PODPOWIEDZI:
VideoTesty.pl
Telewizor vs Monitor - Co lepsze do grania?

BenQ XL2420TX – monitor dla graczy

BenQ XL2420TX – monitor dla graczy

BenQ wprowadza na polski rynek nowy monitor przeznaczony dla graczy. Po dużym sukcesie pierwszej generacji serii XL, BenQ ponownie podjął współpracę z legendami Counter-Strike. W rezultacie powstał monitor do gier jak żaden inny - precyzja i szybkość, jakiej można oczekiwać od wysokiej klasy monitora do gier połączona z doskonałej jakości obrazem także dla obserwatorów rozgrywki oraz funkcjami przydatnymi dla graczy i jeszcze bardziej intuicyjnym sterowaniem opcjami.

Korekcja czerni i czytelność obrazu

Słaba widoczność w ciemnych scenach - nawet najbardziej utalentowanych graczy - może kosztować przegraną. Technologia Korekcji silników czarnego koloru ma do zaoferowania niespotykany dotąd poziom kontroli i przejrzystości. Ciemne sceny są rozjaśnione bez prześwietlania jasnych obszarów w celu zachowania istotnych szczegółów, umożliwiając graczom dokładne zlokalizowanie ich przeciwników. W krytycznych momentach walki można szybko reagować w każdej sytuacji.

Przełącznik sterowania i nawigacji

Monitor XL2420TX jest wyposażony w charakterystyczny przełącznik S SWitch. Ma on trzy przyciski, co pozwala dostosować i zapisać ustawienia monitora do pracy, gry i rozrywki. Pokrętło przewijania umożliwia szybką zmianę ustawień OSD (On Screen Display czyli menu ekranowe) eliminując żmudny proces regulacji ustawień monitora. Płynne przełączanie pomiędzy ustawieniami monitora jest teraz tak proste jak 1-2-3.

BenQ XL2420TX

Tryb Game Loader

BenQ udostępnia do pobrania specjalne ustawienia parametrów monitora używanych przez profesjonalnych graczy. Każdy tryb jest specjalnie zestrojony, dzięki czemu każdy użytkownik ma dostęp do tych wyjątkowych ustawień profesjonalnych graczy. Mogą one być również zapisane na przełącznik S w celu szybkiego dostępu. Więcej zestawów predefiniowanych ustawień przygotowanych przez profesjonalnych graczy ukaże się już w niedalekiej przyszłości, dzięki czemu użytkownicy będą mieli stały dostęp do najnowszych ustawień w tym zakresie.

Tryb FPS

Zaprogramowany przez legendarnych graczy tryb FPS daje optymalny odcień i jasność, kontrast, ostrość oraz odwzorowanie kolorów w grach FPS, dzięki czemu łatwo można wykryć przeciwników i śledzić ich każdy ruch, nawet w niewyraźnej sytuacji. Istnieją dwie wersje do tego specjalnego trybu:

· FPS1 - tryb przeznaczony dla Counter-Strike 1.6;

· FPS2 - tryb Counter-Strike Source.

BenQ XL2420TX 2

Indywidualne ustawienia obrazu

Tryb Wyświetlania sprawia, że zmiany rozmiaru ekranu są tak proste i szybkie, jak naciśnięcie przycisku. Możliwe jest natychmiastowe przełączanie między trybem wyświetlania 17" (4:3), 19" (4:3), 19"W (16:9), 21.5"W (16:9), 22"W (16:10), 23"W (16:9), 24"W (16:9). Można również skorzystać z przycisku Inteligentnego Skalowania (Smart-Scaling), przeznaczonego dla graczy. Monitor pozwala zmienić rozmiar zawartości ekranu - adekwatnie do działania swojego awatara, tak by dokładnie odpowiadał oczekiwaniom wynikającym z potrzeb sterowania. Gwarantuje to dużą skuteczność w grze.

Odświeżanie z częstotliwością 120HZ

Wyświetlany obraz jest odświeżany 120 razy w ciągu sekundy, dzięki czemu nie ma przerw między tym, co dzieje się w wirtualnym świecie oglądanej gry, a tym co faktycznie widać na ekranie monitora. Opierając się na technologii hiper-szybkości przetwarzania wideo, XL2420TX wyświetla na ekranie obraz idealnie realistyczny. Pozwala natychmiast wychwycić miejsce przeciwnika w chwili wykonania przez niego ruchu, śledzić dokładnie jego akcję - o zwycięstwie lub porażce decydują więc jedynie umiejętności gracza.

BenQ XL2420TX 3

Rewelacyjny czas reakcji - 2 ms GTG

Niezwykle krótki czas reakcji - 2 ms GTG - oznacza zarówno szybką akcję jak i to, że dramatyczne szybkie przejścia w akcji są pokazywane płynnie i bez smug.

NVIDIA 3D Vision 2

Monitor XL2420TX posiada certyfikat NVIDIA 3D Vision 2-Ready z nowym NVIDIA 3D LightBoost i jest w stanie obsłużyć większość akcji graficznych gier 3D lub filmy bez utraty szczegółów, co pozwala na doświadczanie wirtualnych światów z całkowitym realizmem. Dodatkowo monitor XL2420TX obsługuje wejścia D-Sub, HDMI, DVI-DL i DP przydatne w grach na konsolę.

BenQ XL2420TX 4

Regulacja wysokości podstawy

Regulacja wysokości podstawy może być obsługiwany jednym palcem, dzięki czemu można bez wysiłku ustawić ekran na poziomie wzroku. Monitor można również pochylać w pionie i poziomie oraz ustawić ekran w pionie (pivot). Posiada on także możliwość mocowania zgodną z VESA 100. Elegancka zawieszka na słuchawki zamontowana z tyłu monitora pozwala utrzymać porządek na biurku.

Zgodność z Win 7

Monitor XL2420TX posiada Certyfikat Windows 7 i jest w pełni kompatybilny z tym systemem. Po podłączeniu XL2420TX do komputera, system Windows 7 natychmiast rozpozna model, dzięki czemu podłączenie i setup przebiega bezproblemowo.

Monitor jest dostępny jest już w Polsce w sugerowanej cenie detalicznej 1.999 zł. Gwarancja 36 miesięcy door-to-door.

blog comments powered by Disqus
BenQ XL2420TX – monitor dla graczy
Autor: Łukasz