphicsCard_with_Hybrid_DirectCU_

Pozycjonowanie dźwięku z Sonic Radar

Sonic Radar to rozwiązanie, które sprawdzi się m.in. w grach FPS. Umożliwia wykrywanie przeciwników, którzy nie znajdują się bezpośrednio w polu widzenia gracza. Na ekranie wyświetla się grafika wskazująca umiejscowienie źródeł takich dźwięków jak: strzały czy kroki. Funkcja ta będzie dostępna we wszystkich kartach dźwiękowych dla graczy ROG (w tym Xonar Phoebus i Xonar Phoebus Solo) oraz w płytach głównych z serii Maximus VI z SupremeFX od drugiej połowy 2013 roku.

Komputer stacjonarny Tytan G30 i notebook G750 dla graczy

Komputer stacjonarny dla graczy ROG Tytan G30 posiada automatyczny system kontroli wentylacji obudowy i system płynnego chłodzenia procesora. Dzięki tym rozwiązaniom osiągnięto wydajniejsze rozpraszanie ciepła, zwiększoną stabilność i cichszą pracę. Ekstremalna wydajność procesora Intel® Core™ i7-4770K 4-tej generacji może zostać w pełni wykorzystana poprzez opcję szybkiego podkręcania wszystkich czterech rdzeni za pomocą jednego kliknięcia. Zastosowana w desktopie karta graficzna NVIDIA® GeForce® GTX 780 gwaratntuje płynne działanie gier w najwyższych ustawieniach. Na konferencji zaprezentowana została również nowość wśród notebooków gamingowych z serii ROG G - 17-calowy model G750. Zasilany jest procesorem Intel® Core™ 4-tej generacji i kartą graficzną NVIDIA® GeForce® GTX 700M. Posiada wytrzymałą, podświetloną klawiaturę, wyizolowane klawisze kierunkowe oraz duży, wielodotykowy touchpad. Dedykowany wzmacniacz słuchawkowy odpowiada za wysoką jakość dźwięku. Obie propozycje dla graczy, Tytan G30 i G750, korzystają z technologii dźwięku ASUS SonicMaster, która poprawia jego jakość w grach. SonicMaster i rozwiązanie ROG AudioWizard posiadają pięć trybów dźwięku dopasowanych do różnych rodzajów gier, dostępnych poprzez przyjazny dla użytkownika interfejs.

ASUS_ROG_G30_Gaming_Desktop_PC_with_ROG_AudioWizard

Słuchawki Orion dla konsoli

Zespół ROG przygotował nową wersję zestawu słuchawkowego Orion, tym razem wychodząc naprzeciw graczom korzystającym z konsoli. Słuchawki Orion for Consoles są kompatybilne z komputerami PC, konsolą Microsoft Xbox 360® oraz Sony PlayStation® 3. Posiadają duże poduszki na uszy oraz przetworniki z magnesów neodymowych o średnicy 50mm, dostarczają głębokich basów i szczegółową reprodukcję dźwięku. Cechują się pasywną technologią eliminacji szumu, która blokuje do 30dB dźwięków pochodzących z otoczenia.

Klawiatura ROG Armor i plecak Nomad

Opracowana specjalnie z myślą o intensywnym graniu klawiatura ROG Armor posiada responsywne, niezawodne klawisze. Podświetlenie pozwala korzystać z niej w słabo oświetlonych pomieszczeniach. Z kolei plecak ROG Nomad jest w stanie pomieścić większe notebooki dla graczy, jak np. prezentowana nowość ROG G750. Jego wnętrze jest odpowiednio wyściełane i zabezpieczone, by chronić sprzęt podczas transportu. Wentylowane poduszki na plecy zapewniają komfort noszenia, a odporny na wodę nylon chroni sprzęt przed zamoknięciem.

ASUS_ROG_G750_Gaming_Notebook_Front

Pokaz OC Panel z udziałem legendarnych overclockerów

Na koniec spotkania Zespół ROG i znani na całym świecie overclockerzy Andre Yang i Shamino zademonstrowali możliwości przetaktowywania płyty głównej Maximus VI Extreme z procesorem Intel® Core™ i7 4-tej generacji i 32GB pamięci RAM na czterech kościach DIMM. Przy użyciu narzędzia OC Panel i ekstremalnego systemu chłodzenia azotem uzyskali taktowanie rzędu 7GHz dla procesora i 4200MHz dla pamięci.

ASUS_ROG_Maximus_VI_Extreme_with_OC_Panel_Extreme_Mode

blog comments powered by Disqus
Computex 2013: ASUS Republic of Gamers prezentuje nowy sprzęt dla graczy