PODPOWIEDZI:

Wzbogać swoje stereofoniczne słuchawki o system Surround 7.1 z Razerem

Wzbogać swoje stereofoniczne słuchawki o system Surround 7.1 z Razerem

CARLSBAD, Kalifornia – 26 czerwca 2013 – Razer, czołowy producent high-endowych akcesoriów dla graczy, oprogramowania i systemów komputerowych zaprezentował najnowszego członka swojej rodziny gamingowego oprogramowania – Razer Surround.

Razer Surround to technologia zaprojektowana z wykorzystaniem najnowszych osiągnięć, dzięki której każde stereofoniczne słuchawki zmieniają się w wirtualny system dźwięku przestrzennego 7.1.
Obecne na rynku technologie emulacji systemów surround często nie sprawdzają się w praktyce z powodu różnic w budowie anatomicznej uszu różnych użytkowników i dlatego nie mogą równać się z rzeczywistymi zestawami dźwiękowymi.

Razer Surround

Opatentowana przez Razer technologia oferuje możliwość dostosowania dźwięku do własnych preferencji. Kalibracja obejmuję serię testów dźwiękowych, dzięki którym każdy użytkownik uzyska najlepiej dostosowane dla siebie środowisko dźwiękowe.
Między innymi dzięki temu technologia wirtualnego dźwięku przestrzennego Razera znacznie przewyższa inne, dostępne na rynku. Razer Surround oferuje graczom w pełni spersonalizowany dźwięk przestrzenny 7.1 i możliwość doświadczenia trójwymiarowej przestrzeni, dzięki czemu będą w stanie zlokalizować przeciwników na podstawie dźwięku i uzyskać przewagę podczas rozgrywki. Technologia Razer Surround jest dostępna jako dodatek uzupełniający aplikację Razer Synapse 2.0.
Oferując wirtualny dźwięk przestrzenny 7.1, jednocześnie przetrzymuje wszystkie indywidualne ustawienia gracza w chmurze. Preferencje te są dostępne w dowolnym momencie i są automatycznie stosowane na każdym komputerze, na którym zaloguje się gracz korzystając z aplikacji Synapse 2.0, oferując odpowiednio skalibrowane środowisko dźwiękowe.

Razer Surround

W podziękowaniu za wsparcie, jakiego producentowi udziela społeczność graczy i solidaryzując się z partnerami handlowymi w świecie gamingu, do końca grudnia 2013 roku Razer uchyla cenę 19,99 Euro obowiązującą za technologię Razer Surround.
Wszyscy zainteresowani użytkownicy mogą w tym czasie pobrać aplikację za darmo. Również do końca grudnia 2013 roku użytkownicy będą mogli wesprzeć fundację Child’s Play (www.childsplaycharity.org) dowolną kwotą, gdy tylko rozpocznie się proces pobierania aplikacji. Od 1 stycznia 2014 roku technologia będzie dostępna w cenie 19,99 Euro.

Razer Surround

Choć dotacja na rzecz fundacji Child’s Play nie jest wymagana, a użytkownicy mogą pobrać pełną wersję Razer Surround bez żadnych opłat, Razer ma nadzieję, że dzięki tej inicjatywie firma wspólnie z graczami pomoże dzieciom znajdującym się w szpitalach na całym świecie cieszyć się grami.
Fundacja Child’s Play działa na rzecz „poprawy warunków dzieci w szpitalach na całym świecie dzięki życzliwości i hojności branży gier video oraz mocy płynącej z gier”. Do czerwca 2013 roku filantropowie z fundacji zebrali już ponad 5 milionów dolarów.

Razer Surround

„Dzięki indywidualnej kalibracji dostępnej w technologii Razer Surround wyznaczamy nowy standard w wirtualnym dźwięku przestrzennym 7.1” – powiedział Min-Liang Tan, współzałożyciel, CEO i dyrektor kreatywny Razer. „Bardzo cenimy naszych fanów oraz całą społeczność graczy i chcemy im zaoferować coś od siebie. Czyniąc technologię Razer Surround całkowicie darmową, a jednocześnie zachęcając graczy do wspierania fundacji Child’s Play chcemy podkreślić nasze całkowite oddanie obecnym i przyszłym graczom na tym świecie”.

O technologii Razer Surround: Razer Surround oferuje graczom rozszerzony wirtualny dźwięk przestrzenny 7.1 dostępny na dowolnych słuchawkach stereofonicznych. Wykorzystując najnowsze osiągnięcia technologii, algorytmy dźwiękowe napędzające Razer Surround tworzą niezwykle dokładne środowisko dźwiękowe, które dodatkowo pozwala graczom na pełną kalibrację i pozycjonowanie źródeł dźwięku, by dostosować odsłuch do własnych preferencji.
Tak zaawansowana kalibracja pozwala technologii Razer Surround zaoferować niedostępny do tej pory poziom identyfikacji kierunku, z którego dobiega dźwięk w grach, pozwalając graczom na uzyskanie przewagi podczas rozgrywki.
Dostępność:
Świat – już dostępne

Cena:
W 2013 roku – za darmo
Od 1 stycznia 2014 roku – 14,99€.
Cechy produktu:

 • Kalibracja do indywidualnych preferencji użytkownika
 • Gotowe konfiguracje dla wszystkich produktów z linii Razer Audio
 • Bass boost – potężny, głęboki bas
 • Wyrównanie poziomu głośności dźwięku
 • Czystość głosu – dla nieskazitelnej komunikacji głosowej
 • Poziom głosu – możliwość ustalenia głośności nadchodzącej rozmowy głosowej
 • Własny equalizer oraz 11 przedefiniowanych ustawień
 • Działa z każdym stereofonicznym headsetem i dowolnymi słuchawkami stereo

Wspierane systemy operacyjne:

 • Microsoft Windows 8 (32-bit i 64-bit)
 • Microsoft Windows 7 (32-bit i 64-bit) Starter / Home Basic / Home Premium / Professional / Ultimate
 • Microsoft Windows Vista (32-bit i 64-bit) Starter / Home Basic / Home Premium / Professional / Ultimate

Wymagania systemowe:

 • 100 MB dostępnej przestrzeni na dysku twardym
 • Rejestracja w aplikacji Razer Synapse 2.0 (wymaga potwierdzenia adresu e-mail), akceptacja licencji oraz połączenie z Internetem niezbędne do aktywowania wszystkich opcji produktu, a także dla uaktualnień. Po aktywacji wszystkie funkcje są dostępne w trybie offline. Więcej informacji o Razer Surround pod adresem www.razerzone.com/surround.

Grupa Razer: Razer™ to nie tylko światowy lider w produkcji wysokiej klasy precyzyjnego sprzętu i urządzeń peryferyjnych dla graczy. Zmieniamy całkowicie wizerunek gamingowej technologii, dzięki naszym laboratoriom rozwojowo-badawczym znajdującym się w siedmiu miastach na różnych kontynentach. Założony w 1998 w Carlsbad w Kalifornii Razer przoduje w innowacji, precyzji i ergonomii łącząc je z wyjątkowym, estetycznym designem, dzięki czemu gracze dostają do swoich rąk wyjątkowe urządzenia. Wyznajemy motto: For Gamers. By Gamers.™. Więcej informacji o nas na www.razerzone.com

blog comments powered by Disqus
Wzbogać swoje stereofoniczne słuchawki o system Surround 7.1 z Razerem