PODPOWIEDZI:

Finały Intel Extreme Masters w liczbach

Finały Intel Extreme Masters w liczbach

Finały Intel Extreme Masters, które odbyły się w dniach 14-16 marca w katowickim spodku cieszyły się ogromną popularnością. Czas podsumować je i wymienić kilka danych w liczbach, które najlepiej zobrazują sukces tej imprezy.

Finały Intel Extreme Masters miały miejsce w Katowicach i odbyły się w dniach od 14 do 16 marca. Cieszyły się one olbrzymią popularnością. Finał Intel Extreme Masters oglądało w jednym momencie ponad 600 tysięcy osób. Łącznie odnotowano aż 23 miliony wejść na stream. Również liczba odwiedzających robi wrażenie, gdyż wyniosła aż 73 tys zainteresowanych.

7

Podczas imprezy mieliśmy mnóstwo stoisk od wielu firm, gdzie można było spędzić miło czas i poznać najnowsze technologie i urządzenia, szczególnie gamingowe. Swoje stoisko podczas IEM posiadał także Alsen (powierzchnia aż 40 m2, 12 stanowisk i 20 osób obsługujących stanowiska) wraz z drużyną Alsen-Team, które cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem wśród odwiedzających Spodek.

Przeczytaj również o sukcesie Virtus.pro podczas IEM

Największym zainteresowaniem cieszyły się główne sceny i najważniejsze zmagania, ale każdy mógł dla rozrywki pograć w ulubione tytuły, między innymi dzięki stoisku Alsen, gdzie można było pograć w League of Legends, FIFĘ 14, czy CS: GO.

6

Jeżeli chodzi o graczy, to i tutaj wypada wymienić kilka imponujących danych liczbowych dotyczących stoiska Alsen. Łącznie aż 3 500 osób grało w gry. Aż 268 graczy próbowało swoich sił w rozgrywkach o nagrody. 32 osoby zostały nagrodzone nagrodami głównymi.

Na każdym kroku można było dostać drobny upominek, chociażby w postaci smacznej krówki - obsługa stoiska Alsen rozdała 4 455 cukierków krówek, natomiast łączna pula nagród wynosiła 15 000. Całkowita liczba rozdanych upominków to aż 6500.

4

Wszyscy wiemy jaki sukces odniosła ekipa Virtus.pro w grze CS:GO. To jednak nie wszystkie polskie sukcesy podczas IEM. Reprezentant drużyny Alsen-Team zajął trzecie miejsce w prestiżowym turnieju ESL „FIFA Your Road to Katowice”. Marcin „mrn” Sczes wygrał mecz z graczem ze Słowacji, który podpisuje się nickiem „rSp”. Na pewno przed Marcinem jest jeszcze wiele ważnych wygranych w tej niezwykle popularnej grze sportowej.

blog comments powered by Disqus
Finały Intel Extreme Masters w liczbach