PODPOWIEDZI:
VideoTesty.pl
Niezawodne planetarne roboty kuchenne |TOP 7|

VideoNews #44 - iPhone 6 Plus gnie się w kieszeni, 4 miliardy za naprawę smartfona i IEM 2015

VideoNews #44 - iPhone 6 Plus gnie się w kieszeni, 4 miliardy za naprawę smartfona i IEM 2015

Hej witam was serdecznie i gorąco w nowym, już #44 wydaniu cyklu VideoNews. W dzisiejszym odcinku dowiecie się kilku informacji m.in. na temat nietypowego sposobu, jakim Ubisoft zachęca swoich klientów do zakupu Season Pass, o rekordach sprzedaży nowych iPhonów i o tym jak ten większy gnie się w kieszeniach fanów Apple, o kontynuacji Sleeping Dogs, bugów w FIFIE, a także gdzie odbędą się przyszłoroczne finały Intel Extreme Masters. Zapraszam!

16 urodziny Google

Zacznijmy jednak od nieco spóźnionych życzeń urodzinowych. Wczoraj, czyli 27 września 2014 przeglądarka Google świętowała swoje 16 urodziny. Ale ten czas zleciał, prawda? A zaczęło się tak. 27 września 1998 roku dwaj studenci – Larry Page i Sergiej Brin, którzy poznali się 3 lata wcześniej założyli firmę Google Inc. Przypomnijmy, że nazwa firmy jest przypadkowa, gdyż pierwotnie miało być to Googl, czyli liczba oznaczająca 10100, lecz przy zakładaniu domeny wkradł się błąd i dodano jeszcze „e”. Historia, która zaczęła się w garażu do dzisiaj niezwykle się rozwinęła. Na początku była tylko wyszukiwarka – dziś mamy przeglądarkę Chrome, liczne usługi takie jak YouTube, Drive, Gmail, Maps czy Street View. Nie można zapomnieć o Chromebookach, a przede wszystkim o systemie Android. Pamiętajmy, że Google samo nie opracowało wielu projektów, a jedynie je przejęło i dalej rozwijało, tak było np. z YouTube i Androidem, a także Nestem, Motorolą, Dropcam, DeepMind oraz Boston Dynamics. Najpopularniejsza jest jednak wyszukiwarka, według danych Gemius, aż 93 proc. ruchu w polskiej sieci pochodzi z wyszukiwarki Google.

google

Kolejny Assassin’s Creed!

Ubisoft jest po prostu niemożliwy. Coś czuję, że za kilka lat nowe Assassin’s Creed będzie wychodzić co 3 miesiące. Tym razem francuzi chcą podejść swoich klientów i zachęcić ich do wykupienia dodatkowej usługi – Season pass. Ta przepustka oferuje dodatkowe misje czy wyposażenie i nową kampanię dla Unity, ale najlepsze jest coś innego - kupujący Season Passa otrzymają jeszcze dodatkową grę - Assassin's Creed Chronicles: China. Gracze wcielą się tutaj w postać Shao Jun, którą kojarzyć możecie z Assassin's Creed Embers, gdzie była podopieczną Ezio Auditore. Akcja osadzona zostanie w XVI-wiecznych Chinach, a wśród miejsc, jakie trzeba będzie odwiedzić pojawić ma się między innymi Wielki Mur Chiński. Nie będzie to pełnoprawna produkcja, gdyż zaoferuje ona jedynie widok tzw. 2,5D. Assassin's Creed Chronicles: China będzie dostępne w 2015 roku. W późniejszym terminie zapewne produkcja zostanie udostępniona dla wszystkich, oczywiście za uiszczeniem stosownej opłaty.

2

Apple iPhone 6 i 6 Plus biją rekordy sprzedaży

Nowe smartfony Apple po swojej premierze biją rekordy sprzedaży, mimo, że do świata urządzeń mobilnych nic nowego nie wnoszą. iPhone 6 i iPhone 6 Plus trafiły początkowo zaledwie do 10 państw. Niemniej jednak przez weekend rozeszło się łącznie aż 10 milionów egzemplarzy. Spojrzenie na sytuację z poprzedniego roku pokazuje, że pierwsze 3 dni sprzedaży najnowszych smartfonów przyniosły wynik o około milion egzemplarzy lepszy niż w przypadku iPhone'a 5S i iPhone'a 5C. W ostatni piątek urządzenia zadebiutowały w kolejnych 20 państwach, a do końca roku dostępne będą w 115 krajach.

iphone 6

Apple iPhone 6 Plus zakrzywia się w kieszeni

Pozostajemy jeszcze na chwilę w temacie produktów Apple. W sieci zaczęły pojawiać się głosy użytkowników nagryzionych jabłek w wersji Plus, że po kilku chwilach w ich kieszeni urządzenie się zakrzywiło. Z kolejnymi dniami takich doniesień było coraz więcej – wygięte, odkształcone iPhony 6 Plus pojawiały się na coraz to nowych zdjęciach. Najwięksi technologiczni youtuberzy nie omieszkali, więc sprawdzić jak naprawdę jest. Wynik był chyba prosty do przewidzenia – mimo metalowej obudowy iPhone 6 Plus gnie się niczym ciepły plastik. Dla porównania taki sam test przeprowadzono z Galaxy Note 3, który wytrzymał go praktycznie bez najmniejszego zakrzywienia, mimo, iż jest on zbudowany z plastiku.

iphone 6 plus

Triad Wars czyli kontynuacja Sleeping Dogs

Studio United Front Games zapowiedziało grę Triad Wars. Ponownie zostaniemy przeniesieni do świata Sleeping Dogs, to jednak nowa produkcja będzie miała zgoła inny charakter. Triad Wars opisywane jest przez twórców, jako sieciowa gra akcji, w której pojawić mają się również elementy strategii. Producent zapewnia, że gracze otrzymają tutaj dużą swobodę działań, a sam świat gry będzie cechował się naprawdę sporymi rozmiarami. Wcielimy się w przedstawiciela Triady, którego celem będzie zdobycie jak największej reputacji na ulicy. Premiera gry na PC odbędzie się dopiero w przyszłym roku. Jednakże na oficjalnej stronie gry już teraz można zapisać się do beta-testów.

triad wars

Assassin’s Creed Unity – kolejne informacje

Po raz kolejny zagłębmy się w świat Assassin’s Creed. Już od dawna wiemy, że w Unity zakres i teren działań graczy będzie ogromny. Mapa powinna być bardzo szczegółowa, a Arno będzie poruszał po tętniącym życiem Paryżu. Teraz dodać do tego dorzucić możemy dużą swobodę działań, na temat, której wypowiedział się Alexandre Amancio - dyrektor kreatywny Assassin’s Creed: Unity. Produkacja oferować ma misje typu “black box”, czyli takie, w których mamy do zrealizowania konkretny cel, lecz sposób jego osiągnięcia będzie zależał od preferencji i upodobań graczy. Producent nie chce tutaj niczego narzucać i planuje dać szansę na to, by każdy mógł wykonać zadanie wybierając najlepszą dla siebie drogę i wykorzystać najbardziej rozwinięte u siebie umiejętności. Premiera Assassin’s Creed: Unity odbędzie się 13 listopada. Gra trafi na PC oraz konsole nowej generacji.

unity

Bugi w FIFA 15

Nowa, 22-ga już odsłona FIFY zbiera dobre oceny po swoim debiucie i faktycznie są one zasłużone, bo gra wprowadza sporo nowości. Niemniej jednak nie obyło się bez wpadek. FIFA 15 w wersji na PC posiada bardzo niekorzystny dla graczy bug. Objawia się to tak: chwilę po rozpoczęciu meczu zawodnicy obu drużyn, łącznie z bramkarzami biegną na środek boiska. Kto pierwszy przejmie piłkę, może ją uderzyć do pustej bramki. Śmieszne? A może raczej tragiczne?

fifa 15

Call of Duty: Advanced Warfare

Do premiery Call of Duty: Advanced Warfare pozostało już niewiele czasu. Producenci przypominają o produkcji nowym zwiastunem. Do tej pory Sledgehammer Games chwaliło się głównie fragmentami kampanii oraz zapisami z rozgrywki prezentującymi tryb multiplayer. Tym razem film traktuje o trybie kooperacji. Opcja współpracy otrzymała nazwę Exo Survival i przeznaczona będzie dla 4 graczy. Będzie to coś w stylu zombie mode, gdyż, będziemy zobligowani wspólnymi siłami stawiać opór kolejnym falom nacierających przeciwników wspieranych przez drony. Rzecz jasna nie będzie mogło zabraknąć tutaj egzoszkieletów, które odegrają istotną rolę w każdym z trybów nowej odsłony Call of Duty. Call of Duty: Advanced Warfare na rynku pojawi się 4 listopada. Gra pojawi na PC oraz konsolach Xbox One i PlayStation 4, a także Xbox 360 i PlayStation 3

cod aw

IEM 2015 w Katowiach!

W tym roku wcześniej niż w ubiegłym świat obiegła oficjalna informacja na temat finałów ligi Intel Extreme Masters. Jak można było się spodziewać kolejna edycja odbędzie się ponownie w katowickim Spodku. Tegoroczna impreza została oceniona przez licznych obserwatorów, jako jeden z najlepszych turniejów gamingowych w historii. Dość zresztą powiedzieć, że w ciągu trzech dni trwania finałów Spodek odwiedziło więcej niż 70 tysięcy osób, a transmisja internetowa wyświetlona była ponad 23 miliony razy. Dziewiąty sezon Intel Extreme Masters to sześć przystanków w sześciu różnych krajach na trzech kontynentach. Dwa mamy już za sobą, a kolejne trzy odbędą się w najbliższych miesiącach (San Jose, Kolonia i Tajpej). Szósty i zarazem ostatni przystanek to natomiast nasz katowicki Spodek.

IEM 2015

Ciekawostka: Ile Polacy wydają na naprawy smartfona

Dzisiaj ciekawostka związana z naprawianiem… smartfonów. Ile to, na co dzień widzimy użytkowników chodzących z pękniętymi ekranami, jak się jednak okazuje, tych, którzy je naprawiają lub wymieniają jest wbrew pozorom więcej. Square Trade dostarczyło bardzo interesujących danych. W ciągu ostatnich 7 lat Polacy wydali na naprawę oraz wymianę swoich smartfonów już ponad 4 miliardy złotych. Uwaga to kwota, jaką polska armia wydała podczas ostatnich czterech lat na misję w Afganistanie. Nic dziwnego zatem, że na tle Europy znajdujemy się w grupie krajów, które wydają najwięcej na naprawę i wymianę smartfonów. Około 24% Polaków przyznaje, że uszkodziło swój telefon w ciągu ostatnich 2 lat. Połowa z nich na naprawę musiała czekać przynajmniej 7 dni. Można wyciągnąć z tego dalej idące wnioski - mamy coraz więcej smartfonów i używamy ich bardziej intensywnie niż kiedykolwiek dotychczas – do sprawdzania maili, robienia zdjęć, korzystania z mediów społecznościowych, czy do telefonowania, choć dzisiaj to chyba najmniej istotne. Ponieważ wiele osób posiadających abonament nie płaci jednorazowo kosztu urządzenia, czasami zapominamy jak jest ono drogie, aż do czasu jego utraty. A wy ile razy zepsuliście swojego smartfona? Jeżeli chodzi o mnie to tylko dwa razy oddawałem urządzenia na gwarancję – w 2009 roku zbrickowałem HTC Magic, a mimo to na gwarancji go naprawiali, a ostatnio musiałem wymienić przycisk blokady w Samsungu Galaxy S4.

repair phone


To już wszystko w dzisiejszym wydaniu VideoNews. Ze swojej strony chce Was jeszcze zaprosić do oceniania i komentowania tego odcinka, odwiedzenia naszego FanPage’a na portalu Facebook i sprawdzenia innych filmów.

blog comments powered by Disqus
VideoNews #44 - iPhone 6 Plus gnie się w kieszeni, 4 miliardy za naprawę smartfona i IEM 2015