PODPOWIEDZI:
Promocja na sprzęt AGD i RTV

PromoDetektyw - oferty promocyjne notebooków

PromoDetektyw - oferty promocyjne notebooków

Okres przedświąteczny zachęca duże sieci handlowe do zaoferowania swoim klientom szerokiej oferty urządzeń w promocyjnych cenach. W tym odcinku przyjrzymy się nieco bliżej promocyjnych komputerów mobilnych w sklepach Komputronik, Vobis, RTV Euro AGD oraz MediaMarkt.

Jako pierwsza pod lupę trafiła najnowsza gazetka promocyjna Komputronika, w której natrafiliśmy na dwa godne uwagi notebooki.

Lenovo

Pierwszym z nich jest Lenovo IdeaPad Y550. Notebook przeznaczony jest dla użytkowników domowych z zacięciem do gier i upodobaniem do multimediów. Laptop posiada ekran o przekątnej 15.6 cala, procesor Intel Pentium T4300, trzy gigabajty pamięci RAM, dysk twardy o pojemności 320 GB, kartę graficzną NVIDIA GeForce G210M. Notebook pracuje na systemie operacyjnym Windows 7 Home Premium. Mobilny komputer oferowany jest w cenie 2499 złote.

Na Ceneo nie znaleźliśmy notebooka w identycznej konfiguracji jak opisywany. Natomiast model Lenovo Y550 z procesorem Intela T6600 jest dostępny w 84 sklepach w cenie od 2340 złote. Na Allegro znaleźliśmy 8 aukcji w cenie minimalnej 2308 złote wraz z kosztami transportu.

Sony vaio

Kolejną ciekawą propozycją jest multimedialny laptop Sony VAIO (VPC-F11M1E/H) z napędem Blu-ray, ekranem 16.4 cala o rozdzielczość Full HD, procesorem Intel Core i5-520M, czterema gigabajtami pamięci RAM, dyskiem twardym o pojemności 500 GB, kartą graficzną NVIDIA GeForce GT 330M oraz zainstalowanym systemem operacyjnym Windows 7 Home Premium. Komputronik promuje ten model w cenie 4399 złote. Ten sam model Sony jest sprzedawany na Ceneo przez 68 sklepów w cenach zaczynających się od kwoty 4087 złote. Na Allegro w dniu przygotowywania materiału znaleźliśmy 2 aukcje w cenie minimalnej 4218 złotych wraz z kosztami transportu.

HP

W najnowszej gazetce promocyjnej RTV Euro AGD znajduje się kilka promocyjnych modeli notebooków, jednak my przyjrzeliśmy się tylko jednemu modelowi. Laptop HP DV6 (2105EW) został zbudowany na matrycy o przekątnej 15,6 cala w rozdzielczości WXGA, pracuje na procesorze AMD Athlon II M320, posiada trzy gigabajty pamięci operacyjnej oraz 320 gigabajtów powierzchni dyskowej. Za grafikę odpowiada karta graficzna Radeon HD4200 a całość pracuje pod kontrolą systemu operacyjnego Windows 7 Home Premium. RTV Euro AGD wycenił ten model na 2190 złote. Na Ceneo model ten jest dostępny w 76 sklepach w cenie od 1999 złote. Na Allegro znaleźliśmy 22 aukcje w cenie minimalnej 1935 złote wraz z kosztami transportu.

Samsung

Kolejną prześwietloną przez nas gazetką jest oferta promocyjna Vobisu, w której produktem wartym zwrócenia uwagi jest najnowszy multimedialny notebook Samsung R780 (i5-430M). Laptop ten pracuje pod kontrolą systemu operacyjnego Windows 7 Home Premium. Urządzenie zostało wyposażone w ekran o przekątnej 17,3 cala, procesor Intel Core i5 430M, cztery gigabajty pamięci RAM, pięciuset gigabajtowy dysk twardy oraz kartę graficzną nVidia GeForce GT 330M. Vobis oferuje ten produkt w cenie 3499 złotych. Na Ceneo model ten jest dostępny w 75 sklepach w cenie od 3300 złote. Na Allegro znaleźliśmy 26 aukcji tego notebooka w cenie minimalnej 3304 złote wraz z kosztami transportu.

Samsung

Ostatnią przeglądaną przez nas gazetką promocyjną jest oferta wrocławskiego MediaMarkt-u. Natrafiliśmy w niej na Samsunga R519 (JA02PL) wyposażonego w procesor Intel Pentium Dual-Core T4300, dwa gigabajty pamięci RAM oraz dysk twardy o pojemności 250 gigabajtów. Notebook działa pod kontrolą systemu operacyjnego Windows 7 Home Premium. Urządzenie sprzedawane jest w cenie 1499 złote. Na Ceneo nie znaleźliśmy notebooka w identycznej konfiguracji jak opisywany. Natomiast ten model Samsunga tylko z dwa razy większą pamięcią operacyjną jest dostępny w 67 sklepach w cenie od 1698 złote. Na Allegro znaleźliśmy 25 aukcji tego modelu w cenach zaczynających się od 1500 złotych wraz z kosztami transportu.

Podsumowując. Wśród czterech omawianych gazetek tylko oferta MediaMarktu była prawdziwą okazją cenową. Pozostałe promocje notebooków nie były w stanie przebić się przez ceny sklepów z Ceneo. Na dzień publikacji PromoDetektywa, wszystkie przedstawiane laptopy były dostępne w sklepach o których mowa w materiale. Dziękuję za uwagę i zapraszam na kolejny odcinek PromoDetektywa.

blog comments powered by Disqus
PromoDetektyw - oferty promocyjne notebooków