PODPOWIEDZI:
VideoTesty.pl
TOP 7 Ciśnieniomierzy

VideoNews #43 - Crash test iPhone 6, PGA 2014 i spot IKEA

VideoNews #43 - Crash test iPhone 6, PGA 2014 i spot IKEA

W dzisiejszym odcinku z cyklu „VideoNews” przyjrzymy się bliżej kolejnej grze od Wargaming czyli World of Warships, sprawdzimy wytrzymałość iPhone 6, opowiemy co nieco na temat Sony SmartEyeGlass, zobaczymy co oferuje Alien: Isolation, pooglądamy słonie w Far Cry 4 oraz ogłosimy konkurs Cosplay na PGA 2014. Zapraszam na najnowsze wydanie Waszej ulubionej serii!

World of Warships

Kolejna gra od Wargaming tym razem traktująca nie o walce na lądzie czy w powietrzu, a o morskich potyczkach w końcu jest na ostatniej prostej. Twórcy opublikowali swoje pamiętniki, z których możemy dowiedzieć się nieco szczegółów na temat nowej produkcji. Do dyspozycji graczy w World of Warships oddane zostaną lotniskowce, okręty-olbrzymy, ciężkie krążowniki oraz lekkie niszczyciele – wszystkie odwzorowane zgodnie z historyczną rzeczywistością. W filmie wszystkie maszyny zostały szczegółowo omówione, tak jak ich zależności względem siebie oraz mocne i słaby strony. Odpowiednie zbalansowanie jednostek sprawiać ma, że bitwy będą zacięte, a my – oficerowie – będziemy musieli skupić się nie tylko na walce, ale i na strategii.

World of warships

Nowa odsłona Google Play

To już sporo czasu minęło od czasu rewolucyjnych zmian w Google Play, w szczególności tej podstawowej czyli zmiany nazwy z Android Market. Czekający na ostateczny debiut, system Android L przynieść ma kolejne odświeżenie. Jedną z nich będzie nowy interfejs - „Material Design”. Jego założenia widoczne będą jednak także w aplikacjach tworzonych przez Google, w tym w Google Play. Niedawno wyciekły pierwsze screeny nowego sklepu, w wersji 5.0. Spodziewamy się spłaszczenia interfejsu i nieco innej palety barw. Na przykładzie zakładek z kategoriami widać, iż wszystko może być teraz czytelniejsze.

google play new

Crash test Apple iPhone 6

Niedługo po premierze nowych produktów Apple należało spodziewać się pierwszych recenzje, a także ekstremalnych testów, w tym tych, które sprawdzają wytrzymałość iPhonów.

apple iphone 6

Jabłkowe słuchawki w droptestach, jak zdążyły nas przyzwyczaić nie spisują się za dobrze. Link do całego filmu w rozwinięciu newsa na VideoTesty.pl

Okulary rzeczywistości rozszerzonej od Sony

Osobiście podczas IFA 2014 nie testowałem Sony SmartEyeGlass, lecz oglądałem i słuchałem wrażeń innych użytkowników. Jednakże jest to produkt działający na trochę innych zasadach niż Google Glass, choć nadal nie dorasta mu do pięt, to zdaje się nie być kopią produktu z Moutain View, a w dłuższej perspektywie realną konkurencją. Podstawową różnicą pomiędzy okularami Google Glass a Sony SmartEyeGlass jest to, że zamiast pojedynczego pryzmatu, obie soczewki Japończyków działają jak ekrany, wyświetlając odpowiedni, monochromatyczny obraz. Jest on jednak na tyle przezroczysty, by nie zmniejszać widoczności. SmartEyeGlass będą łączyć się z Androidem i wykorzystać aplikację LifeLog, tak jak inne urządzenia Sony SmartWear. Sony wyposażyło swoje okulary także w standardowy zestaw czujników, jak również w mikrofon oraz kamerkę o rozdzielczości 3 Mpix.

smarteyeglass

Alien: Isolation

Kolejna gra z serii tych, traktujących o obcych nadchodzi. Po sromotnej klęsce Alien: Colonial Marines nadszedł czas na Alien: Isolation, które porażką ma już nie być. Jest to typowy survival horror, w którym, jak sama nazwa wskazuje, w głównej mierze chodzi o przetrwanie. Twórcy sugerują jednak iż granie w stylu Rambo, czyli próby bezpośrednich starcć skończą się szybką śmiercią. Nowy materiał wideo zawierający fragmenty rozgrywki to potwierdza - jeśli chcemy przeżyć to powinniśmy zachowywać ciszę. Premiera Alien: Isolation będzie miała miejsce 7 października tego roku. Gra ma być dostępna w wersji na PC oraz konsole Xbox One i PlayStation 4 i starej generacji.

Alien Isolation

Far Cry 4 I słonie

W kolejnym wydaniu VideoNews nie mogło zabraknąć wzmianki na temat nadchodzącego wielkimi krokami Far Cry 4. Tym razem ponownie spotkamy się z słoniami! Te zwierzęta będą stanowiły istotny element całego gameplayu - będziemy mogli na ich grzbietach przemierzać bezdroża Kyratu, a jednocześnie będą to jedne z najpotężniejszych broni dostępnych w grze. Co niestety może także obrócić się przeciwko nam - jeśli będziemy zbyt nieostrożni, słonie mogą okazać się naszym śmiertelnym wrogiem. W materiale promocyjnym dowiecie się kilku interesujących ciekawostek na temat słoni. Premiera gry Far Cry 4 planowana jest na 20 listopada bieżącego roku. Produkcja trafi na PC oraz Xbox One, Xbox 360, PlayStation 4 i PlayStation 3.

Far Cry 4

Samsung wyśmiewa Apple iPhone Plus

Samsung robi coraz śmielsze spoty. Ile to już razy oglądaliśmy reklamy wprost wyśmiewające Apple, chociaż bez podawania konkretnych nazw. Tym razem koreańska firma poszła o krok dalej – na kanale YouTube amerykańskiego oddziału samsunga pojawił się film, w którym bezpośrednio seria Galaxy Note porównywana jest do iPhone’a, a całość ujęta w kontekście polityki amerykańskiego koncernu z Cupertino. Samsung twierdzi, iż iPhone Plus nie wprowadza nic nowego i jest po prostu kopią Galaxy Note 2.

iPhone Plus

Konkurs Cosplay na PGA 2014

Teraz coś apropo nadchodzących targów PGA 2014, które będą mieć miejsce w Poznaniu. Tegoroczna edycja ponownie ugości strefę twórców Indie, a po raz trzeci z rzędu zorganizowany zostanie konkurs Cosplay. Aby wygrać trzeba jednocześnie pozostać wiernym oryginałowi oraz zaskoczyć dziesiątki tysięcy zgromadzonych w Poznańskich Halach Targowych graczy. Aby zarejestrować się w konkursie należy przygotować kostium i wysłać formularz zgłoszeniowy z dwoma zdjęciami swojego dzieła do 17 października. Ponadto, osoby, które zrobią to przed 10 października otrzymają zaproszenie na wszystkie trzy dni targów Poznań Game Arena 2014 (w tym VIP DAY). W niedzielę, 26 października odbędzie finał, a zwycięzców wybierze widownia. Targi będą odbywać się w dniach 24-26 października.

cosplay PGA 2014

Coop w AC: Unity

Ostatnio informowaliśmy Was, że w nowym Assassin’s Creed: Unity dostępny będzie tryb kooperacji. Ubisoft niedawno wypuścił zwiastun, w którym ten element gry jest zobrazowany. Cztero lub dwuosobowy tryb kooperacji ma zapewnić jeszcze lepsze wrażenia z rozgrywki. Gracze mogą spotkać się ze sobą w paryskich tawernach, aby następnie wziąć udział we wspólnych działaniach. Co ciekawe każdy gracz będzie widział siebie jako Arno – protagonistę Unity. Pozostała trójka reprezentowana będzie natomiast przez generowanych losowo członków Bractwa. Posiadacze komputerów osobistych oraz konsol PlayStation 4 i Xbox One będą mogli rozpocząć zabawę już 13 listopada bieżącego roku.

AC Unity

Ciekawostka: katalog IKEA

W dzisiejszej ciekawostce wracamy do tematu kontrowersyjnych spotów, które naśladują lub wyśmiewają, te tworzone przez Apple. Do takiego kroku tym razem posunęła się nie firma z branży IT, a... IKEA! Jeden z azjatyckich oddziałów firmy postanowił zachęcić klientów do zainteresowania się najnowszym katalogiem w sposób wysoce niekonwencjonalny. Jörgen Eghammer wcielił się w tym przypadku w jednego z przedstawicieli firmy z logo nadgryzionego jabłka i zdecydował się przedstawić nam Bookbooka – czyli najbardziej innowacyjne urządzenie w historii mobilniaków.

IKEA


To już wszystko w dzisiejszym wydaniu VideoNews. Ze swojej strony chce Was jeszcze zaprosić do oceniania i komentowania tego odcinka, odwiedzenia naszego FanPage’a na portalu Facebook i sprawdzenia innych filmów.

blog comments powered by Disqus
VideoNews #43 - Crash test iPhone 6, PGA 2014 i spot IKEA