PODPOWIEDZI:

3 Sposoby na: Słuchanie Darmowej Muzyki

3 Sposoby na: Słuchanie Darmowej Muzyki

Wiemy, że wiele osób po prostu nie chce wydawać pieniędzy na muzyczne krażki czy MP3 na iTunes, dltego dzisiaj, w #5 już epizodzie z cyklu „3 Sposoby na” przedstawimy Wam patenty na to, jak słuchać muzyki za darmo, jest tylko jeden warunek – musicie posiadać dostęp do Internetu. Zapraszamy do materiału „3 Sposoby na: Darmową muzykę”.

Audiofile muszą nam teraz wybaczyć, ale statystycznie najpopularniejszym medium umożliwiającym słuchania darmowej muzyki jest w tym momencie YouTube. Dlaczego? W dzisiejszych czasach to tutaj najnowsze utwory trafiają najszybciej, dostępne jest najszersze spektrum piosenek i przynajmniej na razie możemy odsłuchiwać ich wszystkich zupełnie za darmo. Co jednak jeśli chcemy odbierać sam przekaz audio, bez zbędnego w tym momencie obrazu?

1 Sposób: Muzyka w przeglądarce czyli serwisy Deezer i Grooveshark

Z pomocą mogą przyjść nam serwisy Deezer oraz Grooveshark, które pozwalają użytkownikowi odtwarzać utwory w przeglądarce bez potrzeby instalowania dodatkowych aplikacji. Oczywiście w darmowej wersji Deezera do dyspozycji nie mamy wszystkich najnowszych hitów, jesteśmy narażeni na reklamy i inne ograniczenia. Warto jednak zauważyć, że aktualnie trwa promocja, dzięki której pełen pakiet Premium+ możemy wykupić za 10 zł miesięcznie, a to wydaje się być rozsądną ofertą. Deezer oferuje dość dokładną wyszukiwarkę oraz sortowanie po wykonawcach, tytułach czy albumach, ale także gatunkach i regionach, a już wkrótce wytwórniach, a nawet epokach. Co więcej Deezer dostępny jest także na urządzenia mobilne w postaci prostej i przejrzystej aplikacji. W pakiecie premium, niektóre albumy można pobierać na kartę pamięci, dzięki czemu muzyki można słuchać nawet offline.

Grooveshark

Serwis Grooveshark przedstawia troszkę inną ofertę. Jest on skupiony przede wszystkim na muzyce mniej znanej, niezależnej, ale również retro, tzn. takiej, która zwyczajnie nie jest najświeższa. Dostajemy dostęp do kilkunastu tematycznych stacji, które na żywo grają muzyczne składanki. Dodatkowo odtworzymy konkretne utwory, do ich wyszukania możemy użyć wyszukiwarki. Serwis ma także funkcje społecznościowe, możemy dzielić się ulubionymi hitami ze znajomymi, a także sprawdzić co w całej społeczności jest najbardziej popularne. Wielkim plusem Groovesharka jest możliwość kolejkowania utworów poprzez banalne przeciąganie interesujących nas pozycji. Po uiszczeniu niewielkiej opłaty dostajemy dostęp do rozszerzonych opcji m.in.: brak reklam, nowe skórki, a ponadto oprogramowanie desktopowe i mobilne.

2 Sposób: Muzyka w aplikacji czyli Spotify

Jeżeli jednak jesteście zwolennikami darmowych systemowych aplikacji to na pewno zaciekawi Was Spotify. Podobnie jak w przypadku poprzednio omawianych pozycji, aby rozszerzyć funkcjonalność należy wykupić pakiet Premium za 20 zł miesięcznie, co ważne próbne 30 dni dostajemy zupełnie za darmo. Spotify wygląda najbardziej profesjonalnie i estetycznie. W darmowej wersji możemy słuchać najnowszych hitów i wygodnie je kolejkować. Oczywiście aplikacja oferuje całkiem szerokie opcje sortowania i funkcje dzielenia się ulubioną muzyką w serwisach społecznościowych. Oprócz przebierania wśród różnorodnych utworów bardzo przydatną możliwością okazuje się sposobność synchronizacji urządzenia mobilnego z aplikacją desktopową. Do tego celu nie potrzeba nawet przewodu USB, bowiem wystarczy ściągnąć Spotify na swojego smartfona. W tym wypadku także niektóre piosenki można zapisać w pamięci, dzięki czemu oprogramowanie może przydać się w przypadku braku połączenia internetowego.

Spotify

3 Sposób: Radia internetowe

Nie wszyscy zdają sobie sprawę z istnienia internetowych stacji radiowych. Chociaż bum na radia w sieci już przeminął, to cały czas ich popularność jest wysoka. Oprócz możliwości słuchania standardowych stacji, dostępnych w paśmie FM takich jak Eska, RMF czy Radio Zet, nie należy zapominać o innych dużych markach, które grają szczególnie muzykę taneczną – Radio Party, FTB, MegaBeat, a także nieco bardziej komercyjnych projektach – Open.FM, Tuba.FM czy Planeta.FM.

RadioParty

Niestety jeśli słuchacie licencjonowanej muzyki np. w miejscu pracy jest to niezgodne z prawem naszej pięknej krainy. Żeby to robić legalnie trzeba zapłacić. Lekarstwem mogą okazać się radia internetowe, które grają muzykę creative commons, wolną od opłat dla ZaiKS, Stoart czy ZPAV. Zazwyczaj trzeba jednak tak czy siak zakupić jakąś licencję. Po szczegóły zajrzyjcie na witryny radio.musicdays.pl, radio.wolnemedia.net lub chociażby tunein.com.

ZAiKS Zarząd

blog comments powered by Disqus
3 Sposoby na: Słuchanie Darmowej Muzyki