PODPOWIEDZI:

Procesor i LTE od Intela dają moc tabletom Samsung GALAXY Tab 3 10.1

Procesor i LTE od Intela dają moc tabletom Samsung GALAXY Tab 3 10.1

Kontynuując ofensywę na rynku tabletów, firma Intel Corporation zapowiedziała dziś, że nowy 10,1-calowy tablet Samsung GALAXY Tab 3 będzie napędzany procesorem Intel Atom Z2560 („Clover Trail+”). Ponadto, nowy, 10,1-calowy Samsung GALAXY Tab 3, otrzyma rozwiązania modemowe firmy Intel: XMM 6262 (3G) lub XMM 7160 (4G LTE).

Intel w tabletach z systemem Android

Użytkownicy oczekują coraz więcej po swoich tabletach, a dwurdzeniowa platforma Intel Atom SoC („Clover Trail+”) do tabletów z systemem Android zapewnia dwukrotnie większą moc obliczeniową i trzykrotnie większe możliwości graficzne, a zarazem dłuższy czas pracy na zasilaniu bateryjnym, w porównaniu z procesorami Intel Atom poprzedniej generacji1.

Procesory Intel Atom są projektowane i optymalizowane pod kątem szybkiej pracy aplikacji, płynnego przeglądania stron internetowych, doskonałej grafiki 3D, zaawansowanych możliwości kamery oraz żywego obrazu wideo HD. Jednocześnie oferują wysoką wydajność energetyczną, co przekłada się na długi czas pracy na zasilaniu bateryjnym.

Samsung GALAXY Tab 3 10.1

Zintegrowany Intel Graphics Media Accelerator zapewnia atrakcyjne i realistyczne efekty 3D w grach, odtwarzanie wideo HD 1080p oraz krystalicznie czystą grafikę. Zaawansowane funkcje kamery obejmują rozpoznawanie twarzy, mobilną fotografię HDR oraz zdjęcia panoramiczne, oferując użytkownikom niedoścignioną swobodę twórczą. Ponadto, platforma Clover Trail+ zawiera dwa rdzenie z technologią Intel Hyper-Threading, co umożliwia jednoczesne wykonywanie czterech wątków aplikacji i przedkłada się na płynniejszą pracę wielozadaniową.

Long-Term Evolution (4G LTE)

Strategia firmy Intel zakłada dostarczanie energooszczędnych, globalnych rozwiązań modemowych, które mogą działać w różnych pasmach, regionach i urządzeniach. Intel XMM 7160 to jedno z najmniejszych i najbardziej energooszczędnych wielotrybowych/wielopasmowych rozwiązań LTE. Modem obsługuje 15 pasm LTE jednocześnie i oferuje konfigurowalną architekturę RF z algorytmami czasu rzeczywistego do śledzenia obwiedni i dostrajania anteny, która umożliwia tworzenie ekonomicznych konfiguracji wielopasmowych, wydłuża czas pracy na zasilaniu bateryjnym i umożliwia korzystanie z sieci LTE na całym świecie. Rozwiązanie to może być wykorzystywane w wielu różnych urządzeniach, takich jak smartfony, tablety i Ultrabooki. Intel rozpocznie dostawy wielotrybowego rozwiązania 4G LTE w najbliższych tygodniach, po zakończeniu testów zgodności operacyjnej u najważniejszych dostawców z Ameryki Północnej, Europy i Azji.

blog comments powered by Disqus
Procesor i LTE od Intela dają moc tabletom Samsung GALAXY Tab 3 10.1