PODPOWIEDZI:

E-Sport W Polskiej Telewizji - Czy Nadchodzi Przełom?

E-Sport W Polskiej Telewizji - Czy Nadchodzi Przełom?

Oglądanie przez internet wydarzeń e-sportowych to już w zasadzie norma. Takie gry jak League of Legends czy Counter Strike są tam pokazywane bardzo często. Pojawiły się jednak informacje, że e-sport pojawi się nawet w polskiej telewizji! Byłby to z pewnością spory przełom.

Oglądanie wydarzeń e-sportowych to do tej pory kwestia odpowiedniego streamu. Najważniejsze mecze w takich grach jak League of Legends czy Counter Strike potrafiły gromadzić bardzo dużo widzów. Trudno się temu dziwić, gdyż niejednokrotnie mecze te są bardzo zacięte i toczą się o wysoką stawkę.

Być może, już wkrótce będzie w naszym kraju przełom, jeżeli chodzi o oglądanie e-sportu. Jedna z rodzimych stacji poinformowała, że na jej antenie będzie można zobaczyć transmisję na żywo z finałów mistrzostw świata w League of Legends.

O którą stację dokładnie chodzi? Okazuje się, że będzie to Polsat Viasat Explore. Jeśli macie do niej dostęp i chcecie sami zobaczyć jak pierwsza taka transmisja u nas się zaprezentuje, to bądźcie w gotowości w niedzielę, 19 października o 8:30. Pierwszy mecz zaplanowany jest natomiast na godzinę 8:45.

e-sport

Sama transmisja to nie wszystko. Polsat zapewnia też, że komentarz do tego wydarzenia będzie bardzo profesjonalny. Można temu zapewnieniu ufać, ponieważ komentatorami będą Bartłomiej "Tybka" Tybor (czyli były profesjonalny gracz League of Legends), Łukasz "LeoFromKorea" Mirek oraz zawodnik rodzimego zespołu Roccat Oskar "Vandera" Bogdan.

VideoNews #45 - Aluminiowe Samsungi, Nowa gra twórców Bioshock, Drop test Galaxy Note 4

Zapowiada się więc całkiem ciekawie. Zobaczymy czy będzie to dobry początek e-sportu w polskiej telewizji.

blog comments powered by Disqus
E-Sport W Polskiej Telewizji - Czy Nadchodzi Przełom?