PODPOWIEDZI:
VideoTesty.pl
Czy warto kupić HTC Desire 19+? Test i recenzja

Samsung GALAXY S5 - Czy Wiesz ile Czujników Posiada?

Samsung GALAXY S5 - Czy Wiesz ile Czujników Posiada?

Samsung GALAXY S5 to zdecydowanie jeden z najpopularniejszych obecnie smartfonów. Oprócz dużego ekranu i zaawansowanej specyfikacji, został on wyposażony w innowacyjne technologie, a także masę czujników. Warto wymienić te najważniejsze.

Pewnie niejeden posiadacz smartfona Samsung GALAXY S5, jeszcze nie odkrył jego wszystkich możliwości i np. czujników, które posiada. Na wstępie warto więc zaznaczyć, że obecny flagowiec Samsunga ma ich aż 10.

Poprzedni flagowiec, czyli GALAXY S4, posiadał między innymi czujniki temperatury i wilgotności, ale w S5 zostały one zastąpione czytnikiem linii papilarnych i czujnikiem tętna. Oba te narzędzia cieszą się sporą popularnością i bardzo się przydają.

Czujnik tętna to absolutna nowość w serii GALAXY. Oznacza możliwość lepszej kontroli stanu zdrowia. Czujnik ściśle współpracuje z aplikacją S Health. Wyniki takiego pomiaru są bardzo precyzyjne i wyświetlane są na ekranie telefonu. Pomogą np. w organizacji naszych ćwiczeń i do monitoringu stanu zdrowia.

Czytnik linii papilarnych zwiększa natomiast bezpieczeństwo naszego telefonu i dodatkowo ułatwia jego obsługę. Wykorzystuje się go głównie do blokowania głównego ekranu telefonu, ale też wykonywania płatności mobilnych czy zastrzegania dostępu do plików.

s5

Samsung ścisłe współpracuje z serwisem PayPal i dzięki temu jeden odcisk palca umożliwi wykonanie transakcji bez wpisywania hasła. Tożsamość jest potwierdzana za pośrednictwem danych biometrycznych a nie informacji osobistych. Zwiększa to bezpieczeństwo naszych danych i nie naraża na ich wyciek.

Oczywiście informacje o naszym odcisku są przechowywane w bezpiecznym obszarze pamięci i odpowiednio szyfrowane.

Pozostałe czujniki zastosowane w S5:

  • Czujnik ciśnienia atmosferycznego: pozwala dokładnie obliczyć liczbę kalorii spalanych podczas wspinania się na podstawie wyniku pomiaru ciśnienia.

  • Czujnik Halla: wykrywa, czy pokrywa jest w danym momencie otwarta, czy nie i odpowiednio automatycznie włącza bądź wyłącza ekran.

  • Czujnik światła RGB: redukuje zmęczenie oczu, automatycznie dostosowując intensywność podświetlenia ekranu do warunków oświetleniowych.

  • Czujnik gestów: pozwala użytkownikom bezdotykowo sterować telefonem za pomocą gestów.

  • Czujnik zbliżeniowy: wyłącza ekran podczas rozmowy.

  • Żyroskop: ułatwia na przykład czytanie tekstu, umożliwiając przewijanie przez pochylenie urządzenia.

  • Akcelerometr: spełnia funkcję podobną do krokomierza oraz inne związane z aktywnym trybem życia.

  • Czujnik geomagnetyczny: precyzyjnie określa ustawienie mapy w oparciu o wyznaczone kierunki stron świata.

blog comments powered by Disqus
Samsung GALAXY S5 - Czy Wiesz ile Czujników Posiada?