PODPOWIEDZI:
VideoTesty.pl
Test i recenzja Samsunga Galaxy Note 9 - Czy warto kupić w 2019?

Smartfony na wakacjach - Przewodnik Qualcomm

Smartfony na wakacjach - Przewodnik Qualcomm

Lato w pełni zarówno w kalendarzu, jak i za oknem. Aby problemy ze smartfonami nie zakłócały nam wakacyjnego wypoczynku, Qualcomm, lider technologii mobilnej i bezprzewodowej, przygotował kilka wskazówek, dzięki którym nasze urządzenia będą bezpieczne zarówno na piaszczystych bałtyckich plażach, jak i w pobliżu hotelowego basenu.

Wskazówka numer 1: Jak uniknąć przegrzania telefonu?

Większość z nas uwielbia letnie temperatury. Niestety, nie można tego powiedzieć o urządzeniach mobilnych. Ich działanie w wysokiej temperaturze i termiczna efektywność to duże wyzwanie (dla przypomnienia – kiedyś topiliśmy masło na ekranach urządzeń mobilnych). Jak można zobaczyć na filmie, inżynierowie firmy Qualcomm wkładają dużo pracy w to, by urządzenia wyposażone w procesory Snapdragon nie nagrzewały się, a jednocześnie pozwalały na korzystanie ze wszystkich funkcji, które są dla nas ważne. Aby ochłodzić smartfon w bardzo gorący dzień, można włożyć go na chwilę do lodówki i nie wystawiać bezpośrednio na działanie promieni słonecznych (na przykład przechowywać go w torbie czy pod ręcznikiem).

Wskazówka numer 2: Jak uratować zamoczony telefon?

Woda i technologia nie idą w parze. Jeśli zdarzy nam się upuścić telefon do basenu czy jeziora, możemy spróbować go uratować szybko wkładając go do miski wypełnionej ryżem.

Qualcomm

Wskazówka numer 3: Jak pracować więcej i ładować mniej?

W lecie jesteśmy w ciągłym ruchu. Gdy dni rozpoczynają się na plaży, a kończą na koncercie pod gołym niebem, nie ma czasu, aby naładować telefon. By rozładowana bateria nie stała się problemem, Qualcomm przygotował Snapdragon ™ BatteryGuru, bezpłatną aplikację na smartfony z systemem Android wykorzystujące procesory Snapdragon, która współpracuje zarówno z oprogramowaniem, jak i podzespołami. By poprawić żywotność baterii, aplikacja „uczy się” zachowań użytkownika i inteligentnie dostosowuje ustawienia smartfona w celu zminimalizowania pracy w tle, bez ograniczania możliwości urządzenia.

Wskazówka numer 4: Jak znaleźć zgubiony telefon?

Utrata telefonu to duży problem. Na szczęście większość systemów operacyjnych na smartfony oferuje preinstalowane usługi, pozwalające odnaleźć zgubę. Jedyny haczyk to odrobina wysiłku – potrzebnych jest kilka minut, aby upewnić się, że smartfon jest odpowiednio skonfigurowany, co pozwoli go odnaleźć w sytuacji awaryjnej. Więcej informacji znajduje się pod poniższymi linkami: iOS, Windows Phone, BlackBerry 10, Android – nie ma własnej usługi, jednak możesz wypróbować darmową aplikację od Lookout

Wskazówka numer 5: Jak uniknąć zarysowań na telefonie?

Jest wiele prostych i niedrogich protektorów, które można nakleić na ekran, aby ochronić go od zarysowań. Folie ochronne takie, jak ZAGG invisibleSHIELD and Armortech, mogą ochronić ekran od uszkodzenia. Opcja przydatna nie tylko na wakacjach!

blog comments powered by Disqus
Smartfony na wakacjach - Przewodnik Qualcomm
Autor: Łukasz