PODPOWIEDZI:

Pierwsze W Europie Testy HbbTV W Technologii 4K

Pierwsze W Europie Testy HbbTV W Technologii 4K

Telewizja Polska razem z firmą LG Electronics zaprezentowali pierwszą w Europie transmisję sygnału 4K, przy użyciu technologii HbbTV i z zastosowaniem kodowania H.265 (HEVC).

Prezentacja miała miejsce podczas 41. Międzynarodowej Konferencji i Wystawy PIKE 2014 w Łodzi, w dniach 6-9 października. Testy przeprowadzone zostały na telewizorach LG ULTRA HD 4K z linii 2014.

LG ULTRA HD

» Laptop ASUS X551 + Drukarka CANON za 1099zł. Zobacz Promocję ►

LG ULTRA HD

Testy oparte o Platformę Hybrydową TVP, w standardzie HbbTV dają widzom dostęp w każdej chwili do mnóstwa dodatkowych treści kojarzonych z audycjami, np pogody, wiadomości sportowych, biblioteki VoD.

LG ULTRA HD

» Widziałeś już nowości od marki Lark?

Innowacje to domena LG. Jesteśmy w pełni przygotowani na rynkową rewolucję nadchodzącą wraz z upowszechniającym się sygnałem 4K” – mówi Marcin Kubiszak, Category Manager Home Entertainment w LG Electronics Polska. „Współpraca z TVP to nie przypadek. Nasza linia telewizorów 4K na 2014 to jedna z najszerszych ofert na rynku, poczynając od modeli 40-calowych, aż na 105-calowych kończąc. Wszystkie są przygotowane do odbioru treści 4K w najwyższej jakości obrazu przy płynnym i szybkim transferze danych. Rewolucja 4K to już nie melodia przyszłości, ona właśnie się rozpoczęła

LG ULTRA HD

blog comments powered by Disqus
Pierwsze W Europie Testy HbbTV W Technologii 4K