PODPOWIEDZI:
VideoTesty.pl
Soundbary do 2000 zł |TOP 5|

Lenovo ThinkPad Edge — notebooki dla biznesu

Lenovo ThinkPad Edge — notebooki dla biznesu

Na konferencji prasowej, która odbyła się w warszawskim klubie Confashion, firma Lenovo zaprezentowała pierwszy z nowej serii notebooków – 13 calowy Lenovo ThinkPad Edge. Komputery Lenovo ThinkPad Edge przeznaczone są specjalnie dla klientów z sektora małych i średnich przedsiębiorstw.

13-calowy ThinkPad Edge to pierwszy notebook z technologią procesorów dwurdzeniowych AMD oraz technologią AMD VISION Pro. Nowe notebooki mają stylowy wygląd są bardzo wydajne i przystępne cenowo – powstały z myślą o bardziej napiętych obecnie budżetach klientów. Notebooki te są oferowane w nowych, atrakcyjnych kolorach (błyszczący czerwony i czarny) oraz z nowoczesną klawiaturą.

Lenovo ThinkPad Edge

Notebooki z serii ThinkPad Edge mają nowoczesny i prosty wygląd, a jednocześnie zachowują wytrzymałość i niezawodność charakterystyczną dla marki ThinkPad. Notebooki te maja odporne na zalanie klawiatury oraz technologie ThinkVantage, takie jak system aktywnej ochrony Active Protection System oraz odzyskiwania systemu i danych Rescue and Recovery.

Lenovo ThinkPad Edge

Nowoczesna klawiatura — nowa klawiatura nadaje notebookowi prosty i atrakcyjny wygląd. Jej nowoczesność podkreślają jednolite czarne klawisze oraz brak wbudowanej klawiatury numerycznej. Klawisze funkcyjne zaprojektowane zostały od nowa, dzięki czemu użytkownicy mogą bardzo łatwo przechodzić do różnych funkcji m.in. multimedialnych. Inne, rzadko używane klawisze, takie jak System Request, zostały usunięte. Wybrane modele 14- i 15-calowej wersji ThinkPad Edge mają ponadto podświetlaną klawiaturę, zapewniającą lepszą widoczność przy słabym oświetleniu i podkreślającą elegancję.

Lenovo ThinkPad Edge

Rozszerzony panel dotykowy — na dużym panelu wielodotykowym można wygodnie chwytać, powiększać i przewijać palcami. Ekspresyjne kolory — czerń z błyszczącym lub matowym wykończeniem pozostaje jako tradycyjny kolor biznesowy, ale dla klientów, którzy chcą się wyróżnić, są też notebooki ThinkPad Edge w wersji czerwonej. Zewnętrzne powierzchnie notebooka otacza dodatkowo elegancki, srebrny pasek.

Lenovo ThinkPad Edge

Nowe możliwości dla sektora małych i średnich przedsiębiorstw Klienci z sektora małych i średnich przedsiębiorstw są aktywni całodobowo. Firma Lenovo zaprojektowała serię ThinkPad Edge specjalnie z myślą o udostępnieniu im eleganckich i atrakcyjnych produktów o wysokiej wydajności i niezawodności z najnowszymi technologiami, takimi jak:

  • Doskonała wydajność dzięki procesorom do wyboru: dwurdzeniowym AMD Turion i Athlon Neo oraz ultraniskonapięciowym Intel Core 2 Duo i standardowym procesorom dwurdzeniowym
  • Optymalizacja pod kątem systemu Windows 7 w ramach programu Lenovo Enhanced Experience
  • Długi czas działania baterii, przekraczający osiem godzin2
  • Technologie łączności bezprzewodowej, w tym WiFi oraz opcjonalne Bluetooth, 3G3
  • Wyraźne rozmowy VoIP przy użyciu oprogramowania Skype™, głośnikom o wysokiej jakości dźwięku, kamerom o wysokiej rozdzielczości obrazu i światłoczułości, a także klawiszom do wyłączania mikrofonu i kamery
  • Ekologiczne technologie. Notebooki te mają złoty status w rankingu Electronic Product Environmental Assessment Tool i spełniają wymagania Energy Star 5.0. Opakowanie notebooków Edge nie zawiera pianki i zastosowano w nim wiele materiałów recyklowanych w 100%, takich jak tworzywo termoplastyczne, trzcina cukrowa czy sorgo.

Lenovo ThinkPad Edge

Notebook ThinkPad Edge w wersji 13-calowej jest dostępny od marca. Wersje 14- i 15-calowe będą dostępne od 2 kwartału 2010 roku. Cena notebooka 13 cali z procesorem AMD zaczyna się od 2100 PLN netto.

blog comments powered by Disqus
Lenovo ThinkPad Edge — notebooki dla biznesu