PODPOWIEDZI:

Phoenix Towers - powstał projekt na najwyższy budynek świata

Phoenix Towers - powstał projekt na najwyższy budynek świata

Architektura i budownictwo wciąż idą do przodu wraz z postępem technologicznym. Obecnie mamy na świecie multum nowoczesnych, wielkich budynków. Ostatnio powstał projekt na rekordowo wysoki budynek. Chodzi tu o jedną z wież Phoenix Towers, która ma mieć aż 1 km! Przeczytajcie naszego newsa, by dowiedzieć się więcej o tym niesamowitym budynku.

Phoenix Towers to wieże, które zostały zaprojektowane przez brytyjskich architektów z firmy Chetwoods. Serwis Dvice poinformował, że większa z wież będzie wyższa od najwyższego budynku świata o ponad 170 metrów.

Phoenix Towers

Cyberprzestępstwa - najciekawsze przypadki aresztowań z ostatnich tygodni

Obecnie najwyższym budynkiem świata jest niesamowity Burdż Chalifa, czyli wieżowiec, który znajduje się w Dubaju w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Ma on aż 829 metrów całkowitej wysokości. Phoenix Towers ma go jednak wyraźnie zdetronizować, gdyż większa z wież ma mieć 1 km wysokości. Budowla ma przyozdobić krajobraz chińskiego miasta Wuhan.

Phoenix Towers 2

Obie wieże mają zajmować obszar aż 47 ha, oferując 750 tys. metrów kwadratowych powierzchni użytkowej. Będzie w nich sporo innowacji i najnowszych technologii. Warto tu chociażby wspomnieć o systemach filtracji do oczyszczania powietrza i wody z pobliskiego jeziora. Będą również panele słoneczne i elektrownie wiatrowe dla zapewnienia energii. Sama budowla wygląda niesamowicie.

blog comments powered by Disqus
Phoenix Towers - powstał projekt na najwyższy budynek świata