PODPOWIEDZI:
VideoTesty.pl
Automatyczne kosiarki - Jaki robot koszący do trawy? |TOP 7|

CeBIT 2010 - kilka informacji

CeBIT 2010 - kilka informacji

Czym jest CeBIT to chyba nie trzeba nikomu przypominąć, ale dla tych co nie wiedzą CeBIT (skrót od Centrum der Büro- und Informationstechnik) to targi informatyczne oprogramowania, sprzętu komputerowego, a także nowych technologii (m.in. w telefonii komórkowej i artykułach RTV) corocznie organizowane w marcu (od 1986) w Hanowerze w Niemczech. Co roku targi są odwiedzane przez miliony ludzi.

Targi CeBIT 2010 startują drugiego marca o godzinie 9:00 i potrwają do soboty 6-ego marca. Podczas trwania targów w dniach 2–6 marca 2010 roku Hanower będzie gościł 4157 firm z 68 krajów. Jest to najmniejsza liczba firm od 20 lat. W poprzednich latach targi CeBIT 2009 zgłosiło się około 4300 firm, a także CeBIT 2008 gdzie ich liczba wynosiła aż 5800 widać, że kryzys dotyka również największych graczy na rynku. Ciekawą informacją jest to, że w tym roku na targach CeBIT zadebiutuje prawie 300 firm, wśród których znajdziemy takich gigantów jak koncern internetowy Google i sieciowy sklep Amazon.

Cena biletów wynosić będzie odpowiednio 33€ (przedsprzedaż) oraz 38€ przy zakupie na stronie. Bilety sezonowe to koszt 71€ (przedsprzedaż) oraz 81€ przy zakupie na stronie. W sobotę dostępne będą również bilety dla studentów oraz dzieci poniżej 18 roku, a ich koszt wyniesie 17€.

"Connected Worlds" (połączone światy) to motto tegorocznych targów CeBIT 2010, a krajem partnerskim w tym roku jest Hiszpania. W dniu dzisiejszym kanclerz Angelą Merkel, a także premier Hiszpanii José Luis Rodríguez Zapatero wieczorem dokonają oficjalnego otwarcia targów. Ceremonię otwarcia można oglądać na żywo przez internet na oficjalnej stronie targów - https://www.cebit.de/openingceremony

Z polskich firm targi CeBIT 2010 odwiedzą między innymi producent telefonów dla seniorów - firma myPhone, a także Netsprint.pl oraz Comarch.

blog comments powered by Disqus
CeBIT 2010 - kilka informacji