PODPOWIEDZI:
Maraton okazji w RTV Euro AGD

Inteligentne wyświetlanie w inteligentnym domu

Inteligentne wyświetlanie w inteligentnym domu

Wizje przyszłości i nowe technologie, często bardzo futurystyczne, to bardzo popularne tematy wykorzystywane w wielu filmach czy książkach. Myśląc o przyszłości, warto przeanalizować również przeszłość i to jak dane urządzenia ewoluowały na przestrzeni lat oraz co teraz składa się na nowoczesny, inteligentny dom. O tym właśnie jest poniższy news.

Ciekawym zagadnieniem jest z pewnością mobilność i miniaturyzacja. W filmach przedstawiano nawet często telefony, który znajdowały się pod skórą. W ostatnich latach, urządzenia te znacząco zmniejszały swoje konstrukcje, będąc urządzeniami niezwykle smukłymi. Ostatni czas to jednak zwiększanie rozmiarów telefonów. Wiąże się to z coraz to większymi wyświetlaczami.

Sporym krokiem było również wprowadzenie technologii LED. Telewizory stały się bardzo smukłe, co kiedyś było niewyobrażalne. Standardem stała się również wszechobecna sieć internetowa.

Wizualizacja_1

Wszystkie nowe technologie i innowacyjne urządzenia mogą razem tworzyć inteligentny dom. Czym jest jednak takowy? Być może jest to miejsce zamieszkania, w którym sprzęt AGD i RTV jest dostosowany pod kątem potrzeb użytkownika, a jego funkcje znacząco ułatwiają pracę, jednocześnie w wolnych chwilach dając sporo rozrywki i zabawy.

Niewątpliwie ważnym elementem inteligentnego, nowoczesnego domu, mogą być mobilne, nowoczesne projektory. nowe projektory posiadają możliwość bezprzewodowego przesyłania obrazu. Urządzenia firmy Philips (modele PicoPix 3610 i Screeneo) wspierają WiFi, DLNA i Bluetooth. Oba pracują też pod kontrolą systemu Android z autorską nakładką, dzięki czemu proces konfiguracji jest uproszczony. Warto też wspomnieć o masie obsługiwanych formatów.

Przyglądając się projektorowi Screeneo, warto zwrócić uwagę na technologię Ultra-Short Throw (UST). Dzięki układowi luster, urządzenie może stać w odległości zaledwie 10 centymetrów od powierzchni, na której jest wyświetlany obraz. W połączeniu z wbudowanym zestawem głośników 2.1 o mocy 26W projektor ten może z powodzeniem zastąpić telewizor.

Wizualizacja_2

Gdy mamy bardzo mało miejsca na projektor, możemy wybrać kieszonkowy model PicoPix 3610 firmy Philips. Mimo filigranowych wymiarów, zapewnia on wystarczającą jasność i kontrast obrazu, aby wieczorem wyświetlić film, leżąc w łóżku.

Te nowoczesne projektory mogą wspomagać i zwiększać funkcjonalność innych urządzeń w inteligentnym, nowoczesnym domu.

blog comments powered by Disqus
Inteligentne wyświetlanie w inteligentnym domu