PODPOWIEDZI:

SoundTouch™ Wi-Fi - firma Bose wprowadza na rynek rewolucyjne systemy audio

SoundTouch™ Wi-Fi - firma Bose wprowadza na rynek rewolucyjne systemy audio

Firma Bose zadebiutowała z nowym systemem muzycznym SoundTouch™ Wi- Fi®, stało się to 11 Października 2013 roku. System ten oferuje innowacyjny sposób słuchania muzyki w domu. Rozwiązanie SoundTouch™ umożliwi nam bezprzewodową transmisję strumieniową muzyki w dowolnym pomieszczeniu, pozwala też cieszyć się najwyższą, jakością dźwięku i łatwą obsługą, do tych cech przyzwyczaiła nas już firma Bose. Tylko za pomocą jednego przycisku odtworzymy muzykę z internetu lub własnej kolekcji użytkownika.

„System SoundTouch Wi-Fi nie przypomina żadnego spośród domowych systemów audio dostępnych dziś na rynku” — powiedział Phil Hess, Wiceprezes Pionu Rozrywki Domowej w firmie Bose.  „Otrzymujemy możliwość odbierania strumieniowych transmisji ulubionych stacji radiowych, list utworów lub piosenek wybranych artystów w najprostszy możliwy sposób, a to wszystko przy zachowaniu znakomitej jakości dźwięku.  Seria SoundTouch zmieni naszym zdaniem muzykę w domu, tak jak głośniki z technologią Bluetooth® zmieniły muzykę odtwarzaną w podróży”.

Systemy SoundTouch™ Wi-Fi , oferuje niesamowitą jakość dźwięku w każdym pomieszczeniu. Dlaróżnych miejsc w domu istnieje optymalny system SoundTouch™. Komunikacja bezprzewodowa jest podstawą systemu. Łączność z Internetem za pośrednictwem domowej sieci Wi-Fi. Sieć Wi-Fi i komputer — to wszystko, co jest potrzebne do odbierania muzyki przesyłanej strumieniowo, zapisanej na dysku twardym, z internetowych stacji radiowych lub serwisów muzycznych.

SoundTouch Wi-Fi

Każdy z systemów SoundTouch™ zaprojektowano w taki sposób, aby automatycznie pobierał aktualizacje oprogramowania, rozszerzające jego funkcjonalność i dostępne treści. Systemy SoundTouch™ będą stopniowo oferować kolejne popularne serwisy muzyczne, takie jak Deezer, iHeartRadio i inne.

Na rynek wchodzą obecnie trzy systemy — każdy z nich zaprojektowano z myślą o najlepszej jakości dźwięku możliwej do uzyskania w głośnikach danej wielkości:

  • System SoundTouch™ 30 Wi-Fi® ma wymiary ok. 25,4 x 43,2 x 17,8 cm (wys. x szer. x gł.).

Urządzenie jest wyposażone w unikalną technologię Waveguide i nowy, zastrzeżony patentami

głośnik niskotonowy. Dzięki nim użytkownik otrzymuje głęboki, bogaty dźwięk i odpowiednią moc.

Wszystko to sprawia, że rozwiązanie może pełnić funkcję głównego systemu muzycznego w domu. 

  • System SoundTouch™ 20 Wi-Fi® to rozwiązanie bardziej kompaktowe — jego wymiary to ok. 17,8 x

30,5 x 10,2 cm.  Oferuje naturalny dźwięk wypełniający całe pomieszczenie i może być umieszczony

niemal wszędzie. 

  • Przenośny system SoundTouch™ Wi-Fi® łączy dźwięk w pełnym zakresie i akumulator litowy do

wielokrotnego ładowania w głośniku, który nie jest większy niż przeciętna książka — jego wymiary to

15,2 x 25,4 x (niecałe) 7,6 cm.

Seria SoundTouch™ będzie w przyszłości rozszerzana, aby udostępnić klientom niezwykle szeroki

wybór produktów. Pod koniec roku na rynku pojawi się uznany system muzyczny Wave® w wersji

SoundTouch™ stworzony pod kątem sypialni lub kuchni. Na początku przyszłego roku do serii

dołączą kolejne produkty:

  • System muzyczny SoundTouch™ Stereo JC Wi-Fi® odmieni salon za pomocą dwóch niewielkich

głośników Jewel Cube® i modułu Acoustimass® zapewniającego głębsze niskie tony i wyraźny

wokal.

• Głośniki zewnętrzne Bose® umożliwią strumieniową transmisję muzyki na dziedzińcu lub tarasie.

• Systemy rozrywki Lifestyle® i system rozrywki VideoWave® zostaną wyposażone w technologię

SoundTouch™ z myślą o domowych salonach.

SoundTouch Wi-Fi

Użytkownicy mogą rozpocząć od dowolnego systemu SoundTouch™ i dodawać kolejne, aby uzyskać najróżniejsze możliwości: odtwarzać tę samą muzykę w każdym pokoju albo inne utwory w poszczególnych pomieszczeniach — wewnątrz i na zewnątrz domu.

Systemy SoundTouch™ Wi-Fi pozwalają na uruchamianie odbioru muzyki przesyłanej strumieniowo przez naciśnięcie jednego przycisku.

Firma Bose udostępnia też aplikację do kontroli bardziej zaawansowanych funkcji.  Sześć przycisków, w które wyposażone jest każde z urządzeń, mogą być dowolnie dostosowane przez użytkownika do swoich potrzeb i skonfigurować jako internetową stację radiową, wybrany kanał serwisu muzycznego lub zapisaną listę utworów. Kiedy już zakończymy proces konfiguracji wystarczy jeden przycisk, aby posłuchać ulubionej muzyki.

Aplikacja Bose® SoundTouch™ umożliwia wykorzystanie posiadanego smartfona, tabletu lub komputera do obsługi rozszerzonych funkcji i narzędzi. Tym sposobem można przeglądać i wyszukiwać treści, bezprzewodowo sterować dowolnym systemem w każdym pomieszczeniu oraz ujednolicić kontrolę wszystkich serwisów i stacji muzycznych w jednym panelu. Nowa aplikacja SoundTouch™ jest zgodna z większością systemów Android, iOS, Mac OS i Windows.

Dodatkowo firma Bose udostępni również kontroler SoundTouch™, który współpracuje z każdym systemem z tej serii. Takie urządzenie o okrągłej konstrukcji jest wyposażone w regulator głośności i czujnik zbliżeniowy. Zintegrowano tu również wszystkie kluczowe funkcje i informacje, w tym wyświetlanie ustawień na ekranie OLED. Kontroler SoundTouch™ posiada w komplecie uchwyt, umożliwiający zamocowanie na ścianie, możemy go też po prostu położyć na stole.

Systemy muzyczne SoundTouch™ są też zgodne z technologią AirPlay, daje to niesamowitą elastyczność. Takie rozwiązanie pozwala właścicielom odtwarzać strumieniowo treści ze swoich urządzeń firmy Apple, takich jak iPad, iPhone czy iPod Touch.

„Systemy Bose SoundTouch ułatwiają i optymalizują przesyłanie muzyki za pośrednictwem sieci Wi- Fi — niezależnie od potrzeb, pomieszczenia i użytkownika” — powiedział Phil Hess. „Zapewniają one wydajność oferowaną wyłącznie przez firmę Bose i stanowią kontynuację naszej niemal 50-letniej historii innowacyjności”.

Urządzenie SoundTouch™ 30 będzie dostępne w sugerowanej cenie detalicznej 2999 PLN; w przypadku rozwiązania SoundTouch™ 20 jest to 1699 PLN, a dla przenośnego systemu SoundTouch™ — 1699 PLN.  Wszystkie urządzenia będą dostępne od 11 października 2013 r. w salonach sprzedaży detalicznej Bose, na stronie bose.pl, a wkrótce potem także u autoryzowanych dealerów Bose w Polsce.

Informacje o firmie Bose Corporation Firma Bose Corporation została założona w 1964 roku przez dr. Amara G. Bose, profesora elektrotechniki bostońskiej uczelni Massachusetts Institute of Technology. Dziś firma rozwija się zgodnie ze swoimi zasadami założycielskimi. Inwestuje w długoterminowe badania mające jeden główny cel: tworzenie nowych technologii, które przyniosą klientom wymierne korzyści. Od kilkudziesięciu lat innowacje firmy Bose® zmieniają świat nie tylko w dziedzinie sprzętu audio. Produkty Bose zyskały status kultowych wśród urządzeń używanych w domu i samochodzie, w podróży i w miejscach publicznych. Od domowych systemów rozrywki i systemów muzycznych Wave® po słuchawki tłumiące szum, cyfrowe systemy muzyczne, głośniki Bluetooth® i rozwiązania profesjonalne — Bose zmienia sposób słuchania muzyki.

blog comments powered by Disqus
SoundTouch™ Wi-Fi - firma Bose wprowadza na rynek rewolucyjne systemy audio