PODPOWIEDZI:
VideoTesty.pl
Jaki smartfon do 700 zł? [MARZEC 2020]

Phablety urządzeniami coraz popularniejszymi na świecie

Phablety urządzeniami coraz popularniejszymi na świecie

Phablety to kategoria urządzeń, która powstała stosunkowo niedawno i wciąż się rozwija. Sprzęt ten łączy w sobie cechy smartfonów i tabletów, oferując zwykle sporą multimedialność i wydajność. Okazuje się, że urządzenia te zyskują na świecie coraz to większą popularność.

Wraz z postępem technologicznym, na rynku urządzeń mobilnym wykształciła się grupa urządzeń typu phablet, czyli takich, które łączą w sobie najlepsze cechy tabletów i smartfonów.

Firma Accenture przeprowadziła badania, które odbyły się w aż 23 krajach. Okazuje się, że rynek phabletów jest coraz bardziej oblegany. Z ankiety wynika bowiem, że ciągu najbliższych 12 miesięcy aż 57% badanych planuje kupić smartfon, jednak aż 48% z tej grupy wybierze phablet.

Asus FonePad 7 ME372CL

Jedną z firm, które rynek phablety regularnie rozwijają nowymi modelami, jest Asus. Chodzi tu głównie o serię FonePad. Najciekawszym urządzeniem jest FonePad 7 ME372CL obsługujący sieć 4G LTE. Za jego wydajność odpowiada przede wszystkim procesor firmy Intel Atom Multi-Core Z2560 1.6 GHz z technologią Intel Hyper-Threading. Innym plusem jest wysokiej jakości, 7-calowy panel IPS HD (1280x800) o kącie widzenia 178 stopni.

Współczesny tryb życia wymaga od ludzi coraz większej mobilności. Rosnący procent użytkowników sięgających po phablety świadczy o wygodzie i praktyczności tego rozwiązania. Otrzymujemy bowiem urządzenie, które niweluje ograniczenia zarówno smartfona, jak i tabletu. Duży, wygodny ekran o wysokiej rozdzielczości, możliwość kontaktu z bliskimi, oszczędność miejsca oraz pieniędzy to tylko niektóre zalety używania phabletu – mówi Sławomir Stanik, Country Manager, ASUS Polska.

blog comments powered by Disqus
Phablety urządzeniami coraz popularniejszymi na świecie