PODPOWIEDZI:

Urządzenia mobilne na wakacjach - ułatw sobie podróż!

Urządzenia mobilne na wakacjach - ułatw sobie podróż!

Wakacje to dla większości podróże oraz zwiedzanie nowych, ciekawych miejsc. Kiedyś wiązało się to z zabieraniem ze sobą map, przewodników itp. Dzisiejsza technologia pozwala na zawarcie tego w naszym urządzeniu mobilnym. W poniższym newsie przedstawimy Wam kilka korzyści, które dają nam urządzenia mobilne i ich aplikacje podczas wakacji.

Urządzenia mobilne mogą się bardzo przydać już podczas samego pakowania się. Często zdarza się bowiem, że zapominamy czegoś. Jak nasz smartfon czy tablet może pomóc zapominalskim? Np. poprzez aplikację Packing List, która oferuje kilka predefiniowanych list - możemy je dowolnie edytować - dzięki którym nie zapomnimy o rzeczach do wykonania, albo do zabrania.

Jeszcze bardziej zaawansowana jest aplikacja PackMeApp Packing List, która jest dostępna na system Android, posiada polską wersję językową i przeprowadza nas krok po kroku przez żmudny proces pakowania. Dzięki niej na pewno niczego nie zapomnimy.

Większość osób chce być online podczas pobytu zagranicą. Wiąże się to ze skorzystaniem z roamingu. Warto tu wspomnieć o obniżkach cen usług roamingowych w Unii Europejskiej, które wejdą w życie od jutra. Możemy także zakupić kartę SIM u miejscowego operatora sieci komórkowej.

ART_Measy_roaming_tabelka

Bardzo ważnym udogodnieniem, które może być zaoferowane przez nasze urządzenie mobilne podczas wyjazdu, jest dostęp do map. Wśród różnorakich nawigacji, królują Mapy Google, które wciąż zyskują na funkcjonalności.

Użytkownicy systemu Windows Phone mają dostęp do bezpłatnej aplikacji Nokia Drive, na którą możemy ściągnąć mapy, a następnie z nich korzystać i to bez dostępu do sieci.

Znajdzie się nawet coś dla żeglarzy. Jest bowiem dla nich aplikacja Navionics Mobile, dzięki której łatwo odnajdziemy się na danym akwenie wodnym, a także z poziomu aplikacji nakręcimy film czy zrobimy zdjęcia, by następnie je przypisać do punktu, w którym obecnie się znajdujemy.

Nowoczesny tablet czy smartfon może bez problemu służyć jako nawigacja samochodowa. Warto jedynie zainwestować w dobry uchwyt, by nasze urządzenie mobilne było stabilne i bezpieczne. Takim uchwytem jest np. ART AX-01.

ART_wakacje_nawigacja

Istnieje również multum aplikacji, które wskażą nam ciekawie miejsca do zwiedzenia w danym rejonie. Dzięki nim nie przegapimy ważnego zabytku, muzea czy znanej knajpy lub restauracji.

Niestety, jeżeli intensywnie korzystamy z naszego urządzenia mobilnego i wykorzystujemy je jako nawigację, przewodnika czy mapę, musimy się liczyć z tym, że może się ono dość szybko wyładować. Jest jednak kilka sposobów, by zniwelować ten problem.

Możemy np. zakupić uniwersalny zasilacz, który pozwoli nam podładować tablet, telefon, a nawet laptopa. Idealnym przykładem jest tu model ART AZ-90W-3, który dysponuje dużą mocą 90 W.

Innym rozwiązaniem są power banki, które zwykle zajmują mało miejsca, a są świetnym źródłem dodatkowej energii dla naszego urządzenia mobilnego. Power bank Measy BAT10000 może ładować nawet dwa urządzenia jednocześnie.

blog comments powered by Disqus
Urządzenia mobilne na wakacjach - ułatw sobie podróż!