PODPOWIEDZI:
VideoTesty.pl
Tanie odkurzacze automatyczne do 1000 zł |TOP 5|

Firma iRobot prezentuje wideorobota Ava 500 opartego na technologii Cisco TelePresence

Firma iRobot prezentuje wideorobota Ava 500 opartego na technologii Cisco TelePresence

W trakcie targów InfoComm, firma iRobot Corp., lider zrobotyzowanych rozwiązań dla biznesu i użytkowników indywidualnych, poinformowała o wspólnym projekcie z firmą Cisco, którego celem jest wprowadzenie na rynek wideorobota Ava 500. Robot łączy potencjał technologii telepresence i autonomicznej nawigacji, pozwalając osobom pracującym zdalnie na udział w spotkaniach i prezentacjach bez ograniczeń wynikających z konieczności korzystania z dedykowanych pomieszczeń lub specjalnie przygotowanych stanowisk wideokonferencyjnych.

Dzięki Ava 500, zdalny pracownik, korzystajac jedynie ze swojego komputera obsługującego sygnał wideo, może „spotykać się” z pracownikami w biurze lub brać aktywny udział w takich czynnościach jak np. obchody czy wizytacje, zupełnie tak, jakby fizycznie znajdował się w budynku.

Aby zobaczyć robota w akcji, kliknij tutaj.

worząc Ava 500, firma iRobot uzupełniła swoją mobilną zrobotyzowaną platformę Ava o terminal wideo Cisco TelePresence EX60. To używane przez tysiące pracowników na całym świecie rozwiązanie było dotychczas znane jako element stacjonarnego wyposażenia biur. Dzięki umieszczeniu 21,5-calowego ekranu HD na mobilnej zrobotyzowanej platformie iRobot, z zalet technologii TelePresence będzie można korzystać w zupełnie nowych środowiskach – spontanicznie i w ruchu.

„Cieszymy się ze współpracy z Cisco, dzięki której będziemy mogli zaoferować firmom na całym świecie nową jakość w dziedzinie rozwiązań telepresence” – powiedział Youssef Saleh, Wiceprezes i Dyrektor Generalny działu Remote Presence w firmie iRobot. „Udało się nam już wprowadzić autonomiczne systemy teleobecności w szpitalach. Dzięki Ava 500, technologia ta będzie dostępna także w innych segmentach rynku”.

iRobot Ava 500

„Rozwiązania Cisco usprawniają komunikację i możliwość swobodnej rozmowy twarzą w twarz na odległość,” – powiedział Snorre Kjesbu, Wiceprezes i Dyrektor Generalny Cisco Collaboration Technology Group. „iRobot Ava 500 to doskonały przykład tego jak firmy, wykorzystując rozwiązania wideokomunikacyjne Cisco, mogą w innowacyjny sposób rozszerzać zasięg technologii telepresence”.

Jak to działa

Zdalny użytkownik może planować oraz kontrolować pracę robota Ava 500, wykorzystując interfejs dotykowy podobny do stosowanego w tabletach. Wystarczy tylko wskazać palcem na mapie wybraną lokalizację lub wybrać pomieszczenie czy imię pracownika. Po ustaleniu planu zadań robot zostaje automatycznie aktywowany i udaje się we wskazane punkty. Pokonując drogę od stacji dokującej do wyznaczonego miejsca robot może działać w dwóch trybach: „prywatnym” lub „publicznym” — korzystając z drugiej opcji, użytkownik jest „widziany” i „widzi”, może także zatrzymać robota, aby np. porozmawiać ad hoc ze spotkanym kolegą z biura. Po zakończeniu sesji, robot automatycznie wraca do stacji dokującej, aby doładować baterie.

Unikalne cechy

Autonomiczna nawigacja. Robot Ava 500 jest bardzo prosty w obsłudze. Dzięki automatycznej nawigacji nie ma potrzeby, aby użytkownik osobiście sterował urządzeniem, przez co może przeznaczyć swój czas na inne zadania. Najnowocześniejsze systemy nawigacji oraz mobilne technologie opracowane przez iRobot same skanują otoczenie, dzięki czemu Ava 500 może inteligentnie i bezpiecznie poruszać się po biurach, fabrykach czy laboratoriach, bez narażania się na kolizję z ludźmi czy innymi przedmiotami.

Interoperacyjność i bezpieczeństwo klasy biznesowej. Ava 500 korzysta z terminala Cisco TelePresence EX60 oraz z bezprzewodowych access pointów z serii Cisco Aironet 1600, zapewniając wysoki poziom bezpieczeństwa i zgodność ze wszystkimi standardami wideo, w każdym środowisku.

iRobot Ava 500 2

Przewidywane modele zastosowania:

Zdalna współpraca zespołowa: umożliwia zdalnym pracownikom bardziej osobiste zaangażowanie w pracę zespołów.

Zarządzanie: robot pozwala na zdalne monitorowanie i zarządzanie pracą zespołu, łącznie z opcją swobodnego „przemieszczania się” po biurze menedżera pracującego zdalnie.

Wizytacje i inspekcje: mobilny dostęp do hal produkcyjnych, laboratoriów, magazynów etc.

Zdalne szkolenia i prezentacje: robot daje możliwość bardziej indywidualnego i interaktywnego podejścia do zdalnych szkoleń czy prezentacji, dając prowadzącemu i słuchaczom możliwość dyskusji 1:1.

Dostępność

Robot Ava 500 będzie dostepny u wybranych partnerów Cisco na początku 2014 roku. iRobot i Cisco zaprezentują robota w trakcie targów InfoComm 2013, które odbywają się od 12 do 14 czerwca w Orlando (stoisko #1687 i #2743).

blog comments powered by Disqus
Firma iRobot prezentuje wideorobota Ava 500 opartego na technologii Cisco TelePresence
Autor: Łukasz