PODPOWIEDZI:
VideoTesty.pl
Najmocniejsze karty graficzne do gier |TOP 5|

Nokia Booklet 3G - pierwszy test

Nokia Booklet 3G - pierwszy test

Netbook Nokii wkrótce pojawi się na pułkach sklepowych. Fiński producent oficjalnie poinformował o wprowadzeniu na polski rynek mini notebooka - z matrycą 10 cali, procesorem Intel Atom, systemem Windows i wyjątkowo pojemną baterią. Zobacz pierwszy test netbooka Nokia Booklet 3G.

Na stronach portalu engadget.com ukazała się pierwsza recenzja Nokia Booklet 3G. To oczekiwany przez rynek pierwszy netbook fińskiego producenta telefonów komórkowych.

Pierwszy test Nokia Booklet 3G

Nokia zdecydowała się skorzystać z niższej mocy procesora Intel Atom Z530, zamiast zwykłego N270 lub N280. W wyniku tego zwiększa się żywotność baterii, jednak na pewno kosztem mniejszej wydajności. Aluminiowa obudowa Nokia Booklet 3G sprawia, że netbook jest bardziej odporny niż inne mini laptopy. Niestety odbija się to na wadze (2,8 kg), która jest większa niż Asus Eee PC 1008HA.

Pierwszy test Nokia Booklet 3G

Nokii udało się zmieścić 16-celową baterię która nie wpłynęła na grubość komputera. Na bokach netbooka znajdują się trzy porty USB, port HDMI, gniazdo słuchawkowe, gniazdo kart SD oraz slot na karty SIM. Niestety Nokia nie została wyposażona w port VGA oraz gniazdo Ethernet. Brak zwłaszcza tego drugiego gniazda internetowego może frustrować zwłaszcza w miejscach gdzie nie ma ani połączenia 3G ani dostępnej sieć WiFi. Oczywiście można wtedy wyposażyć się w adapter USB Ethernet.

Pierwszy test Nokia Booklet 3G

W podsumowaniu testu napisano, że Nokia Booklet 3G to wspaniale wyglądający netbook. Jednak cena i wydajność po prostu nie są współmierne.

blog comments powered by Disqus
Nokia Booklet 3G - pierwszy test
Autor: Redakcja VT