PODPOWIEDZI:

Sentry Eye Tracker - poznajcie trenera profesjonalnych graczy

Sentry Eye Tracker - poznajcie trenera profesjonalnych graczy

Sentry Eye Tracker to urządzenie firmy Steelseries, które dzięki analizie wzroku gracza podczas gry pozwoli osiągać coraz lepsze wyniki. Narzędzie pokazano na targach E3, testowano je na profesjonalnych graczach. Czy to rozwiązanie ma szansę zrewolucjonizować e-sporty?

Zadaniem Sentry Eye Trackera jest śledzenie, analizowanie i porównywanie ruchów oczu gracza, dzięki temu urządzenie działa jak swoisty trener.

„Kiedy pomyślisz o śledzeniu wzroku, od razu na myśl przychodzą ci innowacyjność i technologia najnowszej generacji. Teraz przenieś to wszystko do gier, a otrzymasz naprawdę rewolucyjną rzecz.” - powiedział Tino Soelberg, CTO w SteelSeries. „Podstawowe mechanizmy zostały stworzone przez naszego partnera, firmę Tobii, pioniera na rynku śledzenia wzorku w rozmaitych branżach. My, jako SteelSeries, dodaliśmy do tych mechanizmów nasze wieloletnie doświadczenie i pasję do grania. Dzięki temu możemy zaoferować graczom produkt innowacyjny i niezwykle wartościowy.”

Sentry Eye Tracker

» Recenzja HEIST The Score - Napadamy na bank!

Sentry Eye Tracker

Analiza mapy wzroku to swoisty trening. Dzięki wskaźnikom Wskaźnik Fixations per Minute (FPM) wiemy jak często gracz przesuwają wzrok podczas rozgrywki. Jak wiemy koordynacja oko - ręka jest bardzo ważna, krótsze ruchy naszych oczu mogą się przełożyć na szybsze ruchy myszką i reakcja w grze.

Sentry Eye Tracker

Aby dobrze przetestować urządzenie i wyciągnąć z testów miarodajne wyniki Steelseries do współpracy zaprosił min. członka teamu Fnatic - Patrika ‘cArn’ Sättermona.

Powiedział on: „Cały czas poszukujemy nowych sposób, by poprawiać nasze umiejętności – nawet jeśli wydawałoby się, że są to poprawki na podstawowym poziomie. Nawet one mogą zdecydować, który zespół/gracz wygra. Zawodnicy z Team Fnatic są bardzo podekscytowani Sentry Eye Tracker, nie tylko ze względu na własne korzyści, lecz także ze względu na społeczność graczy, której będą mogli dostarczyć profesjonalne statystyki.”

Twórcy pracują także nad możliwością wykorzystania Sentry Eye Trackera jako kontrolera do gier.

Urządzenie w sprzedaży powinno się znaleźć jeszcze w 2014 roku, cena nie jest jeszcze znana.

blog comments powered by Disqus
Sentry Eye Tracker - poznajcie trenera profesjonalnych graczy