PODPOWIEDZI:

Targi CES 2014 - podsumowanie nowości

Targi CES 2014 - podsumowanie nowości

Za nami targi CES 2014, które odbywały się tradycyjnie w Las Vegas. Mieliśmy na nich sporo technologicznych nowości, które już niedługo wkroczą na rynek. Warto więc podsumować te najważniejsze. Być może wśród nich jest coś, co Was zainteresuje.

Elektroniczne opaski, smartwatche i inne gadżety

Wielu producentów coraz częściej zaczyna wprowadzać różne gadżety, które mamy nosić. Jednym z pomysłów zaprezentowanych na targach CES, były opaski mierzące aktywność. Bez wątpienia mogą one pomóc nam w treningu i różnych ćwiczeniach. Bez problemu będą one monitorowały nasze osiągnięcia i komunikowały się ze smartfonem.

Innymi tego typu gadżetami są zegarki, a raczej smartwatche. Już od pewnego czasu pojawiają się one na rynku. Do rywalizacji w tej branży wchodzi firma Intel, która na targach zaprezentowała swój prototyp.

Warto też wspomnieć o inteligentnej szczoteczce do zębów, która posiada między innymi moduł Bluetooth czy akcelerometr.

ces 4

Miniaturowy komputer

Intel zaprezentował również urządzenie Intel Edison, które posiada dwurdzeniowy układ system-on-a-chip Quark, moduł Bluetooth i działa pod kontrolą systemu Linux. Mimo swoich filigranowych rozmiarów, można więc nazwać je pełnoprawnym komputerem.

Android w samochodach

Jedną z ciekawszych informacji z targów, była ta o planach tworzenia samochodów z systemem Android

Zginane ekrany w telewizorach

O telewizorach OLED było głośno w ubiegłym roku. Mają one wygięte ekrany, które zachwycają komfortem użytkowania i jakością obrazu. Firma Samsung idzie o krok dalej w tym temacie - tworzy elastyczne ekrany, które są wyginane na żądanie. Zobaczymy co dalej z tego wyjdzie, ale pomysł wydaje się bardzo ciekawy.

Firefox OS i telewizory Panasonic

Firefox OS to system, który był już stosowany w telefonach komórkowych. Nie odniósł tam jednak większych sukcesów. Teraz otrzymuje drugą szansę od firmy Panasonic, która zamierza go stosować w swoich najnowszych telewizorach.

ces 3

Usługa PlayStation Now

PlayStation 4 pojawiło się w końcówce ubiegłego roku i odniosło spory sukces sprzedażowy. Sony zamierza też wprowadzić obiecującą usługę streamowania gier - PlayStation Now. 

Na targach CES 2014 pojawiło się również mnóstwo innych urządzeń - sporo smartfonów, tabletów, a także phabletów. Były również kina domowe, głośniki i inne systemy audio. Bez wątpienia, informacje o najciekawszych z tych urządzeń, pojawią się w przyszłości na naszym portalu, gdy tylko zostaną one wprowadzone na rynek. Bądźcie więc z nami i na bieżąco obserwujcie rynek technologiczny.

blog comments powered by Disqus
Targi CES 2014 - podsumowanie nowości