PODPOWIEDZI:

Najnowsza generacja procesorów APU w przestrzeni kosmicznej

Najnowsza generacja procesorów APU w przestrzeni kosmicznej

Można powiedzieć, że AMD wie jak celebrować wprowadzanie nowych generacji swoich procesorów. Nowa generacja mobilnych procesorów APU została bowiem wysłana na skraj przestrzeni kosmicznej i bez szwanku wróciła na ziemię. Dowiedzcie się więcej o tej ciekawej akcji.

Najnowsze mobilne procesory APU zaprojektowano w szczególności z myślą o ultracienkich i wydajnych notebookach. Jeden z nich - określany jako „Kaveri" - wysłano na skraj przestrzeni kosmicznej.

10 powodów dlaczego warto wybrać laptopa z procesorem APU firmy AMD

Jak to się odbyło? Akcja miała miejsce w miejscowości Moosburg, niedaleko Monachium w Niemczech – na polu przygotowanym w kształcie logo AMD Arrow. Balon wypełniony helem z nowym procesorem AMD APU Serii A jako ładunkiem, dotarł na wysokość aż 36240 metrów. Godzinę i 47 minut po wysłaniu go z ziemi, balon bezpiecznie opadł.

So Far Ahead of time

Oprócz procesora, w instalacji mieliśmy kamery HD i zaawansowany system GPS. Miały one na celu rejestrację zdjęć i filmów HD. Po powrocie ładunku na ziemię, nagrany materiał został przetworzony przez notebooka Acer Aspire E5-551G - napędzanego zresztą przez rozwiązania AMD - i tak o to powstał 90-sekundowy filmik, który zobaczycie poniżej.

blog comments powered by Disqus
Najnowsza generacja procesorów APU w przestrzeni kosmicznej