PODPOWIEDZI:

Nowości od CDP.PL - W cyfrowej dystrybucji pojawiły się filmy i audiobooki

Nowości od CDP.PL - W cyfrowej dystrybucji pojawiły się filmy i audiobooki

Nowe kategorie, a w nich 50 filmów oraz 50 audiobooków na początek w ofercie platformy cyfrowej dystrybucji cdp.pl. Polski film „Układ Zamknięty” z Januszem Gajosem dostępny tylko w serwisie, na dwa tygodnie przed premierą DVD i VOD!

10 października 2013, odbyła się konferencja z okazji 1. urodzin platformy cyfrowej dystrybucji cdp.pl, podczas której ogłoszone zostało poszerzenie oferty o dwie nowe kategorie – filmy oraz audiobooki, oraz podsumowano pierwszy rok działalności serwisu.

W ciągu pierwszych 12 miesięcy działalności oferta cdp.pl poszerzyła się z 1 kategorii i 36 gier do blisko 3000 tytułów w kategoriach: gry, filmy, e-booki i audiobooki, a liczba wydawców, z którymi serwis współpracuje, przekroczyła już 100 firm z Polski i ze świata. Serwis został odwiedzony ponad 3 miliony razy, użytkownicy ściągnęli ponad 300 TB danych, a każdy z nich na swojej wirtualnej półce posiada średnio 21 tytułów – gier i e-booków.

„Cdp.pl od początku był tworzony jako serwis, w którym użytkownicy będą mogli znaleźć wszelkie multimedia. Równo w pierwszą rocznicę działalności uruchomiliśmy dwie nowe kategorie – filmy i audiobooki – teraz możemy się pochwalić blisko 3 tysiącami produktów, wśród których każdy znajdzie coś dla siebie.” – powiedział Michał Gembicki, dyrektor zarządzający Cdp.pl. „Posiadając wszystkie cztery główne kategorie cyfrowych multimediów możemy zakończyć pierwszy etap budowania serwisu. Wkrótce podamy datę zakończenia fazy beta.”

cdp.pl

Wprowadzenie kategorii filmów do serwisu to bardzo ważny krok w rozwoju cdp.pl. Filmy działają na zasadzie „download-to-own”, czyli kupujesz raz i masz na zawsze. Klienci cdp.pl płacą za film tylko raz i mogą go obejrzeć ile razy chcą i kiedy chcą, gdyż jest on cały czas dostępny w chmurze i na wirtualnej półce. Dla tych klientów, którzy chcą oglądać filmy bez dostępu do internetu np. w podróży, cdp.pl stworzyło specjalną aplikację - O.P.O.S. „Oglądaj, Pobieraj, Odpalaj, Słuchaj” to bezpłatna aplikacja, dzięki której każdy będzie miał stały dostęp do swojej wirtualnej półki z multimediami, które kupił w serwisie.

Z okazji uruchomienia filmów, jeden z najgłośniejszych polskich tytułów 2013 roku „Układ Zamknięty”, będzie dostępny ekskluzywnie, tylko w cdp.pl na dwa tygodnie przed oficjalną premierą DVD i VOD. Film zostanie udostępniony 10 października o 20:00, natomiast już teraz można go kupić w serwisie w promocyjnej cenie 19,99 zł

Pierwsze urodziny cdp.pl to również okazja do kupienia całej gamy produktów w niskich cenach – od dzisiaj rusza największa akcja promocyjna serwisu, w której przecenione zostaną zarówno gry, jak i filmy, audiobooki, e-booki i e-komiksy! 

PODSTAWOWE INFORMACJE O SERWISIE CDP.PL

Opis serwisu:

CDP.pl to firma działająca na krajowym rynku, zajmująca się odponad 18 lat wydawaniem gier wideo, od 2009 r. filmów na DVDoraz Blu-ray, a od 2012 gier karcianych i planszowych.

11 października 2012 roku Spółka uruchomiła platformę cyfrowej dystrybucji pod nazwą cdp.pl. Serwis wystartował z 1 kategorią oferując 36 gier. W ciągu 12 miesięcy od uruchomienia pojawiły się 3 nowe kategorie: e-booki, filmy oraz audiobooki, a katalog urósł do liczby blisko 3000 tytułów od ponad 100 wydawców.

Cdp.pl to platforma cyfrowej dystrybucji stworzona z myślą o tych, którzy kochają i kolekcjonują multimedia. Dla tych którzy grają, słuchają, oglądają i czytają, ale co najważniejsze szukają rozrywki i legalnego łatwego dostępu do popkultury.

Wśród partnerów, z którymi współpracujemy znajdują się między innymi takie firmy jak:

Electronic Arts – z ulubionymi przez tysiące graczy na Świecie i w Polsce markami takimi jak – FIFA, The Sims czy Battelfield.

Ubisoft – wydawcy, w którego portfolio znajdują się takie growe przeboje jak – seria Assasin’s Creed, Far Cry czy The Settlers.

Codemasters – lidera licencjonowanych gier wyścigowych i rajdowych spod znaku F1, Dirt i Grid.

Disney Interactive – producenta kochanych przez najmłodszych gier opartych o animowane filmy ze studia The Walt Disney.

Audioteka – polski serwis oferujący dostęp do audiobooków poprzez aplikacje mobilne, a teraz także w systemach samochodowych. Jest liderem rynku w Polsce i jednocześnie największym producentem audiobooków.

Firma Księgarska Olesiejuk - jedna z największych w Polsce firm zajmujących się dystrybucją książek, posiadająca w ofercie wszystkie znaczące wydawnictwa krajowe i wiele zagranicznych.

Platforma Dystrybucyjna Wydawnictw – powstała na początku roku platforma skupia w sobie między innymi takie wydawnictwa jak Czarna Owca, Prószyński Media, Sonia Draga czy Zysk i S-ka.

Kino Świat - producent filmowy, dystrybutor filmów kinowych oraz wydawca filmów na blu-ray i DVD takich jak Jesteś bogiem, Grindehouse, Zakochani w Rzymie.

Vision – firma istniejąca od 1991 roku, prowadząca działalność w dziedzinie dystrybucji kinowej, DVD i licencji telewizyjnych oraz produkcji filmowej. W swoim portfolio posiada między innymi Dzień Świra, Vexille, Hero czy Wiedźmin.

Solopan - pierwszy niezależny dystrybutor filmowy w Europie Wschodniej działający w Polsce od 1990 roku. Sprowadza do kraju najlepsze niezależne tytuły z różnych stron świata, a wśród nich: Anioł przy moim stole, Zwiąż mnie!, Łowca jeleni, czy Kawa i papierosy.

Biblioteka Akustyczna - oferuje książki dla dzieci i młodzieży, klasykę oraz hity literatury krajowej i zagranicznej zarejestrowane na płytach CD oraz w formatach MP3.

W ofercie cdp.pl znajdują się również gry studia RED – Wiedźmin, Wiedźmin 2: Zabójcy Królów, a wkrótce również i Wiedźmin 3: Dziki Gon i Cyberpunk 2077 oraz wielokrotnie nagradzana i uwielbiana przez wszystkich fanów fantasy w Polsce saga autorstwa Andrzeja Sapkowskiego o Wiedźminie Gerlacie.

Cdp.pl w 365 dni:

Cdp.pl oferuje rozrywkę w 4 kategoriach:

Gry (595)

Filmy (51)

E-booki (2106)

Audiobooki (50).

Katalog zawiera łącznie blisko 3000 tytułów od ponad 100 wydawców. Wszystkie pozycje w naszym katalogu wydajemy cyfrowo z największą pieczołowitością starając się zaoferować naszym klientom – bogaty wybór materiałów dodatkowych, miłą i przyjazną obsługę oraz łatwy i przejrzysty mechanizm pobierania i kolekcjonowania zakupionych multimediów na wirtualnej półce.

Użytkownicy cdp.pl przez ostatni rok odwiedzili serwis 3 miliony razy, w sumie spędzili w nim ponad 14 lat, 5 miesięcy i 19 dni i ściągnęli ponad 300 TB danych – to 63 829 płyt DVD .67% użytkowników cdp.pl to stali klienci, czyli tacy którzy zrealizowali więcej niż jeden zakup w sklepie, a każdy z nich na swojej wirtualnej półce posiada średnio 21 tytułów – gier i ebooków.

Klienci cdp.pl to przede wszystkim mieszkańcy dużych miast: Warszawa, Kraków, Wrocław, Poznań, Katowice, Gdańsk. Najczęściej używanym systemem płatności jest PayU, a najpopularniejszymi formami płatności są: mTransfer, Płać z ING oraz Płacę z iPKO.

Wśród bestsellerów cdp.pl znajdują się gry: Wiedźmin Edycja Rozszerzona, Wiedźmin 2: Zabójcy królów, Euro Truck Simulator 2, Farming Simulator 2013, Chivalry Medieval Warfare, oraz e-booki: seria o wiedźminie Geralcie Andrzeja Sapkowskiego, Gamedec, Cyfrowe Marzenia 2.0 i Podróż smokiem diplodokiem.

blog comments powered by Disqus
Nowości od CDP.PL - W cyfrowej dystrybucji pojawiły się filmy i audiobooki