PODPOWIEDZI:

Nowe technologie podczas gry w golfa

Nowe technologie podczas gry w golfa

Nowe technologie są już stosowane w sportach od dawna. Wymienić można np. piłki z chipem, które informują czy przekroczona została linia bramkowa lub czujniki w hokejowych bramkach, które mają podobne zadanie. To jednak nic w porównaniu z najnowszymi rozwiązaniami dla golfistów, o których przeczytacie poniżej.

Golf wbrew pozorom jest bardzo trudnym i wymagającym sportem. O sukcesie decydują tu detale. Wielu golfistów szuka metod na podniesienie efektywności swojej gry. Rynek gadżetów do tego sportu jest spory, ale powstają także wynalazki rodem z kosmosu.

Bardzo innowacyjnym urządzeniem jest elektroniczna rękawica, która może stać się naszym osobistym trenerem. Dzięki niej możemy dojść do perfekcji. Rękawica ma bowiem wiele przydatnych funkcji. Posiada specjalne czujniki, które dokładnie analizują sposób naszej gry - nacisk, ułożenie dłoni czy sposób trzymania kija. Gdy robimy coś nie tak, jak trzeba, rękawica od razu nas o tym informuje. Potrafi nawet wskazać, w którym palcu jest leży problem.

rękawica

Inne udogodnienie jest już od dawna w świecie golfa. Chodzi o laser, który dzięki użyciu podczerwieni potrafi dokładnie określić odległość zawodnika od dołka. Skanuje zarówno green jak i zbiorniki wodne.

laser

Świetnym pomysłem okazały się również świecące piłeczki, utrzymane w neonowych kolorach. Dzięki nim możemy toczyć grę nawet w warunkach ograniczonej widoczności. Również golfiści, którzy mają problemy ze wzrokiem będą zachwyceni możliwościami piłeczek.

swiecace_pilki_do_golfa

Firma Garmin często robi innowacyjne urządzenia do różnych celów. W ofercie tego producenta jest także coś dla golfistów. Chodzi o zegarek Garmin Approach S2, który posiada między innymi krokomierz, oszacowanie odległości czy mapy rozmaitych pól golfowych, a do tego świetnie wygląda.

Garmin Approach S2

Są także liczne rozwiązania dla amatorów golfa i osób uczących się dopiero tej gry. Mamy np. kije, które wskazują błędy w naszej postawie i inne niedociągnięcia czy Swingbyte, czyli gadżet, który rejestruje tor i prędkość ruchu kija golfowego, a dane wysyła przez Bluetootha na urządzenie mobilne.

blog comments powered by Disqus
Nowe technologie podczas gry w golfa