PODPOWIEDZI:

Premiera nowej gry Techlandu - StarDrive

Premiera nowej gry Techlandu - StarDrive

Wydawnictwo Techland co chwilę nas zaskakuje, wypuszczając kolejne ciekawe tytuły. Tym razem ruszyła sprzedaż gry StarDrive, gatunek strategii 4x ma szansę ożyć i zostać na nowo zdefiniowany właśnie przez tą grę. Do tego cena nowej gry jest naprawdę rewelacyjna. StarDrive jest dostępny na platformę PC w cenie 59,90 zł w polskiej wersji językowej.

Gra jest dziełem niezależnego studia deweloperskiego Zero Sum Games. Jak wiemy, gry twórców niezależnych cieszą się obecnie ogromną popularnością i mogą śmiało konkurować z propozycjami gigantów rynku gier. Do dyspozycji graczy oddano osiem zdefiniowanych ras obcych oraz stworzono możliwość wykreowania własnej, wg osobistych preferencji. Kierując losami wybranej przez siebie rasy i przy wykorzystaniu technik dyplomacji, siły militarnej i wpływów ekonomicznych, gracz zdobywa dominację we wszechświecie.

StarDrive

"W zeszłym roku dzięki staraniom naszego wydawnictwa wprowadziliśmy na rynek grę Endless Space, która została bardzo ciepło przyjęta przez graczy i dała nam do zrozumienia, że ludzie poszukują tego typu rozrywki.” – komentuje Tomasz Gawlikowski, Kierownik Marketingu Wydawnictwa Techland. „Dlatego cieszymy się, że w naszym planie wydawniczym pojawia się StarDrive, czyli produkcja która uosabia wszystko to, co najlepsze w grach z kanonu 4X, biorąc za wzór takie produkcje jak np. Master of Orion.” – dodaje Gawlikowski.

StarDrive

StarDrive

Jak to bywa w grach z serii 4X, będziemy koncentrować się na: eksploracji, ekspansji, eksploatacji oraz eksterminacji. Początki gry będą trudne, niewielkie zasoby surowców, kilka statków do dyspozycji i cała galaktyka czekająca na podbój. Oczywiście nieodzowne będą zdobycze technologiczne, dzięki którym uzyskamy przewagę nad wrogimi rasami.

Rozgrywka w StarDrive toczy się w czasie rzeczywistym i jest połączona z bezstopniowym zoomem, pozwalającym na płynne przejście z szerokiego widoku strategicznego, aż do taktycznego zbliżenia. Gra oferuje system modułowy, pozwalający na konstruowanie statków kosmicznych według własnej wyobraźni. Skład i rozmieszczenie modułów ma decydujące znaczenie dla wydajności każdego z elementów floty. Deweloperzy StarDrive zadbali również o możliwość indywidualizacji uzbrojenia i wyposażenia.

StarDrive

StarDrive

StarDrive zaskoczy nas świetną oprawą wizualną oraz niesamowitymi przerywnikami filmowymi.

StarDrive od dziś dostępny na rynku na platformę PC w cenie 59,90 zł.

O firmie Techland

Techland jest wiodącym polskim developerem gier na komputery PC i konsole oraz wydawcą gier i oprogramowania na terenie Polski. Firma rozwija się nieprzerwanie od 1991 roku, zatrudniając obecnie 250 specjalistów we Wrocławiu, Warszawie, Ostrowie Wielkopolskim i kanadyjskim Vancouver. Produkty Techlandu odnoszą komercyjne sukcesy i cieszą się uznaniem graczy oraz recenzentów na całym świecie. Firma jest także właścicielem marki Shortbreak Studios oraz portalu legeo.pl.

blog comments powered by Disqus
Premiera nowej gry Techlandu - StarDrive