PODPOWIEDZI:

Telewizor LG OLED z zakrzywionym ekranem zdobywa nagrodę EISA 2013 za innowacyjne wzornictwo

Telewizor LG OLED z zakrzywionym ekranem zdobywa nagrodę EISA 2013 za innowacyjne wzornictwo

EISA - Europejskie Stowarzyszenie Technik Audiowizualnych – przyznało nagrody dla producentów, którzy w minionym roku wprowadzili na europejski rynek najciekawsze produkty. W tegorocznej edycji prestiżowego konkursu, w kategorii 2013-2014 European Design TV, statuetkę otrzymał telewizor LG OLED z zakrzywionym ekranem (model 55EA9800). Delikatnie zakrzywiona matryca, przypominająca kształtem ekran w kinie IMAX oraz zaledwie 4mm grubości to nietypowe cechy rewolucyjnego telewizora OLED od LG.

Ze względu na ergonomiczne zakrzywienie ekranu, telewizor LG dostarcza fascynujących wrażeń. Wyróżnia się również niezwykle estetycznym wyglądem, który w znacznej mierze uzyskano dzięki właściwościom technologii OLED. Opatentowana przez LG technologia WRGB OLED pozwala na uzyskanie realistycznych barw oraz nieskończenie dużego współczynnika kontrastu, a tym samym jakości obrazu przekraczającej wszelkie wyobrażenia. W celu zapewnienia odpowiedniej sztywności oraz ochrony 55-calowego ekranu, a także zmniejszenia masy telewizora, tylną obudowę wykonano z tworzywa sztucznego zbrojonego włóknem węglowym (CFRP).

„Wyróżnienie nadane przez tak renomowane stowarzyszenie jak EISA jest zawsze ogromnym zaszczytem, powiedział Havis Kwon, Prezes i Dyrektor Generalny LG Home Entertainment. Nagroda EISA potwierdza, iż firma LG Electronics z powodzeniem oferuje innowacyjne wzornictwo i technologie, które potrafią sprostać oczekiwaniom wymagających konsumentów.”

Przezroczysta podstawa Crystal Stand stwarza wrażenie, że 55-calowy telewizor OLED z zakrzywionym ekranem unosi się w powietrzu, dzięki czemu można w pełni skupić się na oglądanym obrazie. W podstawie umieszczono także skierowane do przodu, przezroczyste głośniki LG, które oferują dobrej jakości dźwięk i precyzyjnie przenoszą średnie i wysokie tony. Co więcej, telewizor łączy czołową technologię CINEMA 3D z funkcjami inteligentnych telewizorów, zapewniając najwyższy poziom domowej rozrywki.

LG OLED TV

Telewizor LG OLED z zakrzywionym ekranem został zaprezentowany po raz pierwszy na targach CES 2013 i od tego czasu stale zdobywa branżowe wyróżnienia i nagrody. W tym roku otrzymał już prestiżową nagrodę Red Dot: Best of the Best, a także certyfikaty jakości obrazu, wydane przez międzynarodowe jednostki certyfikujące: TÜV Rheinland, Intertek oraz VDE. Model 55EA9800 jest też pierwszym na świecie telewizorem OLED, który uzyskał certyfikat THX.

W tegorocznej edycji konkursu EISA uhonorowano także mikrosystem audio LG (model CM3430), który otrzymał nagrodę w kategorii European Micro Audio System 2013-2014. Urządzenie to jest wyposażone w 2.1-kanałowy system głośników o mocy 40 W oraz opracowany przez LG algorytm dynamicznej regulacji głośności (Dynamic Loudness Algorithm), zapewniający perfekcyjny dźwięk nawet w zakresie tonów niskich. Wspaniałe brzmienie oraz subtelne wzornictwo sprawiają, że urządzenie to jest idealnym dodatkiem do domu lub biura.

EISA Awards to, cieszący się renomą międzynarodowy konkurs, w którym nagradzane są najlepsze urządzenia oferowane przez producentów elektroniki użytkowej. Stowarzyszenie EISA, skupiające 50 magazynów poświęconych branży audio i wideo z 19 krajów Europy, ocenia produkty pod kątem wzornictwa, technologii oraz innowacyjności.

blog comments powered by Disqus
Telewizor LG OLED z zakrzywionym ekranem zdobywa nagrodę EISA 2013 za innowacyjne wzornictwo