PODPOWIEDZI:

Najmniejsza karta graficzna z serii GTX 700

Najmniejsza karta graficzna z serii GTX 700

Zaledwie 17 cm długości, a wydajnością nie ustępuje pełnowymiarowym kartom graficznym – to GTX 760 DirectCU Mini przygotowana przez firmę ASUS. Nowa karta jest kontynuacją modelu ASUS GeForce GTX 670 DirectCU Mini. Bez problemu mieści się na płytach głównych z niewielką wolną przestrzenią i idealnie współpracuje z rozwiązaniami mini-ITX. Rdzeń jej procesora taktowany jest zegarem 1072MHz, a 2GB pamięci GDDR5 działają z prędkością 6008MHz.

DirectCU w wersji Mini

Dobrze znany użytkownikom układ chłodzenia DirectCU został dostosowany do mniejszych wymiarów karty. Wykorzystuje komorę parową i płaskie, miedziane przewody cieplne, które przyspieszają rozpraszanie ciepła. Wentylator CoolTech zapewnia wielokierunkowe chłodzenie i zmniejsza hałas podczas pracy. Rozmiar nie wpływa na wydajność chłodzenia – dorównuje ono pełnowymiarowym kartom firmy ASUS, spełniając wytyczone standardy. Obniża temperaturę o 20% (ok. 7,5°C) i działa trzykrotnie ciszej od referencyjnej GTX 760.

ASUS GeForce GTX 760 DirectCU Mini 2

Direct Power i Super Alloy Power dla stabilnego działania

Karta ASUS GeForce GTX 670 DirectCU Mini wykorzystuje technologię Direct Power, która jest pomostem pomiędzy komponentami zasilającymi, a procesorem graficznym. Zwiększa stabilność, obniża impedancję o 56%, latencję zasilania oraz o 15% redukuje temperaturę obwodu drukowanego, dzięki lepszemu rozpraszaniu ciepła za pomocą większej liczby kanałów. Kondensatory, dławiki i tranzystory Super Alloy Power zostały wykonane z materiałów zapewniających odporność na wysokie temperatury i wytrzymałość przy dużych obciążeniach. Dzięki temu przedłużają żywotność urządzenia, nawet 2,5-krotnie w porównaniu z konstrukcjami referencyjnymi.

Szybka i łatwa regulacja z GPU Tweak

Do karty ASUS GeForce GTX 760 DirectCU Mini dołączone jest ekskluzywne rozwiązanie do regulacji ustawień i łatwiejszego przetaktowywania – GPU Tweak. Intuicyjny interfejs wyświetla szczegółowe informacje i bieżący stan karty w GPU-Z. Użytkownicy bez problemu mogą kontrolować częstotliwość taktowania rdzenia, prędkość wentylatora, napięcie oraz zużycie energii, a w efekcie uzyskać większe osiągi karty. Rozwiązanie pozwala również na tworzenie dedykowanych profili dla gier, które w połączeniu z łatwym podkręcaniem umożliwia maksymalizację wydajności.

ASUS GeForce GTX 760 DirectCU Mini

Dostępność i ceny

ASUS GeForce GTX 760 DirectCU Mini w Polsce będzie w sprzedaży od połowy września 2013.

Cena karty będzie taka sama jak ASUS GeForce GTX 760 DirectCU II OC.

blog comments powered by Disqus
Najmniejsza karta graficzna z serii GTX 700