PODPOWIEDZI:

TOP 5 Premier Gier - Paźdzernik 2014

TOP 5 Premier Gier - Paźdzernik 2014

Witam Was gorąco w nowym segmencie na kanale VideoTesty.pl W serii pt. „TOP 5 Premier gier miesiąca” będziemy przyglądać się 5 grom, które Naszym zdaniem warte są zainteresowania w danym okresie. Cykl będzie typowo informacyjny i opisowy - nie oceniamy tytułów i nie pokazujemy ich słabych oraz mocnych stron z prostego powodu, nie mieliśmy okazję w nie zagrać. Zapraszam serdecznie do oglądania!

DriveClub – 08.10.2014 – PS4

O DriveClub informowałem Was wielokrotnie w VideoNews. Przypomnijmy sobie jednak, z czym ten tytuł się je. Przede wszystkim jest to exclusive na PS4, który ma być przełomowy i rozkręcić nieco całą platformę. DriveClub to gra wyścigowa przygotowana przez osoby odpowiedzialne za markę Motorstorm – czyli Evolution Studios. Będzie nam dane zasiąść za prawdziwymi, licencjonowanymi sportowymi wozami, wszakże tytuł ma nieco inne podejście do ścigania niż większość tego typu gier. Gracz skupiony ma być bowiem na współpracy wewnątrz społeczności, które organizują się w tytułowe kluby i wspólnie pracują na wynik kolekcjonując „punkty sławy”. Te przyznawane są zarówno za wysokie miejsca osiągnięte w danych zawodach, jak i wykonywanie licznych celów pobocznych. Zainteresowani? Zagrać będzie mogli już od najbliższej środy.

DriveClub

NBA 2K15 – 10.10.2014 – PC/XONE/X360/PS4/PS3

Przenosimy się dwa dni do przodu – tego tytułu w naszym zestawieniu zabraknąć nie mogło. To już tradycja, że co kolejny rok pojawia się nowe NBA, tym razem oczywiście 2K15. Kolejna odsłona będzie dostępna na szeroką ilość platform, a ponadto wersja na PC zostanie wyposażona w next-genowy silnik. Ta informacja łącznie z obietnicami twórców na temat lekkiego odświeżenia rozgrywki mają być kluczowe dla edycji 2K15. Cóż, jeżeli chcemy poczuć się jak Lebron James czy Kobe Bryant, to nowe NBA jest jedyną możliwością.

NBA 2k15

Borderlands: The Pre-Sequel! – 17.10.2014 – PC/X360/PS3

Borderlands wraca w jeszcze bardziej zwariowanej odsłonie niż zwykle. Trzecia część o nazwie The Pre-Sequel rozgrywa się pomiędzy wydarzeniami z części pierwszej i drugiej. Tym razem gra przenosi nas na księżyc Pandory, planety, na której działa się akcja poprzedniczek. Pracodawcą naszego bohatera jest Handsome Jack, antagonista z Borderlands 2, który rozbija na powierzchni satelity stację orbitalną korporacji Hyperion. Cała historia spaja wydarzenia z pierwszej i drugiej części. Warto przypomnieć, że Borderlands to seria postapokaliptycznych, pierwszoosobowych strzelanek, wzbogaconych elementami RPG. Za produkcję odpowiada studio 2K Australia, natomiast pierwotnymi twórcami cyklu są deweloperzy z Gearbox Software.

Borderlands

Sid Meier's Civilization: Beyond Earth – 24.10.2014 – PC

Sid Meier's Civilization to seria kultowa i legendarna. Niestety pomimo świetnej 5-tej odsłony cyklu, która zadebiutowała w 2010 roku, twórcy stwierdzili, że potrzebny jest pewien reset tej znanej strategii. Stąd spin-off o nazwie Beyond Earth. Oczywiście mechanika się nie zmieniła, to nadal turowa strategia, która stawia graczy przed zadaniem zbudowania i utrzymania… tym razem nie cywilizacji, a samowystarczalnej ludzkiej kolonii na obcej i niebezpiecznej planecie! Tytuł, za którego stworzenie odpowiada studio Firaxis Games, niektórzy nazywają duchowym spadkobiercą legendarnej Alpha Centauri z 1999 roku. Deweloperzy nie zaprzeczają oczywistym inspiracjom klasyczną produkcją, ale zaznaczają, że Beyond Earth nie należy traktować jak jej kontynuacji. Co ciekawe akcja produkcji rozpoczyna się około 2265 roku, a jedna rozgrywka obejmuje okres uwaga 3-4 tysięcy lat. Premiera już za 20 dni!

Cywilizacja: Beyond Earth

Lords of the Fallen – 31.10.2014 – PC

Na koniec polska bomba. Lords of the Fallen czyli dynamiczny RPG akcji, zainspirowany grami opartymi na starym schemacie – czyli takim, który jest trudny dla graczy. Rozgrywka skupia się na walce, rozwijaniu cech postaci, kompletowaniu ekwipunku i eksploracji otoczenia. Produkcja dostosowuje mechanikę, a nawet samą fabułę do stylu gry danej osoby. Najbardziej interesujący jest fakt, że producent i wydawca czyli CI Games wciągnął w tworzenie tej produkcji Tomasza Gopa, czyli współtwórcę oryginalnego Wiedźmina. Gop pełni rolę producenta wykonawczego i opracował ogólną koncepcję gry. Niemieckie studio Deck 13 wykonało zaś całą czarną robotę. Gra powinna być idealną propozycją dla fanów rycerskiego świata fantasy i trudnych potyczek.

Lords of the Fallen

To wszystko na dziś. Mam szczerą nadzieję, że ten odcinek Wam się podobał, a cała seria, jak i jej forma przypadną Wam do gustu. Tymczasem zapraszam Was do odwiedzenia naszej strony głównej, sprawdzenia profili na facebooku i instagramie oraz do łapkowania tego filmu. Pozdrawiam i do usłyszenia kolejnym razem!

blog comments powered by Disqus
TOP 5 Premier Gier - Paźdzernik 2014