PODPOWIEDZI:

Razer Comms usprawniony dzięki sugestiom graczy

Razer Comms usprawniony dzięki sugestiom graczy

Komunikator Razer Comms otrzymuje nowe funkcje, w tym w przesyłanie plików oraz usprawnioną komunikację głosową CARLSBAD, Kalifornia – 25 Lipca 2013 – Razer, czołowy producent high-endowych akcesoriów dla graczy, oprogramowania i systemów komputerowych zapowiedział pierwsze uaktualnienie dla aplikacji Razer Comms – rewolucyjnego komunikatora dla graczy. Nowe funkcje obecne w uaktualnieniu zostały wprowadzone na życzenie użytkowników i dzięki ich sugestiom.

W oparciu o inicjatywę, która została przeprowadzona na zasadach crowdsourcingu, Razer zebrał opinie od ponad 10 tysięcy użytkowników komunikatora i wprowadza nową funkcję bezpośredniej wymiany plików między graczami. Jednocześnie infrastruktura sieciowa firmy przechodzi intensywną modernizację. Nowe, szybkie serwery pojawią się w ośmiu miejscach na świecie, dzięki czemu jakość rozmów znacznie wzrośnie, a opóźnienia zostaną zredukowane do minimum. Poprawie ulegną również funkcje takie, jak redukcja szumów, eliminacja echa oraz normalizacja dźwięku podczas rozmowy głosowej.

„Prace nad Razer Comms rozpoczęły się w 2011 roku, a sam projekt był opracowywany praktycznie jako dzieło grupki pasjonatów poświęcających swoje przerwy obiadowe. Stworzyliśmy komunikator, którego sami chcieliśmy używać” – powiedział Min-Liang Tan, współzałożyciel Razera, CEO i dyrektor kreatywny. „Razer Comms ma teraz dedykowany zespół doświadczonych programistów i inżynierów, którzy nieustannie pracują nad rozwojem oprogramowania. Liczba uaktualnień i nowych funkcji, które zostały zaimplementowane we współpracy z graczami używającymi komunikatora podkreśla mocną pozycję Razer Comms. Komunikator znalazł swoje miejsce na rynku i będzie przez nas rozwijany.”

Razer comms

Do tej pory ponad 250 tysięcy graczy pobrało komunikator Razer Comms, co pokazuje, że to najlepsze rozwiązanie dla graczy oczekujących krystalicznie czystego dźwięku podczas komunikacji głosowej w grach, a także optymalizacji pod kątem interfejsu użytkownika i atrakcyjnej pod względem wizualnym integracji z grami.

Programiści i inżynierowie w firmie Razer ciężko pracowali analizując ponad 20 tysięcy informacji zwrotnych od użytkowników Razer Comms. Przez cztery miesiące dostarczyli ponad 60 nowych funkcji i rozszerzeń dla oprogramowania. Komunikator doczekał się już sześciu uaktualnień.

Dialog zespołu projektantów Razer Comms z graczami w dalszym ciągu trwa na zasadach crowdsourcingu – każdy z użytkowników może zgłosić swoje pomysły na nowe funkcje aplikacji. Razer zachęca wszystkich użytkowników do przesyłania uwag, które pomogą usprawnić aplikację i zaimplementować nowe funkcje komunikatora Razer Comms. Opis zgłaszania sugestii znajduje się na stronie www.razerzone.com/comms. W więcej informacji o Razer Comms i rozwoju aplikacji znajduje się pod adresem: www.razerzone.com/comms/infochart/.

O programie Razer Comms Razer Comms to darmowy komunikator integrujący kilka popularnych rozwiązań służących do porozumiewania się w sieci, oferujący krystalicznie czysty dźwięk podczas komunikacji VoIP, a także możliwość przesyłania wiadomości tekstowych oraz plików zarówno do pojedynczej osoby, jak i całych grup. Funkcja nakładki na gry i wsparcie dla rozmów w trakcie zabawy umożliwia graczom z całego świata na łączenie się przyjaciółmi bez przerywania gry. Właśnie tak powinni komunikować się gracze.

Dostępność: Razerzone.com – już dostępna (wersja angielska)

Cechy produktu:

• Krystalicznie czysty dźwięki VoIP

• Nakładka wyświetlająca okno komunikatora podczas gry

• Bezproblemowe tworzenie i moderowanie kanałów do wieloosobowej dyskusji

• Funkcja Push-to-Talk umożliwiająca szybką i efektywną komunikację

• Funkcja Game Launcher do szybkiego uruchamiania gier

• Infrastruktura oparta o dedykowane serwery zapobiega ujawnieniu adresu IP

Wymagania systemowe:

• Procesor 1.7 GHz

• 512 MB pamięci RAM

• Karta graficzna kompatybilna z DirectX 9

• System operacyjny Windows Vista, Windows 7 lub Windows 8

• Połączenie z Internetem

Więcej informacji o Razer Comms pod adresem www.razerzone.com/comms.

blog comments powered by Disqus
Razer Comms usprawniony dzięki sugestiom graczy