PODPOWIEDZI:
JVC LT-55VAO9200 55" OLED TELEWIZOR

Nokia Treasure Tag - ciekawy lokalizator dla zapominalskich

Nokia Treasure Tag - ciekawy lokalizator dla zapominalskich

Nokia Treasure Tag to urządzenie, które niewątpliwie spodoba i przyda się osobom, które często coś gdzieś zostawiają i nie mogą znaleźć. Jest to bowiem niewielki lokalizator, którego położenie możemy śledzić na smartfonie i przypiąć np. do kluczy, by zawsze wiedzieć, gdzie je położyliśmy.

Nokia Treasure Tag to bardzo pomysłowy i przydatny gadżet, który wyglądem przypomina niewielki brelok. Możemy go przypiąć do kluczy, portfela czy zostawić w samochodzie i za pomocą specjalnej aplikacji śledzić jego położenie.

Nokia Treasure Tag

Nokia Treasure Tag ma wymiary 30 x 30 x 10 mm i waży zaledwie 13 g. Urządzenie zasilane jest wymienialną baterią typu CR-2031 i pracuje nawet do 6 miesięcy. Gadżet łączy się ze smartfonem za pośrednictwem Bluetooth low energy. Jego kompatybilność obejmuje smartfony Lumia z aktualizacją Lumia Black i każdy inny telefon, który ma moduł Bluetooth. Telefon pozwala na sparowanie z aż czterema lokalizatorami. Dodatkową zaletą jest to, że możemy każdemu lokalizatorowi przypisać specjalną ikonę znacznika z dowolnym zdjęciem. Dzięki temu, korzystając z kilku lokalizatorów, zawsze będziemy wiedzieć, który za co odpowiada.

Samsung HU6900 - kolejne telewizory UHD na naszym rynku

Obsługa urządzenia jest banalnie prosta. Po połączeniu lokalizatora ze smartfonem, użytkownik zostaje automatycznie przekierowany do sklepu Windows Phone, skąd może pobrać dedykowaną aplikację Nokia Treasure Tag. W sytuacji, gdy urządzenia wyjdą poza swój zasięg, Nokia Treasure Tag oraz telefon zaczynają emitować dźwięk zawiadamiający o tym. Kiedy znajdziemy się w zbyt dużej odległości, aby usłyszeć sygnał dźwiękowy z Treasure Tag, wspomożemy się aplikacją i zobaczymy mapę z ostatnią lokalizacją naszego gadżetu.

Nokia Treasure Tag 2

Parowanie lokalizatora Treasure Tag ze smartfonem z rodziny Lumia, ma jeszcze jedną zaletę. Treasure Tag powiązany ze smartfonem może zostać umieszczony na ekranie startowym jako dynamiczny kafelek, który umożliwi natychmiastowe sprawdzenie lokalizacji gadżetu.

Produkt będzie dostępny w kolorze białym, żółtym, niebieskim i czarnym.

Cena: 99 zł

blog comments powered by Disqus
Nokia Treasure Tag - ciekawy lokalizator dla zapominalskich