PODPOWIEDZI:

Uniknij Narkotyków W Drinkach Dzięki Urządzeniu pd.id

Uniknij Narkotyków W Drinkach Dzięki Urządzeniu pd.id

Wakacje pełną parą, a dla wielu osób oznaczają one szereg szalonych imprez. Wiążą się one jednak z różnymi niebezpieczeństwami. Jednym z nich są narkotyki w drinkach, w tym pigułki gwałtu, które nieświadomie możemy zażyć. Okazuje się jednak, że można ich łatwo uniknąć, dzięki urządzeniu pd.id.

Wakacje kojarzą się z przyjemnym letnim okresem oraz wieloma szalonymi imprezami. Nie wszystkie osoby mogą jednak wspominać miło ten czas. W klubach na całym świecie można się bowiem natknąć na osoby, które będą chciały podać nam drinka z narkotykami. Na to niebezpieczeństwo narażone są w szczególności młode kobiety, którym często napastnik chce podać pigułkę gwałtu lub inny środek o podobnym działaniu.

Bardzo ciężko zauważyć, że w naszym drinku mogą być niebezpieczne substancje. Są one bowiem na ogól bezbarwne, bezwonne i bezsmakowe. Zawsze musimy być czujni, jeżeli dopiero poznana osoba chce nam postawić coś do picia.

pd.id

Na szczęście, nowe technologie również w tym aspekcie pomagają. Chodzi bowiem o urządzenie pd.id, które wyglądem i wymiarami przypomina pendrive'a. Jego głównym zadaniem jest sprawdzenie naszego napoju pod kątem występowania różnego rodzaju narkotyków. W urządzeniu zastosowano bowiem szereg precyzyjnych czujników, które analizują przewodność, temperaturę i spektrum światła każdego napoju. Jeżeli wszystko jest okej, to zapala się zielone światło, a jeżeli na odwrót, to czerwone. Proste, przydatne i dyskretne rozwiązanie.

Defender, Czyli Nowa Technologia W Samoobronie

Warto wspomnieć, że pd.id można szybko przepłukać i użyć ponownie, a bateria pozwala, na jednym ładowaniu, na 40 prób.

Producent urządzenia pragnie także, by było one połączone z naszym smartfonem w celu jeszcze dokładniejszej analizy - np. jaka podejrzana substancja znalazła się w naszym drinku czy innym napoju.

pd.id 2

Do realizacji projektu twórcy potrzebują 100 tysięcy dolarów na serwisie Indiegogo. Akcja trwa do końca sierpnia.

Osobiście liczę, że kwota zostanie zebrana, a urządzenie wprowadzone do sprzedaży, gdyż może uratować zdrowie, a nawet życie wielu osób.

Zobaczcie filmik promujący pd.id:

blog comments powered by Disqus
Uniknij Narkotyków W Drinkach Dzięki Urządzeniu pd.id