PODPOWIEDZI:

Sam Dotyk To Już Za Mało - Czy Obsługa Gestami Będzie Rewolucją?

Sam Dotyk To Już Za Mało - Czy Obsługa Gestami Będzie Rewolucją?

Dotykowe smartfony okazały się kiedyś wielką rewolucją, która trwa do dziś. Wszystko jednak z czasem się zmienia i wiele firm planuje kolejne ważne zmiany w tym segmencie. Najpoważniej wygląda sterowanie gestami, o którym przeczytacie w naszym newsie.

Telefony dotykowe to już właściwie norma. Dotyk umożliwia sprawne, szybkie i intuicyjne korzystanie z menu urządzenia czy z wielu aplikacji oraz gier. W przyszłości, obsługa dotykowa może jednak zostać zastąpiona przez same gesty.

labs

Ścisłej mówiąc, chodzi o zaawansowane opcje ultradźwiękowej bezdotykowej obsługi. Już jakiś czas temu, omawianym zagadnieniem interesował się Samsung. Koreański gigant nie zdołał jednak wymyślić czegoś na prawdę rewolucyjnego. Duże lepiej poszło Motoroli. Smartfon Moto X oferuje kilka bardzo prostych, ale pomysłowych i przydatnych rozwiązań. Prawdziwym przełomem może jednak być Elliptic Labs.

Technologia ta jest na prawdę bardzo zaawansowana i obiecująca. Wykorzystywana jest wielopłaszczyznowa interakcja. Smartfon powinien więc bez problemów rozróżniać siłę gestów czy ich odległość od siebie. Zobaczcie sami prezentację tego rozwiązania:

Moim zdaniem wygląda to na prawdę ciekawie. Jedno jest pewne - nawigacja gestami prędzej czy później bardzo się rozwinie. Ciekawe czy przerzucimy się na nią i będziemy częściej używać niż standardowy już dotyk?

blog comments powered by Disqus
Sam Dotyk To Już Za Mało - Czy Obsługa Gestami Będzie Rewolucją?