PODPOWIEDZI:

Pierwszy na świecie projektor 3LCD z laserowym źródłem światła - Sony VPL-FHZ55 – już w Polsce

Pierwszy na świecie projektor 3LCD z laserowym źródłem światła - Sony VPL-FHZ55 – już w Polsce

Projektor Sony VPL-FHZ55 jest dedykowany do zastosowań profesjonalnych. Łączy w sobie znakomite parametry z bogatym zestawem funkcji i możliwości. Z powodzeniem odnajdzie się w trudnych okolicznościach projekcyjnych i dodatkowo zapewni komfort, którego nie mają użytkownicy tradycyjnych projektorów.

Przede wszystkim jest to pierwszy na świecie projektor bezlampowy 3LCD, który oferuje bardzo wysoką rozdzielczość maksymalną - WUXGA (1920 x 1200) oraz jasność światła barwnego na poziomie 4000 lm. Urządzenie może pracować bez wymiany źródła światła i filtra do 20 000 godzin, a to oznacza niemal całkowity brak wymagań konserwacyjnych. W tradycyjnych projektorach wymiana lampy musi następować co ok 3000 godzin, a to oczywiście wiąże się z kosztami. Projektor jest dodatkowo wyposażony w cały szereg funkcji oszczędzania energii co znacznie zmniejsza łączne koszty eksploatacyjne.

Niewątpliwym atutem jest wygoda użytkowania - Sony VPL-FHZ55 - włącza i wyłącza się natychmiast bez oczekiwanie na schłodzenie źródła światła. Można go zainstalować w dowolnym miejscu i pozycji, oraz wysłać sygnał z praktycznie każdego źródła. Za tę kompatybilność odpowiada ogromna liczba wejść audio/wideo, które nietypowo umieszczono z przodu urządzenia (D-Sub, DVI, Composite Video, S-Video, HDMI, 5 x BNC). Projektorem można oczywiście sterować poprzez sieć LAN jest też wyposażony w złącze szeregowe RS-232C.

Sony VPL-FHZ55

Jak przystało na projektor do zastosowań profesjonalnych Sony VPL-FHZ55 oferuje układ optyczny bardzo wysokiej jakości i dostarcza znakomicie osty obraz o wielkości od 40" do nawet 600". Wachlarz ustawień obejmuje możliwość przesuwania obrazu w pionie (+/i 30%) i w poziomie (+/i 60%), korekcję zniekształceń trapezowych (do 30 stopni), oraz duży zakres zoomu (1,6x). Urządzenie można zainstalować pod dowolnym kątem bez żadnych ograniczeń – co jest bardzo ciekawym i atrakcyjnym rozwiązaniem zwłaszcza w zastosowaniach eventowych. Projektor oferuje funkcję picture by picture, która pozwala wyświetlić dwa obrazy z dwóch różnych źródeł obok siebie, a także daje możliwość łączenia obrazów z kilku projektorów VPL-FHZ55 w jeden duży.

Sugerowana cena detaliczna Sony VPL-FHZ55 wynosi 23.500 zł brutto (z VAT). Gwarancja na urządzenie wynosi 5 lat.

blog comments powered by Disqus
Pierwszy na świecie projektor 3LCD z laserowym źródłem światła - Sony VPL-FHZ55 – już w Polsce