PODPOWIEDZI:

Podróżuj pewniej i bezpieczniej z wideorejestratorem samochodowym

Podróżuj pewniej i bezpieczniej z wideorejestratorem samochodowym

Przed nami dwa ostatnie przedłużone weekendy 2013 roku. Na ulice wyjadą tysiące polaków i kierowcy będą musięli zmierzyć się z jednym z najbardziej ruchwilych okresów roku. Takie okoliczności sprzyjają niestety wypadkom na drogach. Warto zatem zakupić rejestrator samochodowy, by w razie stłuczki mieć niezbite dowody kto zawinił.

28 października rozpoczęła się policyjna akcja "Znicz". Potrwa ona do 3 listopada i ma na celu zmniejszenie ilości wypadków na drogach w okresie wzmożonego ruchu. Statystyki nie są korzystne - w 2012 było 428 wypadków, w których zginęło 36 osób, a 557 zostało rannych. Warto też wspomnieć o 1837 nietrzeźwych kierowcach, z których część spowodowała wypadek.

Mio MiVue 388 2

Nawet kierowcy, którzy jeżdżą bardzo bezpiecznie, narażeni są na tych nieodpowiedzialnych. Często dochodzi też do zarysowań czy innych stłuczek. Co wtedy, gdy druga osoba nie poczuwa się winna, a w rzeczywistości powinna? Tu pojawia się aspekt wideorejestratorów samochodowych, które w pewnym sensie są czarnymi skrzynkami w samochodach. Nagrania z ich to niepodważalny dowód. Dzięki tym urządzeniom, bez problemy dowiedziemy swojej niewinności lub rozwiążemy jakieś sporne kwestie. Takie nagrania mogą być dowodem w sądzie, na policji czy stanowić podstawę do uzyskania odszkodowania. Jak widać, małym kosztem można sporo zyskać.

Zobacz też: Ranking kamer samochodowych

Warto dodać, że urządzenia te często mają obrotowy uchwyt. Dzięki temu, w jednej sekundzie obrócimy rejestrator na bok lub na tył i nagramy kluczowy moment.

Modelem godnym polecenia na pewno jest funkcjonalny MIO MiVue 388 z modułem GPS i bazą fotoradarów.

Mio MiVue 388

Poznajmy jeszcze opinię na ten temat Managera MiTAC Europe:

„Wideorejestrator to urządzenie, które może pomóc nam czuć się bezpieczniej w trudnych sytuacjach za kierownicą. Oko kamery zarejestruje każde zdarzenie. To, czego nie zobaczy kamera, pokaże natomiast trzyosiowy czujnik wstrząsów. Dzięki niemu możemy zobaczyć z której strony nadeszło uderzenie w nasz samochód i o jakiej sile” komentuje Tarik Hassan, CEE Marketing Manager MiTAC Europe, oddział w Polsce.

„Kamery Mio MiVue są też wyposażone w czujnik ruchu, dzięki któremu możemy zostawić samochód na zatłoczonym parkingu i mieć pewność, że jeżeli jakaś szkoda przydarzy się naszemu pojazdowi, będzie to zarejestrowane na filmie” – opowiada Tarik Hassan. „W tym trybie gdy specjalne sensory wykryją aktywność przed obiektywem, włączy się nagrywanie. W ten sposób zabezpieczamy samochód podczas naszej nieobecności”.

blog comments powered by Disqus
Podróżuj pewniej i bezpieczniej z wideorejestratorem samochodowym