PODPOWIEDZI:

Przełom dla motocyklistów - kurtka z poduszką powietrzną

Przełom dla motocyklistów - kurtka z poduszką powietrzną

Nadchodzi lato, a wraz z nim, na nasze drogi powróci wielu motocyklistów. Ich głównym problemem jest odpowiednie bezpieczeństwo. Zwykle wypadki na motorze kończą się tragicznie. Nie musi jednak tak dalej być, bo na rynek weszła innowacyjna kurtka z poduszką powietrzną.

Zapaleni motocykliści na pewno nie odmówią sobie w lecie wielu wypadów i przejażdżek na swoich maszynach. Niestety, co roku słyszymy w telewizji o wielu wypadkach na motorach. Statystyki są bardzo złe - duża część takich wypadków dla motocyklistów kończy się tragicznie. Już nie długo, nie musi tak być, ponieważ firmy Ducati oraz Dainese stworzyły innowacyjną kurtkę.

Mowa tu o kurtce dla motocyklistów z poduszką powietrzną. To udogodnienie jest całkowicie zintegrowane z motocyklem. Ducati Multistrada D-Air od teraz standardowo posiada bezprzewodowy system bezpieczeństwa zapewniający komunikację między motocyklem, a kurtką Dainese wyposażoną w poduszkę powietrzną. Ubiór ten przełamuje schematy w myśleniu o bezpieczeństwie i designie.

Ducati Multistrada D-Air

System chroni motocyklistę od siły pierwszego uderzenia w przeszkodę, błyskawicznie aktywując poduszkę powietrzną w kurtce. Trwa to zaledwie 45 milisekund!

Wielkie Polskie marki, które już nie są nasze

Kurtka D-Air już zyskała wielkie uznanie - jest obecnie jedynym motocyklowym systemem poduszek powietrznych, które przeszły rygorystyczne testy TUV SUD. Również wielkie instytucje bezpieczeństwa, takie jak niemieckie ADAC i francuskie SRA, bardzo pochlebnie wypowiadają się o kurtce.

z15810391Q,Ducati-Multistrada-1200-S-Touring-D-air-wraz-z-kur

Wszystko wskazuje więc na to, że w przyszłości również inni producenci motorów będą stosować podobne rozwiązania.

Zobaczcie sami jak wygląda i działa omawiana kurtka:

blog comments powered by Disqus
Przełom dla motocyklistów - kurtka z poduszką powietrzną