PODPOWIEDZI:

"3 Sposoby na:" Ułatwienie pracy przy komputerze

"3 Sposoby na:" Ułatwienie pracy przy komputerze

Witajcie w nowym odcinku serii "3 Sposoby na". Wracamy po wakacyjnej przerwie z nowymi patentami i sposobami! Dzisiejszy epizod poświęcony jest środkom, które ułatwią Wam codzienną pracę na komputerze. Będą to konkretnie trzy proste i darmowe aplikacje. Zapraszam!

Sposób 1: 7Stacks czyli stosy z MacOS na Windowsie

Zastanawialiście się kiedyś jak ułatwić sobie dysponowanie oknami w Windowsie? Z pomocą przyjdzie nam 7Stacks, czyli darmowa aplikacja pozwalająca korzystać ze znanych z Mac OS "stosów". Dzięki tej aplikacji na twoim pasku zadań będzie można rozwijać zawartość otwartych folderów. 7Stack działa w systemach Windows 7, Vista, oraz XP. Do wyboru mamy trzy tryby wyświetlania stosów. W trybie normalnym, stos wyświetla się pionowo nad ikoną z paska. Z kolei tryb siatki oferuje kwadratową planszę z ikonami. Natomiast ostatni – tryb menu, wyświetla zawartość folderu w formie znanej z windowsowego startu. 7Stacks pozwala także przypisywać skróty często używanym dokumentom lub aplikacjom. Program jest bardzo użyteczny, jeśli często pracujemy na jakimś zestawie aplikacji – np. nagrywając film na YouTube.

7stacks

Pobierz 7stacks ►

Sposób 2: Clover - karty z przeglądarek w Eksploratorze

Clover to, parafrazując nazwę – sprytne narzędzie. Umożliwia ono rozszerzenie standardowego Eksploratora Windows o obsługę mechanizmu kart, znanego np. z przeglądarek internetowych. Dzięki temu dodatkowi praca z wieloma folderami czy archiwami staje się dużo łatwiejsza, bo nie musimy przełączać się pomiędzy dużą liczbą okien. Co ciekawe narzędzie w pełni integruje się z powłoką Windows, pozwalając użytkownikowi na wykonywanie wielu przydatnych operacji na kartach reprezentujących różne lokalizacje w systemie lub na dysku lokalnym. Podkreślić trzeba jeszcze inne opcje - funkcję przypinania wybranych kart, duplikowania ich, zamykania wszystkich kart poza aktywną oraz, co ważne, przywracania wcześniej zamkniętych.

clover

Pobierz Clover ►

Sposób 3: Błyskawiczne zrzuty ekranu dzięki puush.me

Na koniec jeden z najbardziej praktycznych patentów, choć wielu użytkowników nadal go nie zna. Mało popularny w Polsce, a szkoda, bo chyba najlepszy. Mowa o programie do błyskawicznych zrzutów ekranu. Nie jest to, ani FastStone Capture czy ScreenHunter, ani też polski ScreenSHU. Jest to namiast puush! Aplikacja została stworzona przez twórcę gry OSU, mianowicie przez peppego, czyli Deana Herberta. Puush stawia na prostotę oraz błyskawiczny transfer pliku graficznego na nasze konto w serwisie puush.me. Właściwie nie tylko pliku graficznego, bowiem puush można wykorzystywać jako chmurę w celu wrzucenia innego rodzaju treści. Co więcej ilość obrazków wrzuconych na serwer jest nieograniczona, z zaznaczeniem, że te, które nie mają wyświetleń, po miesiącu zostają automatycznie usunięte. Można zrobić zrzut części ekranu, całego pulpitu czy aktywnego okna za pomocą polecenia z menu lub skrótu klawiszowego. Po zakończeniu wysyłania, które trwa zazwyczaj kilka sekund w trayu pojawia się chmurka z linkiem, kiedy ją klikniemy przeglądarka otworzy nasz obrazek. Simple as that, prawda? Na koniec dodam, że konto jest w pełni darmowe!

puush

Pobierz puush ►

blog comments powered by Disqus
"3 Sposoby na:" Ułatwienie pracy przy komputerze