PODPOWIEDZI:
VideoTesty.pl
Yamaha MusicCast 20 - Test głośników sieciowych

MED800x3D – nowy, przystępny cenowo odtwarzacz multimediów 3D

MED800x3D – nowy, przystępny cenowo odtwarzacz multimediów 3D

Na polski rynek trafia nowy odtwarzacz multimedialny marki Mede8er, model MED800x3D – informuje spółka Human Media, autoryzowany dystrybutor w Polsce. Urządzenie cechuje duża szybkość działania, wysoka jakość odtwarzania wszelkich plików audio i wideo 2D/3D, łatwość obsługi oraz możliwość instalacji dysku twardego wewnątrz obudowy.

Równolegle, producent udostępnił nowe oprogramowanie dla całej serii odtwarzaczy 3D, które w znaczący sposób podnosi funkcjonalność urządzeń Mede8er. Pozwala m.in. na kontrolę sprzętu przez urządzenia mobilne, zwiększa możliwości integracji odtwarzaczy z innymi urządzeniami sieciowymi, wprowadza nowe funkcje automatycznego indeksowania zgromadzonej biblioteki filmowej i muzycznej oraz uzupełnia możliwości odtwarzania plików o nagrania z kamer 3D. Mede8er, na potwierdzenie jakości oraz trwałości oferowanych rozwiązań i jako jedyny producent odtwarzaczy multimedialnych na rynku, oferuje nieodpłatne przedłużenie gwarancji do 5 lat.

Odtwarzacze multimedialne Mede8er pozwalają na wykorzystanie odbiornika HDTV i zestawu kina domowego do odtwarzanie filmów, muzyki i zdjęć zgromadzonych na różnych nośnikach danych. W nowym modelu MED800x3D zastosowano szybki procesor Realtek RTD1186 (750MHz), który jest odpowiedzialny za płynne odtwarzanie wszystkich najpopularniejszych formatów wideo, audio i zdjęć, w tym plików AVCHD, M2TS, MOV, BDISO, MKV i RMVB oraz materiałów 3D i kinowych wielokanałowych formatów audio HD. Układ sprawnie radzi sobie ze zdjęciami w wysokich rozdzielczościach oraz z wszelkimi muzycznymi plikami audio, włączając w to audiofilskie formaty 24/192kHz. Nie zabrakło także wsparcia dla popularnych w Polsce napisów do filmów z plików TXT.

Mede8er MED800x3D

Dla sprawnej obsługi dużych bibliotek filmowych i muzycznych producent przygotował dodatkowe rozszerzenie oprogramowania – tzw. JukeBox, który pobiera okładki i opisy filmów i seriali z internetu (także w języku polskim) i w przyjazny, graficzny sposób prezentuje oraz kataloguje zbiory użytkownika. Nowe oprogramowanie v2.0, które zadebiutowało wraz z modelem MED800x3D, pozwala na tworzenie aplikacji dla urządzeń mobilnych, które mogą prezentować opisy i okładki filmów oraz albumów muzycznych, a także zdalnie sterować pracą urządzenia. Pierwsze takie aplikacje są już dostępne dla urządzeń iPad i iPhone, a wkrótce pojawią się także opcje dla posiadaczy sprzętów z systemem Android.

Urządzenie oferuje 5 graficznych i tekstowych trybów podglądu plików z możliwością szybkiego przełączania za pośrednictwem dedykowanego przycisku na pilocie. Bardziej wymagającym użytkownikom producent oferuje opcje łatwej personalizacji wyglądu interfejsu ekranowego przez zmianę „skórek” i przypisywanie indywidualnych grafik dla folderów, co sprawdza się szczególnie w odniesieniu do katalogów z muzyką.

Funkcje internetowe odtwarzacza obejmują m.in. dostęp do serwisu YouTube z możliwością zarządzania dostępem z poziomu smartfonu lub tabletu, przeglądanie dedykowanych serwisów internetowych z pogrupowanymi tematycznie materiałami wideo, możliwość odsłuchu radia internetowego oraz dostęp do przeglądarki stron WWW. Do kontroli pracy przeglądarki można wykorzystać pilota lub podłączaną do odtwarzacza myszkę i klawiaturę USB.

Urządzenie wyposażono w komplet złączy audio-wideo obejmujących HDMI, analogowe złącza audio i wideo, oraz cyfrowe wyjścia audio. Zestaw interfejsów obejmuje dwa złącza host USB 2.0, port PC USB 3.0, złącze sieci LAN 1Gbit oraz wieloformatowy czytnik kart pamięci. Opcjonalnie można podłączyć dedykowany adapter Wi-Fi – zewnętrzny przez USB lub wewnętrzny na złączu miniPCIe. Odtwarzacz obsługuje protokoły UPnP/DLNA, SAMBA i NFS, zapewniające zdalną wymianę danych z innymi urządzeniami wpiętymi do tej samej sieci lokalnej. Wbudowany klient BitTorrent pracujący w tle pozwala na pobieranie plików z internetu.

Mede8er MED800x3D 2

W odróżnieniu od przedstawionego wcześniej, droższego modelu MED1000x3D, 800-ka ma klasyczny „pudełkowy” kształt obudowy – co jest odpowiedzią producenta na sugestie otrzymywane od użytkowników. Wewnątrz obudowy znajduje się miejsce na dysk twardy 3.5” lub 2.5” o pojemności do 4TB. Fabryczny pilot zdalnego sterowania posiada aktywne podświetlenie zapewniające czytelność opisów przycisków w całkowitej ciemności, nawet przy korzystaniu z okularów 3D. Na pilocie umieszczono dodatkowy przycisk, do którego można przypisać dowolnie wybraną funkcję.

Cena detaliczna odtwarzacza MED800x3D wynosi 759 zł. Urządzenie objęte jest 24-miesięczną gwarancją z możliwością bezpłatnego przedłużenia do 5 lat. Do urządzeń można dokupić adapter Wi-Fi 802.11bgn ze złączem USB (70 zł) lub wewnętrzną kartę WiFi MED20PCIe w cenie 169 zł oraz klawiaturę bezprzewodową MED2KEY w cenie 269 zł.

blog comments powered by Disqus
MED800x3D – nowy, przystępny cenowo odtwarzacz multimediów 3D
Autor: Łukasz