PODPOWIEDZI:

Measy patrzy na mnie

Measy patrzy na mnie

Measy U2C to prawdopodobnie pierwszy dongle do Smart TV, który został wyposażony w kamerę oraz mikrofon. Model ten posiada także wbudowany moduł Bluetooth, rozszerzający jego funkcjonalność jeżeli chodzi o komunikację z innymi urządzeniami.

Dzięki kamerze o rozdzielczości 2 milionów pikseli oraz mikrofonowi, możliwe jest prowadzenie wideokonferencji na ekranie telewizora, bez potrzeby inwestowania w dodatkowe akcesoria. Moduł Bluetooth pozwala natomiast na podłączenie wszelkiego rodzaju urządzeń. Począwszy od smartfonów, przez głośniki czy zestawy słuchawkowe idąc, skończywszy na urządzeniach wskazujących.
Measy U2C pracuje pod kontrolą dwurdzeniowego procesora RK3066 1,6GHz i systemu Android w wersji 4.1, z dostępem do sklepu Google Play. Oprócz kamerki, mikrofonu i modułu Bluetooth, w odniesieniu do wcześniejszych wersji, posiada większą, bo aż 8-gigabajtową pamięć flash, przeznaczoną na aplikacje i pliki użytkownika. Model U2C oferuje również kilka unikalnych funkcji, takich jak streming audio-wideo z wykorzystaniem protokołu DLNA czy zdalna kontrola za pomocą każdego smartfona lub tabletu, działającego pod kontrolą Androida.

Measy U2C

Komunikacja z siecią odbywa się bezprzewodowo, w standardzie 802.11n. Na niewielkiej obudowie (101,8x39x12,5 mm) znalazło się miejsce dla pełnego portu USB, dodatkowego portu micro-USB, czytnika kart microSD, przycisku Reset oraz przycisku Standby. Measy U2C-D to z kolei stacja dokująca, która pomoże ustawić dongla z wbudowaną kamerą w odpowiedniej pozycji lub rozszerzy funkcjonalność podstawowych modeli, tj. Measy U1A oraz Measy U2A.
Podłączając dongla Measy do uchwytu U2C-D, użytkownik otrzymuje do dyspozycji trzy pełne porty USB oraz czytnik kart SD. Oprócz tego, na urządzeniu znajduje się wyjście HDMI, wejście dla zasilania (do wyboru albo micro-USB, albo wejście dla tradycyjnego zasilacza) oraz wyłącznik. Istotną funkcją jest możliwość regulacji położenia gniazda HDMI, która przyda się wszystkim posiadaczom dongla Measy U2C, wyposażonego w kamerkę oraz mikrofon.

Measy U2C

Measy U2C i Measy U2C-D są objęte 24-miesięczną gwarancją producenta. Ich sugerowane ceny detaliczne wynoszą, odpowiednio, 280 PLN brutto i 55 PLN brutto.
Materiał wideo prezentujący możliwości strumieniowania multimediów na donglach Measy można obejrzeć pod adresem:
www.youtube.com/watch?v=goiDBGQ3cKU

Measy U2C

O firmie Measy Electronics Co., Ltd. Measy to firma z kilkunastoletnim doświadczeniem, o ugruntowanej pozycji na rynku. Jest jednym z największych dostawców odtwarzaczy multimedialnych HD oraz kompaktowych klawiatur bezprzewodowych. Od początku stawia na pełne zrozumienie potrzeb użytkownika, nowe kierunki rozwoju oraz innowacyjność. Dzięki bogatemu doświadczeniu, potrafi trafnie odpowiedzieć na oczekiwania klientów, co z roku na rok jeszcze bardziej umacnia jej pozycję na światowych rynkach.
Obecnie firma zatrudnia ponad 200 osób w swojej fabryce, w Chinach oraz w nowym centrum R&D, które mieści się w Korei Południowej. Miesięczna produkcja przekracza pół miliona sztuk, a produkty trafiają do kilkudziesięciu krajów na całym świecie, w tym także do Polski.

blog comments powered by Disqus