PODPOWIEDZI:
VideoTesty.pl
Klawiatury mechaniczne do 200 zł |TOP3|

Tablety i smartfony o coraz większych mozliwościach - nadchodzi era post PC?

Tablety i smartfony o coraz większych mozliwościach - nadchodzi era post PC?

Urządzenia mobilne, jak smartfony czy tablety, są coraz to bardziej zaawansowane. W połączeniu z praktycznymi i funkcjonalnymi akcesoriami, mogą z powodzeniem zastąpić już nawet notebooka. Również stacjonarne komputery PC ulegają im pod względem mobilności. Dowiedzcie się jak dane akcesoria mogą wpłynąć na przydatność tabletów czy smartfonów.

W przypadku, gdy denerwuje Cię plątanina kabli czy miejsce, które zajmuje komputer stacjonarny, a używasz go głównie do przeglądania zdjęć, filmów, pisania maili czy internetu, to powinieneś pomyśleć o dobrym tablecie, który w połączeniu z paroma akcesoriami może z powodzeniem zastąpić topornego PC-eta.

Nowoczesne tablety mogą być używane do czynności, które wcześniej były raczej zarezerwowane tylko dla komputerów. Chodzi tu np. o szybkie i sprawne pisanie maili. No dobra, ale co z klawiaturą? Nic prostszego - można np. zakupić wysokiej klasy klawiaturę Belkin QODE. Jest ona jednocześnie pokrowcem i zapewnia ochronę sprzętu. Pisanie na niej to czysta przyjemność, a i mobilność tego urządzenia stoi na wysokim poziomie.

Belkin QODE

Tablet z klawiatura kontra komputer stacjonarny to ciekawa walka. Inną zaletą tabletu jest ogrom aplikacji, które można pobrać. Mamy tu również te biurowe, które przydadzą się w pracy. Mobilne narzędzie pracy, do tego odpowiednio zabezpieczone? Takie rozwiązanie wydaje się być kuszące.

Kolejnym bardzo ciekawym urządzeniem, które może być używane w połączeniu ze smartfonem czy tabletem jest niewielka kamera Belkin NetCam, która w każdych warunkach oświetleniowych pokaże Ci na ekranie tabletu lub smartfona co dzieje się w twoim domu. Wykryje ona nawet najmniejszy ruch w domu.

Belkin NetCam

Ciekawym gadżetem jest też WeMo Switch, dzięki któremu za pomocą smartfona możesz zarządzać urządzeniami w domu z dowolnego miejsca na świecie. Lecisz samolotem i przypominasz sobie, że nie wyłączyłeś w domu światła? Dzięki temu urządzeniu natychmiast naprawisz chwilę rozkojarzenia.

Jak widać, odpowiednie połączenie telefonu czy tabletu z danymi akcesoriami może być bardzo efektywne. Coraz więcej osób przechodzi właśnie na takie rozwiązanie, porzucając stacjonarny komputer.

blog comments powered by Disqus
Tablety i smartfony o coraz większych mozliwościach - nadchodzi era post PC?
Autor: Łukasz